Od W.A.B.

"Szanowni Państwo,

zapraszam do lektury książki


Corvus. Życie wśród ptaków 
Esther WoolfsonPremiera: 29 lutego 2012 r.
Seria Biosfera
przekład: Adam Pluszka, Joanna WajsLiteratura przyrodnicza najwyższej próby. Za książką Woolfson stoją całe dziesięciolecia uczuciowego i intelektualnego zaangażowania.„The Sunday Times”


Woolfson pisze o krukowatych ciepło, jak o bliskich przyjaciołach, ale robi to z lekkim brytyjskim dystansem. Ma świetne pióro i sporą wiedzę. Adam Wajrak, "Książki. Magazyn do czytania"

Corvus, doskonale przyjęty przez krytyków oraz czytelników, został Książką Tygodnia radia BBC.Często ci, którzy pytają o gawrona w moim domu, są entuzjastami filmów przyrodniczych, znawcami życia emocjonalnego niedźwiedzi polarnych, mrówkojadów, kolibrów i żab. Oglądali na własne oczy najbardziej intymne momenty z życia innych stworzeń, zaloty, gody, narodziny, w cudownych, realistycznych kolorach i najdrobniejszych szczegółach, każdy osobliwy zwyczaj, każdy do niedawna nieznany aspekt gniazdowania, karmienia piskląt czy defekacji, a jednak pytają: „Co to takiego?", gdy stają oko w oko z ptakiem widywanym na co dzień. Człowiek jest niepojęty w swoich pragnieniach i tęsknotach: marzy o znalezieniu życia na innych planetach, szuka obcych cywilizacji i zarazem tak mało wie o tych, które go otaczają.

(fragment)Książka Corvus. Życie wśród ptaków ukazuje się w serii Biosfera Wydawnictwa W.A.B.Choć trudno dziś znaleźć choćby jeden zakątek Ziemi, który nie zostałby przekształcony przez człowieka, nasz gatunek powoli zapomina, że jest częścią natury i że należy do królestwa zwierząt. Seria Biosfera przedstawia przypadki szczególnie bliskich relacji człowieka z przyrodą i pokazuje, że wielu z nas właśnie w zwierzęciu odnajduje człowieczeństwo.
Komentarze