Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Etgar Keret, autor książki „Nagle pukanie do drzwi”, w Polsce

6 czerwca, w dniu premiery nowego zbioru opowiadań Nagle pukanie do drzwi zapraszamy na Dzień Etgara Kereta na facebookowym profilu W.A.B. i do zadawania pytań autorowi.

Kolejne spotkania Etgara Kereta z czytelnikami odbędą się w Poznaniu (18 czerwca) w kinie Muza i w Warszawie (19 czerwca) w Klubie Traffic.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1216&f=w

Stanisław Obirek laureatem Nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego I-go stopnia za książkę Umysł wyzwolony

Miło nam poinformować, że książka Umysł wyzwolony Stanisława Obirka wydana przez Wydawnictwo W.A.B. zdobyła Nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego I-go stopnia.

Nagroda przyznawana jest pod koniec roku akademickiego za książki wydane w poprzednim roku kalendarzowym. Autorowi gratulujemy!

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1214&f=w

Być kobietą i nie zwariować Katarzyny Miller i Moniki Pawluczuk na Węgrzech

Wydawnictwo ATHENAEUM opublikowało węgierskie wydanie Być kobietą i nie zwariować Katarzyny Miller i Moniki Pawluczuk, pod tytułem Nőnek lenni és nem bedilizni. Książkę przełożyła Katalin Szirmay.

Prawa do książki Katarzyny Miller i Moniki Pawluczuk zostały sprzedane do Rosji i Czech. Autorkom gratulujemy!

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1220&f=w

Jacek Dehnel, autor Saturna, we Wrocławiu

4 czerwca, w poniedziałek, o godzinie 19.00, zapraszamy na trzeci w tym sezonie Magiel literacki. Gościem profesora Stanisława Beresia będzie Jacek Dehnel, autor m.in. powieści Lala, Balzakiana i Saturn.
Na słuchaczy najciekawszych pytań zadawanych podczas spotkania czekają książki autora.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1221&f=w

Mariusz Czubaj, autor książki Zanim znowu zabiję, na antenie Polskiego Radia Czwórka

8 czerwca, w piątek, w godzinach 11.00-13.00, gościem Stacji Kultura będzie Mariusz Czubaj, autor książki Zanim znowu zabiję. Zapraszamy do słuchania.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1215&f=w

Agnieszka Maciejowska, tłumaczka książek Etgara Kereta, na antenie Radia TOK FM

11 czerwca, w poniedziałek, o godzinie 21.00, zapraszamy do wysłuchania audycji Tomasza Kwaśniewskiego „Wieczór Radia TOK FM", którego gościem będzie Agnieszka Maciejowska, tłumaczka książek Etgara Kereta, w tym najnowszego zbioru Nagle pukanie do drzwi (premiera: 6 czerwca 2012).

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1219&f=w

Premiera książki Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd Tomasza Rożka

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Teraz odpowiedzi leżą w zasięgu ręki.

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi przez labirynt wiedzy ciekawych świata czytelników w każdym wieku. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1356&v=_tw

Nagle pukanie do drzwi Etgara Kereta w środę w księgarniach

Te opowiadania to najzabawniejsza, najmroczniejsza i najbardziej przejmująca rzecz, jaką ostatnio czytałem – Jonathan Safran Foer.

Obcowanie z bohaterami Kereta to spacer po zwariowanym świecie ludzkich wyborów, z których żaden nie jest słuszny. Nawet u Boga nie ma co szukać pomocy - ten bowiem tkwi na wózku inwalidzkim. Od pogrążenia się w rozpaczy ratuje tylko czarny, jadowicie inteligentny humor autora i solidna dawka autoironii. Przejdźmy przez to razem - powiedziałby pewnie Keret, gdyby od pierwszej strony nie siedział przed komputerem trzymany na muszce przez nieproszonych gości...

http://wab.com.pl/?ECProduct=1307&v=_tw

Wkrótce premiera książki Drugi oddech, na podstawie której powstał niezwykły film Nietykalni

Od premiery komedia Nietykalni wciąż znajduje się na szczytach polskiego box office'u. Film zgromadził już ponad 500 tysięcy widzów w Polsce, a liczba zainteresowanych tym tytułem cały czas rośnie.

Scenariusz filmu został oparty na powieści Drugi oddech Philippe'a Pozzo di Borgo. Książka już 13 czerwca ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Jest to opowieść głównego bohatera filmu, przykutego do wózka po wypadku na paralotni. Autor odsłania w książce więcej niż filmie faktów ze swojego życia.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1217&f=w

O książce O kuchnia! Kill Grill 3 Anthony'ego Bourdaina na łamach Polska Dziennik Łódzki

Pieprzne sekrety restauracyjnej elity jak i zmywaka. Lekcja życia dla wszystkich, z takim zapałam – i w niezliczonej liczbie – kandydują do szkół gastronomicznych, a ich marzeniem pozostaje – zostać szefem kuchni – Polska Dziennik Łódzki.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1213&f=w

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki

Lista ebooków Wydawnictwa W.A.B. powiększyła się o 4 tytuły: Czarny Maciek i tunel grozy Dariusza Rekosza, Wieczór Trzech Króli Williama Shakespeare’a, Nigdy nie wyjdę za mąż Izabeli Czajki Stachowicz. Zapraszamy do lektury.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1149&f=w

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!

Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.

Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1167&f=w

Zapraszamy

Wydawnictwo W.A.B.

promocja@wab.com.pl

Edyta Woźnica – Dyrektor Działu Promocji, promocja serii: biosfera; zmysłowa e.woznica@wab.com.pl

Paulina Panek – promocja serii: z wagą, archipelagi, Fortuna i Fatum, terra incognita, literatura polska poza seriami, p.panek@wab.com.pl

Violetta Wiśniewska – promocja serii: Don Kichot i Sancho Pansa, mroczna; kryminał, sensacja, thriller; wybrane tytuły literatury obcej poza seriami, v.wisniewska@wab.com.pl

Aleksandra Bieńko – sekretarz działu, promocja serii z kotem, literatury dla dzieci i młodzieży, a.bienko@wab.com.pl

Agnieszka Słowik – promocja serii z miotłą, z drzewem; nowy kanon; Shakespeare; poradniki; wybrane tytuły z literatury pięknej poza seriami, a.slowik@wab.com.pl

Weronika Balcerzak – specjalista ds. promocji i reklamy, w.balcerzak@wab.com.pl

Komentarze