Aktualności z W.A.B. - od J. Kawalec

Szanowni Państwo,

zapraszamy do lektury i na spotkania z autorami:Maria Nurowska w Skwerze


3 listopada, w czwartek, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie z Marią Nurowską i promocję książki Requiem dla wilka. Fragmenty książki przeczyta Maria Seweryn. Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=936&f=wSpotkanie z autorami Wydawnictwa W.A.B. w Muzeum Azji i Pacyfiku

3 listopada, w czwartek, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie z prof. Tadeuszem Bartosiem, autorem książki Koniec Prawdy Absolutnej i dyskusję z udziałem prof. Anny Sobolewskiej (PAN), autorki Map duchowych współczesności, znawczyni religii indyjskich oraz prof. Michała Tempczyka, fizyka (UMK) i znawcy buddyzmu.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=929&f=wMichel Houellebecq gościem 14. edycji Nagrody Lista Goncourtów: polski wybór w Krakowie

4 listopada, w piątek, po konferencji prasowej o godzinie 11.00 i ogłoszeniu laureata Nagrody Lista Goncourtów: polski wybór 2011 zapraszamy na spotkanie z Michelem Houellebecqiem, którego powieść La carte et le territoire wygrała ubiegłoroczną edycję. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja polskiego wydania powieści Mapa i terytorium (Wydawnictwo W.A.B.).

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=932&f=wPoranek filmowy i czytanie Króla Maciusia Pierwszego w kinie Alchemia6 listopada, w niedzielę, o godzinie 11.00, zapraszamy na poranek filmowy w kinie Alchemia i czytanie fragmentów książki Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka w interpretacji Olgi Ślepowrońskiej.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=894&f=wNasi autorzy na 15. Targach Książki w Krakowie

W dniach 5-6 listopada zapraszamy na stoisko Wydawnictwa W.A.B. (A35) oraz po autografy naszych autorów podczas 15. Targów Książki w Krakowie: Jacka Dehnela, Janusza Rudnickiego, Emila Pasierskiego, Łukasza Wierzbickiego, Katarzyny Bereniki Miszczuk, Barbary Kosmowskiej, Ireny Matuszkiewicz, Marii Nurowskiej i Joanny Olczak-Ronikier.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=923&f=wWydawnictwo W.A.B. na Conrad Festival 2011 w Krakowie

W dniach 3-5 listopada zapraszamy na spotkania i dyskusje z polskimi i zagranicznymi autorami Wydawnictwa W.A.B.: Davidem Grosmanem, Zeruyą Shalev, które poprowadzi Beata Stasińska oraz z Michelem Houellebecqiem, Januszem Rudnickim, Agnieszką Drotkiewicz i Jackiem Dehnelem.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=930&f=wSudoku filozofii moralnej, czyli Żuk w pudełku oraz 99 innych eksperymentów myślowych Juliana Bagginiego

Juliana Baggini stawia przed czytelnikiem nie lada wyzwanie. W stu krótkich historyjkach opisuje sto problemów filozoficznych, nad którymi głowią się najtęższe umysły. Każdy z epizodów w atrakcyjny i zaskakujący sposób przedstawia problem filozoficzny lub moralny i zachęca do własnych rozważań. Zabawna i intrygująca książka, będąca gimnastyką dla umysłu, wyzwaniem dla myślowych nawyków i stereotypów, a przede wszystkim znakomitą rozrywką.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1225&v=_twPremiera książki Pera Pettersona Na Syberię
Jutlandzki krajobraz: przenikliwe zimno, porywisty wiatr, zamarzające morze. Lodowate relacje rodzinne: niedostępny ojciec, fanatycznie religijna matka, dziadek, który popełnia samobójstwo. W tym świecie kilkunastoletnia dziewczynka stale marznie; chłód wdziera się nawet do jej snów. Tylko z bratem, Jesperem, łączy ją niezwykle silna więź, o której można powiedzieć, że przetrwa wszystko.

Na Syberię to przejmujący, znakomicie nakreślony portret młodej kobiety, która umarła, zanim tak naprawdę zaczęła żyć.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1194&v=_twZapraszamy

Wydawnictwo W.A.B.

promocja@wab.com.pl

Justyna Kawalec – promocja serii: z wagą, archipelagi, Fortuna i Fatum, terra incognita, literatura polska poza seriami, j.kawalec@wab.com.pl

Violetta Wiśniewska – promocja serii: nowy kanon, Don Kichot i Sancho Pansa, mroczna, biosfera; kryminał, sensacja, thriller; wybrane tytuły literatury obcej poza seriami, v.wisniewska@wab.com.pl

Aleksandra Bieńko – promocja literatury dla dzieci i młodzieży oraz poradników, a.bienko@wab.com.pl

Agnieszka Słowik – patronaty, promocja serii z miotłą i wybranych tytułów literatury pięknej poza seriami: a.slowik@wab.com.pl


Komentarze