Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do lektury aktualności:

Nauka – to lubię Tomasza Rożka na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w sieci księgarń Empik
Miło nam poinformować, że książka Nauka – to lubię Tomasza Rożka znalazła się 8. miejscu najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w sieci księgarń Empik w okresie od 28 maja do 10 czerwca. Autorowi gratulujemy!

Informujemy, że duńskie wydawnictwo TIDERNE SKIFTER opublikowało Festung Breslau (duński tytuł Fæstning Breslau) autorstwa Marka Krajewskiego. Jest to kolejna duńska publikacja tego pisarza.
Powieści przełożyła Hanna Lone Tønnesen.
Prawa do książek Marka Krajewskiego zostały zakupione przez wydawnictwa w 18 państwach. Autorowi gratulujemy!

Rozmowa z Etgarem Keretem na antenie Polskie Radia PR 1
W środę, 27 czerwca, o godzinie 20.10, zapraszamy do wysłuchania rozmowy Magdaleny Mikołajczuk z Etgarem Keretem, autorem książki Nagle pukanie do drzwi, w magazynie Moje książki.

Rosja – czy idzie nowe? Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich w Krakowie
30 czerwca, w sobotę, o godzinie 16.30, Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich, dziennikarką i reportażystką, wieloletnią korespondentką polskich mediów w Rosji, autorką książki Głową o mur Kremla. Prowadzenie: Małgorzata Nocuń.

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki
Lista ebooków Wydawnictwa W.A.B. powiększyła się o 2 tytuły: Turnus Tomasza Łubieńskiego i Dziewczyna z poczty Stefana Zweiga. Zapraszamy do lektury.

Najlepsze kryminały Wydawnictwa W.A.B. na wakacje w rankingu portalu Onet.pl
Miło nam poinformować, że wśród 10 najlepszych kryminałów polecanych przez portal Onet.pl na wakacyjne wojaże aż 3 tytuły to książki Wydawnictwa W.A.B.: Sierpniowe kumaki Roberta Ostaszewskiego i Violetty Sajkiewicz, Złowroga pętla Aleksandry Marininy i Nie ma takiego miasta Tomasza Konatkowskiego.
Tego lata chłód w czasie upałów nadciąga nie tylko ze Skandynawii – Onet.pl.

Dziesięć początków powieści – każdy urywa się w punkcie kulminacyjnym. Czytelnik i Czytelniczka poszukują kompletnego tekstu, autora, bezbłędnego wydania, właściwego tłumacza. Gromadzą poszlaki, mnożą przypuszczenia, to gubią, to odnajdują kolejne tropy. Czy niedokończone powieści to efekt szalbierstw Hermesa Marany – hochsztaplera zarzucającego rynek plagiatami? A może cała książka jest dziełem Silasa Flannery'ego – pisarza, który w swoim nowym utworze chciałby wreszcie wypowiedzieć całą prawdę o świecie?
Jak cudownie jest czytać powieść, która nieustannie pokazuje własne szwy, co chwila przypomina, że jest napisana. Zwłaszcza taką, która wyszła spod ręki geniusza – Marcin Sendecki, Gazeta Wyborcza.

Wet. Moi wspaniali dzicy przyjaciele Luke’a Gamblewspółczesnego Jamesa Herriota!
Po ukończeniu studiów Luke pełen zapału rozpoczął pracę jako weterynarz w niewielkim miasteczku w brytyjskim hrabstwie Dorset. Nie spodziewał się, że pierwsza operacja kociego oka nie będzie najtrudniejszym zadaniem, jakie go czeka.
Luke Gamble opowiada nie tylko o zabawnych utarczkach ze zwierzętami i ich właścicielami, ale przede wszystkim o przeżyciach i wyzwaniach, które pomogły mu odnaleźć swoją własną drogę.

O książce Nagle pukanie do drzwi Etgara Kereta na portalu Dwutygodnik.com
Bohaterowie Nagle pukanie do drzwi są starsi niż postaci z dawniejszych tomów – inwestują na giełdzie, robią interesy, mają rodziny, zdradzają, podróżują – ale jedno się nie zmieniło: w większości mają poczucie, że prawdziwe życie jest gdzie indziej – Zofia Zaleska, Dwutygodnik.com.

Konkurs! Wyjdź z Cienia
Chciałbyś zostać aktorem, marzysz o karierze lektora radiowego? Spróbuj swoich sił, wyjdź z cienia i pokaż, co potrafisz!
Posłuchaj, jak aktor Andrzej Nejman czyta fragment książki i nagraj swoją interpretację.
Do wygrania: aparat fotograficzny oraz 10 egzemplarzy książki Baśniobór. Plaga Cieni Brandona Mulla.

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze