Aktualnosci Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Ranking najlepiej sprzedających się tytułów Wydawnictwa W.A.B. w czerwcu 2012
  
Drugi oddech i Nauka to lubięnajlepiej sprzedające się książki na portalu Merlin.pl
Miło nam poinformować, że książka Drugi oddech Philippe'a Pozzo di Borgo znalazła się na 1. miejscu najlepiej sprzedających się książek w kategorii faktu w sklepie internetowym Merlin.pl, a książka Tomasza Rożka Nauka to lubię w tym samym zastawieniu znalazła się na 2. miejscu. Autorom gratulujemy!

Nauka to lubię Tomasza Rożka na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w sieci księgarń Empik
Miło nam poinformować, że książka Nauka to lubię Tomasza Rożka znalazła się 6. miejscu najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w sieci księgarń Empik w okresie od 11 do 24 czerwca. Autorowi gratulujemy!

O książce Drugi oddech Philippe’a Pozzo di Borgo na antenie Polskiego Radia PR 4
15 lipca, w niedzielę, o godzinie 12.00, zapraszamy do wysłuchania audycji Kontrkultura poświęconej książce Drugi oddech. Magda Miecznicka opowie o spotkaniu z autorem książki Philippe Pozzo di Borgo oraz z rodziną di Borgów. Prowadzenie Zofia Montowska.

Fragmenty książki Turnus Tomasza Łubieńskiego na antenie Polskiego Radia PR 3
Od 9 lipca (poniedziałek-piątek), o godzinie 11.50, zapraszamy do słuchania fragmentów książki Turnus Tomasza Łubieńskiego w interpretacji aktorów TR Warszawa Katarzyny Warnke i Sebastiana Pawlaka na antenie radiowej Trójki. Fragmentom towarzyszyć będzie muzyka filmowa.

Pan Nakano i kobiety Hiromi Kawakami już w środę w księgarniach
Sklep ze starzyzną prowadzony przez pana Nakano i jego siostrę, panią Masayo, to miejsce w równym stopniu nieprzystające do szaleńczo pędzącej rzeczywistości co jego ekscentryczni właściciele. Pan Nakano, pani Masayo, zatrudniona do pomocy Hitomi i jej permanentnie niedoszły chłopak Takeo są jak rodzina i tak jak w rodzinie czasem z rozbrajającą czułością dbają o siebie nawzajem, a czasem nieumyślnie się ranią... Integralną częścią tego świata są stali i przypadkowi klienci sklepu, którzy jakby od niechcenia opowiadają swoje historie, związane zazwyczaj z kupowanymi przedmiotami.
Kawakami nie stara się przejrzeć swoich postaci, ona po prostu z humorem opisuje ich czarujące dziwactwa i codzienne smutki, trzymając się trochę na dystans, żeby im nie przeszkadzać – Damian Gajda, onet.pl.

Czy codzienność w ojczyźnie nowoczesności i wynalazku jest prostsza niż gdzie indziej? Czy łatwo znaleźć męża Japończyka? Co Japończycy określają mianem egzotycznego ślubu? Czym się wyróżniają japońskie trzylatki? Anna Ikeda odsłania uroki (ale i mankamenty) życia w Kraju Kwitnącej Wiśni. O braku centralnego ogrzewania, kąpieli z odzysku, rynku matrymonialnym, japońskich przedszkolach, a także o bóstwach, tradycji i stereotypach pisze Polka, która wybrała życie na Dalekim Wschodzie.

Joanna Olech o książce Nauka to lubię Tomasza Rożka na łamach Tygodnika Powszechnego
Rewelacja! tak nazwałabym książkę Tomasza Rożka Nauka to lubię. Oto pasjonująca gawęda naukowa, testowana na dzieciach autora i być może dzięki temu przystępna i logiczna. Rożek, doktor fizyki, od żadnej dziedziny nauki nie stroni. Znajdziemy tu chemię i fizykę kuchenną (pieczenie ciast, krojenie cebuli, gotowanie jajek, węzły na makaronie), ale też budowę kosmosu, geofizykę, naukę o kryształach, pogodzie, a także elementy botaniki, zoologii i wiele innych. Autor adresuje swoją książkę do dzieci i dorosłych po trosze i słusznie, czyta się ją z niesłabnącym zainteresowaniem niezależnie od wieku i kompetencji. Bajka o dziecku, które nie ustaje w zadawaniu pytań, tutaj ziściła się pod postacią całkiem dużego doktora Rożka, który zjawiska naukowe opisuje z entuzjazmem – Joanna Olech, Tygodnik Powszechny.

Nazwisko Janusza Korczaka widnieje na bolesnej i obszernej liście strat, jakie pochłonął kataklizm wojenny. Autorce nowej monografii Korczak. Próba biografii, Joannie Olczak-Ronikier, przyświecał szczególny cel. Przedzierając się przez trudną historię stosunków polsko-żydowskich, zgłębiając ogrom materiału, pragnęła ożywić zmarłego w wieku sześćdziesięciu czterech lub sześćdziesięciu trzech lat pisarza, pedagoga, działacza społecznego – Adrianna Adamek-Świechowska, Wiadomości24.pl.

Taka cena to nie zbrodnia, to okazja!
Na wakacje polecamy książki z Mrocznej Serii dostępne z aż 30% rabatem. Oferta dotyczy kryminałów Mrocznej Serii w salonach empik oraz e-booków w sklepie internetowym empik.com i potrwa do 10 lipca.

Zapraszamy do udziału w zabawie związanej z książkami Izabeli Czajki Stachowicz!
Podziel się z nami na Facebooku ulubionym fragmentem z książek autorki, anegdotą czy wspomnieniem o jej barwnym życiu!
Posty, które zdobędą najwięcej lajków wśród znajomych oraz użytkowników fan page'a W.A.B. nagrodzimy książkami Izabeli Czajki Stachowicz oraz zestawami kosmetyków Farmony z serii FRESH & BEAUTY!
  
Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze