W.A.B.: "Sierpniowe kumaki" - nadmorski kryminał w mrocznej serii!

W Sierpniowych kumakach kaszubskie klechdy, fakty historyczne i sensacje z pierwszych stron gazet splatają się w wielowątkową, czasami komiczną, innym razem mroczną niczym toń Bałtyku opowieść. Podążając tropami jej bohaterów, przemierzaliśmy złociste plaże i sosnowe lasy, penetrowaliśmy wojskowe bunkry i nadmorskie trzcinowiska, aż wpadliśmy na trop historii kryminalnej, która sprawi, że Hel nie będzie już dla czytelników tym, czym był wcześniej.
Violetta Sajkiewicz, Robert Ostaszewski
SIERPNIOWE KUMAKI

Opis: http://www.wab.com.pl/images/cache/84bae1b4d148b401dc1b45bec838cf5a.jpg
Opis: Opis: \\Serwer\public\Promocja\Logo\Serie_WAB\Mroczna\Mroczna.JPG
PREMIERA 13 CZERWCA 2012
Nadmorski kryminał śląsko-krakowskiego duetu. Trochę szaleństwa, ponętne plażowiczki, lokalne tajemnice i szemrane interesy.
A dla miłośników kryminałów smaczna niespodzianka!
Przyspieszył kroku, zobaczywszy dziwne poruszenie na plaży. Policyjny instynkt podpowiadał mu, że oczekiwane „coś” właśnie nastąpiło. Daleko, jakieś czterysta metrów przed nim, zgromadził się tłumek wyraźnie czymś zaaferowanych osób. Wcześniej kątem oka zauważył padłe mewy, ale przecież kto zwracałby uwagę na parę strutych odpadkami ptaków? Chyba że – zastanawiał się nad przyczyną zbiegowiska – morze wyrzuciło na brzeg martwego morświna lub fokę. Albo jakieś pamiętające jeszcze czasy wojny żelastwo, którego ciągle sporo – wiedział to jako miłośnik militariów – spoczywało w wodach Bałtyku. Jednak coś w zachowaniu ludzi było nie tak. Nim do nich dotarł, wiedział już, co się stało. Widział to nieraz. Właściwie nie musiał nawet patrzeć – kiedy podszedł bliżej, wiatr gwałtowanie zmienił kierunek i Adam poczuł charakterystyczny zapaszek. Na piasku leżał topielec. Tak w każdym razie mu się wtedy wydawało.
– Proszę odsunąć się od ciała – zakomenderował. – Kto znalazł zwłoki? Czy ktoś ich dotykał albo przewracał?
– A pan co taki ważny? – obruszył się stojący najbliżej ciała łysy facet.
– No właśnie, śledztwo chce pan prowadzić? – zawtórował mu zażywny jegomość z wyżłem u nogi.
– Od razu śledztwo... Z ciekawości pytam. – Adam porzucił oficjalny ton. Chyba zgłupiałem, pomyślał. Co mnie to wszystko obchodzi, przecież jestem na urlopie, niech martwią się inni.
fragment
Opis: Opis: \\Serwer\public\Promocja\Logo\Serie_WAB\Mroczna\Mroczna.JPG  „Mroczna seria" prezentuje współczesne gwiazdy światowej literatury kryminalnej oraz autorów polskich, którzy umiejętnością budowania intrygi dorównują mistrzom gatunku. Wśród ponad pięćdziesięciu tytułów serii znajdujemy klasyczne powieści detektywistyczne, kryminały retro i thrillery oraz efektowne fabuły i wyrazistych bohaterów, takich jak profiler Rudolf Heinz, dziennikarka Paddy Meehan czy Richard Jury, inspektor Scotland Yardu. Tłem akcji są zazwyczaj sugestywnie pokazane miasta: współczesna i dawniejsza Warszawa, przedwojenny Lublin, ponury Reykjavik, prowincjonalne Ystad czy piękne włoskie Bari.Zapraszamy do lektury naszych kryminałów
Opis: file://///Serwer/public/Grafik/Promocja/dlaVioletty/TorbyMroczna_06k-popr.jpg

Komentarze