Poezja Młodego Pokolenia!

Młodzi artyści proszą o głos!

Mamy przyjemność powiadomić, iż dnia 11 maja w Katowickim klubie Gramofon odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Poezja młodego pokolenia”.

Wystąpią dla Państwa dwa ugrupowania artystów piszących. Jako pierwsi na scenę wyjdą przedstawiciele „Groty”, grupy powstałej w okolicach roku 2010 i tworzonej przez kilka niezależnych osób. Ich program charakteryzuje przede wszystkim różnorodność. Stawiają na zwięzłość i kondensację przekazu. To ich pierwszy publiczny „występ”.

Druga grupa – Horyzontalni, uaktywniła się mniej więcej dwa miesiące temu. Trzon stanowią trzej Panowie o pseudonimach l.j. grafoman, mrcrowley oraz donki chote. Ostatnio pojawiają się wokół nich poeci – satelity. Twórczość Horyzontalnych nawiązuje w dużym stopniu do estetyki XX-lecia międzywojennego. Chcą poruszyć miasto i jego mieszkańców, zachęcić do „wyjścia na ulicę”.

Gdy młodzi poeci czytający zejdą ze sceny, ich miejsce zajmą muzycy. I tu ważną liczbą jest „dwójka” bowiem pojawi się tyleż solistów. Jako pierwsza zagra nam i zaśpiewa (wiersze własne i cudze) Kalina Jaglarz. To młoda, świetnie zapowiadająca się artystka, której wrodzona skromność jakoś nie pozwala się wybić.

Po niej na scenę wkroczy ktoś, kto jest już „Kimś” na scenie śląskiej i nie tylko! Najnowszy repertuar, a także kilka starszych grepsów podrzuci nam sam Leman Acoustic.


Patroni medialni:
- Radio Egida – www.egida.us.edu.pl
- Magazyn Studencki Spinacz – www.espinacz.pl

Partnerzy:
- Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego
- S amorząd Studentów Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Filologiczny)

Organizują:
- Klub Gramofon, Literacka KanciapaKomentarze