Aktualności Wydawnictwa W.A.B.


Szanowni Państwo,
zapraszamy do lektury aktualności:

Zapraszamy do lektury książek Wydawnictwa W.A.B. w ekspresach PKP Intercity!
Pociąg do czytania. Książka dla Ciebie. Daj się zWABić
Wydawnictwo W.A.B. razem z PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla podróżnych. Pasażerowie, którzy 8, 9 i 10 sierpnia będą podróżować ekspresami z PKP Intercity z Warszawy nie muszą pakować książek do walizki. Dobrą literaturę znajdą w przedziałach pociągów. Pasażerowie będą mogli umilić sobie podróż lekturą, zabrać literacki upominek ze sobą albo zostawić go dla innych czytelników. Książki będą dostępne do wyczerpania puli przeznaczonej do każdego z pociągów. Życzymy przyjemnej podróży z lekturą!

Pamiętnik i inne pisma z getta Janusza Korczak jeden z najważniejszych polskich pamiętników XX wieku
Przejmujące w dzienniku jest zestawienie realności Domu Sierot, śmierci oglądanej na ulicach z nieustannym poczuciem, że życie w getcie jest rodzajem gry, w której ludzie są pionkami, spektaklu według scenariusza, którego nikt dokładnie nie zna. A jednocześnie stawką jest życie. (...) Pośpiech, potworne zmęczenie, ciśnienie rozgrywającego się w getcie koszmaru nadają narracji zdyszany, urywany rytm. Korczak nie zrezygnował jednak z autoironii, swego wielkiego sojusznika i wiary w człowieka  Jacek Tomczuk, Rzeczpospolita.

Wywiad z Joanną Olczak-Ronikier, autorką książki Korczak. Próba biografii, na łamach Gazety Wyborczej
Mamy ogromne kompleksy, bo uważa się nas w świecie za rasistów czy antysemitów  Joanna Olczak-Ronikier, Gazeta Wyborcza.

Co wydarzyło się w ostatni dzień lipca?
Na chwilę przed wybuchem walk w Warszawie, zdarzyły się – po obu stronach barykady – dwa tajemnicze morderstwa. Jak ustalić ich sprawców, gdy wokół rozpętało się piekło?
W czasie trwających obchodów 68. rocznicy Powstania Warszawskiego polecamy lekturę książki Ostatni dzień lipca Bartłomieja Rychtera.

Maggie Cassidy Jacka Kerouaca na łamach Dziennika Gazety Prawnej
Autor Big Sur wraca do raju utraconego  lat dzieciństwa spędzonego w Nowej Anglii, kulturowym tyglu, gdzie przesiedliło się wielu francuskojęzycznych Kanadyjczyków. Z pietyzmem odtwarza codzienność czasów, gdy rzeczywistość zdawała się mieć jeszcze swój ustalony porządek. Czujemy więc smaki, zapachy, słyszymy chrzęst deptanego śniegu w sylwestra 1939 r., kiedy nikt jeszcze nie wiedział, jakie świat żywi zamiary wobec Ameryki – Malwina Wapińska, Dziennik Gazeta Prawna.

O książce Szkatułki Newerlego Jana Zielińskiego na łamach Rzeczpospolitej
Jan Zieliński, pisząc biografię Igora Newerlego, dokonał wielu fascynujących odkryć. Książkę (...) czyta się jak powieść. Wartka narracja rozbiegająca się w kilku kierunkach, zaskakuje co chwila – Andrzej Dobosz, Rzeczpospolita (dodatek Plus minus).

Dobra książka na kolonie
Wydawnictwo W.A.B. promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży również w trakcie wakacji.
Podczas tegorocznych kolonii w Białymstoku wychowankowie domów dziecka będą mieli okazję wypocząć przy ciekawej lekturze.
Książki Wydawnictwa W.A.B. trafią do dzieci za pośrednictwem organizatora wyjazdu: Fundacji Pomocy Społecznej Eva.

Gracze Kariny Obary, czyli diagnoza dzisiejszej cywilizacji w Polityce
W ostatnim numerze Polityki ukazał się duży artykuł na temat kultury przemocy. Adam Krzemiński zwraca uwagę na problemypokolenia sieci; zastanawia się nad kondycją emocjonalną współczesnej młodzieży, nad uczuciowym wybrakowaniem i trudnością odróżnienia świata rzeczywistego od wymyślonego.
Dla autora felietonu o kontrowersyjnym tytule Zabij ojca!, impulsem do tego typu rozważań stała się powieść Kariny Obary Gracze, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

O książce Słonimski. Heretyk na ambonie Joanny Kuciel-Frydryszak na łamach Gazety Wyborczej
Podobno Antoni Słonimski uwodził kobiety głosem  według opisów ciepłym i głębokim. Nie był przystojny, ale miał coś, co działa silniej niż uroda – inteligencję, poczucie humoru, talent i klasę. Książka Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie jest dowodem, że ten czar wciąż działa  Magda Piekarska, Gazeta Wyborcza.

Trup w bagażniku? Głosuj na Ręczną robotę i Mocne uderzenie
Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii Trup w bagażniku, który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie. W głosowaniu biorą udział dwie książki Ryszarda Ćwirleja Ręczna robota i Mocne uderzenie. Zachęcamy do głosowania na te kryminały.
Co miesiąc do wygrania iPod Touch, iPod Nanoi inne nagrody.

Książki w serii z miotłą do 40 % taniej!
Na wakacje polecamy książki z serii z miotłą. Od 1 sierpnia wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa przez cały sierpień. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!

Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi w Muzeum Kinematografii w Łodzi
W muzeum Kinematografii w Łodzi podczas wystawy poświęconej Januszowi Korczakowi zaprezentowane będą książki, które zostały wydane nakładem Wydawnictwa W.A.B.:
Pamiętnik i inne pisma z gettaKorczak. Próba biografii.  Dodatkowo wystawę ozdobią ilustracje autorstwa Marianny Oklejak z książek Król Maciuś PierwszyKról Maciuś na wyspie bezludnej oraz Kajtuś Czarodziej. W Muzeum, oprócz prezentacji książek oraz prac plastycznych dla dzieci i dorosłych, odbędą się warsztaty, a także projekcje poświęcone Januszowi Korczakowi.

Ranking najlepiej sprzedających się tytułów Wydawnictwa W.A.B. w lipcu 2012

Król Maciuś Pierwszy z ilustracjami Marianny Oklejak w Estonii
Miło nam poinformować, że w Estonii zostanie wznowione tłumaczenie Króla Maciusia Pierwszego Janusza Korczaka z ilustracjami Marianny Oklejak. Pomysł narodził się podczas organizacji wystawy
ilustracji Marianny Oklejak, które zdobią polskie wydanie Króla Maciusia Pierwszego.
Oficjalne obchody Roku Korczaka w Estonii rozpoczną się 2 października w Tallinnie wernisażem prac Marianny Oklejak w trzech najbardziej prestiżowych galeriach: Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci w Tallinnie, Muzeum Zabawek w Tartu  i Ilon Wilklandi Imedemaa w Haapsalu.

Marcin Wroński tym razem bez Komisarza Maciejewskiego
Zapraszamy do lektury opowiadania Marcina Wrońskiego Widokówki z Chartres, które autor stworzył podczas pobytu we Francji w Chartres w ramach projektu Citybooks.

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu,Merde! W rzeczy samejMerde! Chodzi po ludziachM jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze