W.A.B.: Aktualności!

Szanowni Państwo,
zapraszamy do lektury aktualności Wydawnictwa W.A.B.:

Etgar Keret, autor książki Nagle pukanie do drzwi, w Warszawie
19 czerwca, w poniedziałek Etgar Keret spotka się z czytelnikami w Warszawie w Klubie Traffic.
Autor odwiedzi Polskę z okazji premiery kolejnej książki – Nagle pukanie do drzwi.

Etgar Keret nominowany do Nagrody Frank O'Connor Prize
Miło nam poinformować, że Etgar Keret znalazł się na krótkiej liście nominowanych do prestiżowej literackiej Nagrody Frank O'Connor Prize za książkę Nagle pukanie do drzwi.
Laureatów nagrody poznamy 23 września na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadań. Autorowi gratulujemy!

Rozmowa z Etgarem Keretem, autorem Nagle pukanie do drzwi, na antenie radiowej Trójki
W środę, 20 czerwca, o godzinie 21.00, zapraszamy do wysłuchania rozmowy Dariusza Bugalskiego z Etgarem Keretem, autorem Nagle pukanie do drzwi, w Klubie Trójki.

Imieniny Jana Kochanowskiego z autorami Wydawnictwa W.A.B.
23 czerwca, w sobotę, w noc świętojańską Biblioteka Narodowa zaprasza na szereg atrakcji dla małych i dużych – gry i zabawy edukacyjne oraz Mecz Poetycki na utwory Jana Kochanowskiego, który rozegrają znani aktorzy i ludzie kultury. W specjalnie na tę okazję zaaranżowanym Ogrodzie można będzie porozmawiać przy kawiarnianym stoliku z ulubionym pisarzem, zdobyć książkę i autograf. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli autorzy Wydawnictwa W.A.B.: Tomasz Łubieński, Wojciech Albiński, Wiktor Hagen i Mariusz Czubaj.

Węgry w Nowym Targu? Tak!
W dniach 25-30 czerwca zapraszamy na Festiwal Magyarország – blisko i daleko. Spotkania z kulturą węgierską i loterię książek sponsorowanych przez Wydawnictwo W.A.B. w Nowym Targu.
Festiwalowy program pozwoli rozwiać przynajmniej część stereotypów dotyczących historii, języka i podróżowania na Węgry, wydarzeń w roku 1956, węgierskiego zaangażowania w polskie walki, węgierskiego wina, a w szczególności Tokaja.

Tomasz Łubieński o książce Turnus na antenie radiowej Trójki
20 czerwca w księgarniach pojawi się nowa powieść Tomasza Łubieńskiego, znakomitego polskiego pisarza i eseisty – Turnus. Jej akcja dzieje się na Krecie, gdzie rezydentką jednego z biur podróży jest, pochodząca z Białej Podlaskiej, Persi.
Tomasz Łubieński pisze o niemieckich cmentarzach na Krecie, o pamięci, o zderzeniu przyszłości z przeszłością. To mądra, wartościowa, przejmująca książka. Autor opowiedział o niej 17 czerwca w audycji Z najwyższej półki. Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi autora.

Premiera kolejnej książki w serii nowy kanon: Dziewczyna z poczty Stefana Zweiga
Lato 1926, Austria pogrążona w kryzysie po pierwszej wojnie światowej. Christine znajduje skromną posadę na wiejskiej poczcie. Wszystkie dni wyglądają tak samo: adresowanie kopert, przybijanie stempli, sortowanie listów, opieka nad chorą matką. Monotonia, nuda, beznadzieja, z rzadka przerywane terkotem telegrafu. Ale jeden telegram potrafi zmienić całe życie.
Zweig z czułością i przenikliwą bezpośredniością opisuje zmysłowe przebudzenie duszy od dawna pozostającej w niewoli finansowego i emocjonalnego ubóstwa – The Gwardian.

Lilianna Łungina. Słowo w słowo Olega Dormana już w środę w księgarniach!
Lilianna Łungina była znaną i cenioną w Rosji tłumaczką. Słowo w słowo to książka wyjątkowa – kronika dramatycznej epoki, napisana na podstawie filmu dokumentalnego Olega Dormana, w którym ta mistrzyni literackiego przekładu, należąca do elity intelektualnej swoich czasów, wspomina rok po roku swoje bogate życie, przypadające na ostatnie trzy czwarte XX wieku. Oglądało ją, wstrzymując oddech, miliony widzów.

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki

Konkurs! Wyjdź z Cienia
Chciałbyś zostać aktorem, marzysz o karierze lektora radiowego? Spróbuj swoich sił, wyjdź z cienia i pokaż, co potrafisz!
Posłuchaj, jak aktor Andrzej Nejman czyta fragment książki i nagraj swoją interpretację.
Do wygrania: aparat fotograficzny oraz 10 egzemplarzy książki Baśniobór. Plaga Cieni Brandona Mulla.

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze