Od W.A.B.! Aktualności;)

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Fabryka muchołapek i Nikczemne historie w Macedonii 
Macedońskie wydawnictwo Makedonska Rech opublikowało dwa tłumaczenia książek Wydawnictwa W.A.B.
Fabryka muchołapek Andrzeja Barta, którą przełożył Michaił Barakovski, ukazała się pod tytułem Фабрика на смртта, zaś Nikczemne historie Moniki Piątkowskiej w przekładzie Anety Todewskiej zostały wydane pod tytułem Валкани приказни.
To kolejne tytuły Wydawnictwa W.A.B. wydane nakładem tej oficyny. Dotychczas ukazał się Gnój Wojciecha Kuczoka, a w przygotowaniu jest Piaskowa Góra Joanny Bator. Autorom gratulujemy!
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1103&f=w

Marcin Wroński, autor książki Skrzydlata trumna, rezydentem we Francji 

W marcu Marcin Wroński, nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru za kościelno-polityczny thriller Pies pański, pojedzie do Chartres we Francji na rezydencję w ramach projektu Citybooks. Zawiezie Francuzom swoją najsłynniejszą książkową postać – komisarza Maciejewskiego. Chartres ze swoimi urokliwymi i nieco mrocznymi uliczkami oraz najsłynniejszym zabytkiem w postaci gotyckiej katedry może stać się inspiracją do napisania kolejnego, mrożącego krew w żyłach kryminału.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1108&f=w

Premiera książki Duchy Belfastu Stuarta Neville’a 
Rasowy thriller kryminalny pokazujący Irlandię bez Polaków, za to z bogatą galerią katolików, protestantów i polityków, którzy równie dobrze jak z mediami współpracują z przestępcami. Kraj, w którym zaciekłe konflikty religijne i narodowe dzielą nawet rodziny. Zbrodnia pozostaje jednak zbrodnią i domaga się zemsty...
… Duchy Belfastu są beznamiętnie klarowną diagnozą chwiejności pokoju w Irlandii – The New York Times. 
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1294&v=_tw 

Huragan Laurenta Gaudé – powieść pełna wściekłości i nadziei
Tę historię sprzed sześciu lat zna niemal każdy. Huragan Katrina z potężną siłą uderzył w Nowy Orlean, pozbawił życia blisko dwa tysiące ludzi, pozostałym odebrał dach nad głową i dorobek całego życia.
Druzgocąca siła natury jest w Huraganie mrocznym i gwałtownym tłem dla ukazania tego, co w obliczu dramatu dzieje się w naszych sercach i umysłach.
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1312&v=_tw

Wojciech Orliński o książce Nowy wspaniały Irak Mariusza Zawadzkiego na łamach Gazety Wyborczej
Tej książki nie zawahałbym się porównać do reporterskich książek Kapuścińskiego, który pisząc o Trzecim Świecie, snuł jednocześnie fascynujące refleksje o naturze władzy, historii cywilizacji i naszych polskich sprawach. Mariusz Zawadzki podobnie – pisze nie tylko o Iraku, choć jednocześnie wyłącznie o nim – Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1100&f=w

O T Wiktor Pielewin na łamach tygodnika Bluszcz 

Pielewin to kuglarz, który bez wysiłku żongluje konwencjami i gatunkami, bluźnierca, który żartuje z filozofii i religii.
Autor dowcipny, przenikliwy i inteligentny.

(...) Wyobraźnia Pielewina jest nieograniczona, podsuwa nam obrazy szatańsko przewrotne i piekielnie zabawne zarazem. W końcu autor sam pisze: „ojcem wszystkich pisarzy jest diabeł”.
Rewelacyjna książka. – Stanisław Łubieński, Bluszcz.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1106&f=w

O Mapie i terytorium Michela Houellebecqa w portalu stacjakultura.pl
Najgłębsze i zarazem najbardziej poruszające refleksje przychodzą po zakończeniu lektury. Dopiero wówczas dociera, w sposób obezwładniający, przestrzeń poruszonych aspektów. A szczególnie wyjątkowa rola samotności w zestawieniu z pieniędzmi, ekonomią i stanem posiadania, pokazuje co jest i co ma szanse pozostać dla istoty ludzkiej dominującą religią – Roger Weichert, www.stacjakultura.pl.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1107&f=w

O książkach Marii Nurowskiej na łamach Magazynu Książki
Polska Margaret Mitchell nazywa się Maria Nurowska.
Eliza Szybowicz, Książki. Magazyn do czytania
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1110&f=w

O Historii stroju Maguelonne Toussaint-Samat w Magazynie Książki 
Pisząc obszerną „Historię stroju”, Maguelonne Toussaint-Samat wybrała bezpieczniejszą drogę. Nie wdaje się w dywagacje na temat systemów i mechanizmów mody, jej społecznych funkcji, mityzacji, zwrotnych relacji ze sztuką, miejsca w społeczeństwie spektaklu, konsekwencji demokratyzacji, globalizacji etc. Jako rzetelny historyk kultury (u nas wydano wcześniej jej „Historię naturalną i moralną jedzenia”) wykonała pracę u podstaw, pisząc niezbyt systematyczną, na szczęście, historię surowców i materiałów, których człowiek używał i używa do produkcji ubrań. A więc skóry zwierzęce, wełna, konopie, len, bawełna, jedwab, włókna sztuczne. I idące za tym techniki: garbarstwo, kuśnierstwo, przędzenie, tkanie. Zapowiada się nudno? Nic podobnego.
Maria Poprzęcka, Książki. Magazyn do czytania
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1109&f=w

O książce Józefa Hena Nowolipie. Najpiękniejsze lata na stronach Instytutu Książki 
Hen z filozoficznym humorem pisze o dorastaniu do wiedzy, o uprawianiu własnego ogródka w tragicznych i trudnych czasach, ale robi to nie popadając nigdy w mizantropię. Przeciwnie: z tej wrogiej stereotypom i napisanej z narracyjnym nerwem prozy, nasyconej obyczajowym oraz zmysłowym konkretem, pełnej przepysznych dywagacji − dowiadujemy się o triumfie i o urodzie życia.
Marek Zaleski, instytutksiazki.pl
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1111&f=w


Konkurs Kobietą być w portalu Styl.pl

Napisz i opublikuj dowolną formę literacką (artykuł, list, wiersz, opowiadanie) związaną z kobiecością na portalu styl.pl.
Na zwycięzców czeka 10 zestawów książek, w tym również tytuły Wydawnictwa W.A.B.: Mała encyklopedia małżeńska Krystyny Kofty, Podróż Idy Fink i audiobook Tylko dla dziewcząt Magdaleny Samozwaniec.
Konkurs trwa do 16 marca.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1102&f=w

Konkurs Requiem dla wilka – wygraj weekend w Bieszczadach!
Wygraj weekend w gospodarstwie agroturystycznym Wilcza Jama w Bieszczadach – krainie wilka i zaproś trzy osoby towarzyszące. Wystarczy, że wejdziesz na stronę konkursową, wsłuchasz się w odgłosy z klipu video, wkleisz wykonaną przez siebie fotografię, która kojarzy Ci się z klimatem klipu i skomentujesz ją cytatem z książki Marii Nurowskiej Requiem dla wilka. Powodzenia!
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1085&f=w

Wygraj książki o Klaudynie Colette w konkursie Różne dylematy singielki

Czy singielki to nowe zjawisko, które pojawiło się wraz z nastaniem nowego milenium? A może to jedynie nowa, modna nazwa na postawę, która istniała od zawsze? Odpowiedzi na te pytania pozostawiamy Wam i Waszej wyobraźni. Chętnie poznamy Wasze historie o singielkach, ich życiu, uczuciach i kobiecości.
Konkurs trwa do 31 marca.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1094&f=w

Beata Stasińska, jedną z bohaterek książki One za tym stoją. Zapraszamy na spotkanie w Empik Junior w WarszawieOne za tym stoją Aleksandry Boćkowskiej to książka prezentująca sylwetki ośmiu kobiet. Jedną z bohaterek książki jest Beata Stasińska, prezes Wydawnictwa W.A.B.
W książce znajdą Państwo różne historie, różne charaktery, różne pasje kobiet. Jak pisze wydawca: Pasja jest tym, co je łączy. Dzięki takim kobietom żyje się przyjemniej − smaczniej jemy, czytamy świetne książki, taniej rozmawiamy przez telefon, słuchamy dobrej muzyki, lepiej się ubieramy, oglądamy więcej polskich filmów, łamiemy obyczajowe tabu, coraz odważniej sięgamy po swoje prawa.
Zapraszamy na spotkanie z udziałem Beaty Stasińskiej i bohaterkami książki: Irminą Kubiak, Agnieszką Odorowicz, Anną Streżyńską. Spotkanie poprowadzi Beata Kęczkowska.
13 marca, we wtorek, o godzinie 18.00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1091&f=kKomentarze