W.A.B.: Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Premiera książki Orkan na Jamajce Richarda Hughesa
Orkan na Jamajce to Alicja w Krainie Czarów, jaką mogłoby stworzyć bezlitosne pióro Jonathana Swifta. [...] To nie tylko opowieść o dzieciach pozbawionych skrzydełek wrodzonego anielstwa, ale też satyra na wartości i porządki świata dorosłych, za które wszyscy musimy ponosić odpowiedzialność Władysław Kopaliński, autor przedmowy.
Od pierwszego wydania książki upłynęło ponad osiemdziesiąt lat, ale wciąż świeży i porywający wydaje się zarówno pomysł, jak i wykonanie, a antycypująca Goldinowskiego Władcę much wizja dziecięcego świata wciąż przeraża.

Beatrycze już dzisiaj w księgarniach
Nowa powieść w Zmysłowej Serii. Dwudziestokilkuletnia Beatrycze porzuca swoje nieudane małżeństwo i powraca do rodzinnego domu. Ojciec dziewczyny musi jednak wyjechać do Indii w interesach, opiekę nad nią i nad jej młodszą siostrą Karoliną przekazuje więc swojemu bratu i jego małżonce. Beatrycze z Karoliną trafiają pod dach wujostwa, do zamkniętego świata, prawdziwej kuźni osobowości i charakterów.
Niezwykle śmiała powieść adresowana do dorosłych czytelników. Prócz dużej dozy rozwiązłości zawiera autoportret samoświadomej młodej kobiety. Powieść poprzedza wstęp Patricka Hendena, który nazwał Beatrycze najbardziej radykalną członkinią ruchu wyzwolenia kobiet.

Wakacje z Małpiszonkiem Pipi Carlo Collodiego, autora Pinokia
Pipi to małpiszonek inny niż wszystkie małpki: ma różowe futerko i przypomina psotnego chłopca. We wszystkim naśladuje dorosłych, płata figle innym zwierzętom i nie zawsze mówi prawdę. Podczas swoich licznych przygód będzie musiał stawić czoła różnym dylematom: Czy władza jest naprawdę tak atrakcyjna, jak się wydaje? Czy wróg czasem może stać się sprzymierzeńcem? Jak można przezwyciężyć strach i jak szukać wsparcia w tarapatach?
W tej opowieści Collodi pokazuje uniwersalne pragnienia, rozterki i obawy kilkulatków. Śledząc przygody małpiszonka Pipi, młodsi czytelnicy będą mogli sami znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki
Lista ebooków Wydawnictwa W.A.B. powiększyła się o 3 tytuły: Jeśli zimową nocą podróżny Italo Calvina, Dobra pustynia Doroty Kozińskiej i Wet. Moi wspaniali dzicy przyjaciele Luke’a Gamble’a. Zapraszamy do lektury.

Wywiad z Marcinem Wrońskim, autorem serii o komisarzu Maciejewskim, na łamach Dziennika Wschodniego
Kiedy piszę, nie czytam. No, może czasem gazetę... A gdy nie piszę, to zazwyczaj czytam kryminały. Dla przyjemności, ale też trochę dlatego, że to jednak mój zawód i muszę wiedzieć, co się dzieje na rynku. Dla czystej przyjemności, niestety, rzadziej, niżbym chciał, książki zupełnie inne niż te, które sam piszę – jestem na przykład fanem Jacka Dehnela. No i, oczywiście, dużo historycznych tekstów, z których się uczę. Dzięki temu mogę możliwie wiernie przywoływać historię w „Maciejewskich"Marcin Wroński, Dziennik Wschodni.

Ryszard Marek Groński w najnowszym numerze Polityki z uznaniem o książce Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie
Teraz czytelnicy książki autorstwa zafascynowanej Słonimskim biografki mają szansę poobcować z Panem Antonim. Takim, jaki był, gdy żartem, cwiszenrufem, aforystycznym skrótem reagował na patos i doktrynerstwo. – Dowcip jest bronią – twierdził. – Nie należy jednak karać za nielegalne posiadanie dowcipu – Ryszard Marek Groński, Polityka.

Wywiad z Tomaszem Rożkiem, autorem książki Nauka to lubię, na portalu Onet.pl
Wie pan, że marzeniem konstruktorów wieżowców jest wybudować taki drapacz chmur jak źdźbło trawy? Bardzo wysoki, ale równocześnie o małym przekroju u podstawy. No i wytrzymały na wstrząsy i podmuchy boczne. Z kolei elektronicy daliby bardzo wiele, żeby nauczyć się robić wyświetlacze do telefonów i komputerów o takich cechach jak skrzydła motyli. Zauważył pan, że wzory na skrzydłach motyla są kolorowe i wyraźne nawet w ostrym świetle słonecznym, a tymczasem w takich warunkach na wyświetlaczu prawie nic nie widać – Tomasz Rożek, Onet.pl.

Lipcowy miesięcznik W drodze z audiobookiem książki Marcina Wrońskiego Officium secretum
Polecamy lipcowe wydanie miesięcznika W drodze, do którego dołączony został audiobook z powieścią Marcina Wrońskiego Officium secretum, a także wywiad z autorem, z którego dowiemy się m.in. dlaczego autor nie zgodził się na wycięcie choć części wulgaryzmów z wersji dźwiękowej swojej powieści.
Miesięcznik można znaleźć w salonach prasowych w całym kraju, m.in. w sieci Empik, Ruch i Garmond, a także w sklepie internetowym wydawnictwa.

Taka cena to nie zbrodnia, to okazja!
Na wakacje polecamy książki z Mrocznej Serii dostępne z aż 30% rabatem. Oferta dotyczy kryminałów Mrocznej Serii w salonach empik oraz e-booków w sklepie internetowym empik.com.

Zapraszamy do udziału w zabawie związanej z książkami Izabeli Czajki Stachowicz!
Podziel się z nami na Facebooku ulubionym fragmentem z książek autorki, anegdotą czy wspomnieniem o jej barwnym życiu!
Posty, które zdobędą najwięcej lajków wśród znajomych oraz użytkowników fan page'a W.A.B. nagrodzimy książkami Izabeli Czajki Stachowicz oraz zestawami kosmetyków Farmony z serii FRESH & BEAUTY!

Konkurs! Wyjdź z Cienia
Chciałbyś zostać aktorem, marzysz o karierze lektora radiowego? Spróbuj swoich sił, wyjdź z cienia i pokaż, co potrafisz!
Posłuchaj, jak aktor Andrzej Nejman czyta fragment książki i nagraj swoją interpretację.
Do wygrania: aparat fotograficzny oraz 10 egzemplarzy książki Baśniobór. Plaga Cieni Brandona Mulla.

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Etgar Keret w warszawskim hotelu Castle Inn
Podczas czerwcowej wizyty w Polsce Etgar Keret był gościem hotelu Castle Inn.
Autor nocował w jednym z pokojów, zaprojektowanych przez wybitnych warszawskich artystów.
Dziękujemy hotelowi za serdeczne podjęcie gościa, a wszystkich Państwa zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca!

Wydawnictwo W.A.B. na Open’er Festival 2012!
Mylą się ci, którzy myślą, że Open'er Festival to wyłącznie muzyczne wydarzenie!
4-7 lipca, podczas festiwalu w Gdyni będzie można nie tylko posłuchać muzyki, ale również poczytać!
Miłośników książek zapraszamy do festiwalowej biblioteki w namiocie Trójki Programu III Polskiego Radia, który wraz z Instytutem Książki prezentuje książki do czytania nie tylko podczas festiwalu.

Książki Wydawnictwa W.A.B. na Festiwalu Malta
Od 3 do 7 lipca br. podczas Festiwalu Malta w specjalnie stworzonej przestrzeni będzie można zapoznać się z książkami, których tematyka odpowiada tegorocznemu idiomowi Festiwalu: Akcje Azjatyckie/Asian Investments. Malta była pierwszym multikulturowym i interdyscypliarnym festiwalem w Polsce i dalej rozwijamy się w tym kierunku. Twórcy i widzowie uważają, że łączenie gatunków jest naturalnym językiem przyszłości mówi dyrektor Merczyński. W tym roku opowiemy o Azji. Wydawnictwo W.A.B. zaprasza wszystkich zainteresowanych do lektury książek w serii terra incognita.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze