W.A.B.: Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Zagadki Marcina Wrońskiego, autora cyklu o komisarzu Maciejewskim, na łamach Gazety Wyborczej
W dniach 20-31 sierpnia autor lubelskich retrokryminałów Marcin Wroński wspólnie z Gazetą Wyborczą w Lublinie oraz portalem lublin.gazeta.pl egzaminują czytelników ze znajomości miasta.
Zagadki zawierać będą cytaty z powieści Marcina Wrońskiego, a zadaniem czytelników będzie odgadnięcie o jakie miejsca lub postaci związane z Lublinem chodzi, a następnie sfotografowanie tego miejsca, którego dotyczy zagadka, lub z którym kojarzy się postać z zagadki.
Na zwycięzców czekają książki z serii Zrób to!... i smartfony Sony Xperia P.
showNewsPlus=1314&f=w

W środę, 22 sierpnia, odbędzie się premiera audiobooka Uwikłanie Zygmunta Miłoszewskiego, najsłynniejszego polskiego kryminału ostatnich lat, wydanego przez Monodia Studio. W ramach zachęty zapraszamy do wysłuchania fragmentów w doskonałym, mrocznym wykonaniu Roberta Jarocińskiego.
showNewsPlus=1317&f=w

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na Festiwalu Literackim SOPOT
W dniach 18-22 sierpnia zapraszamy na blisko 50 wydarzeń kulturalnych związanych z promocją szeroko pojętej literatury i czytelnictwa, w których wezmą udział autorzy Wydawnictwa W.A.B.: Wojciech Jagielski, Joanna Bator i Rafał Bryndal, w ramach Festiwalu Literackiego SOPOT.
showNewsPlus=1300&f=w

Powieści Marii Nurowskiej w kolekcji Wprost
Podczas wakacji polecamy lekturę powieści Marii Nurowskiej w kolekcji Wprost. Edycję rozpoczęło Tango dla trojga. 20 sierpnia wraz z kolejnym numerem tygodnika Wprost ukaże się powieść Innego życia nie będzie. Do tej pory ukazały się kolejno: Wybór Anny, Listy miłości, Nakarmić wilki.
Zapraszamy do lektury!
showNewsPlus=1307&f=w

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem
W środę, 29 sierpnia z tygodnikiem Polityka ukaże się Głos Arnaldura Indridasona, szósty, ostatni tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem. Pozostałe książki w kolekcji to: Złowroga pętla Aleksandry Marininej (od 20 czerwca), Kino Wenus Marcina Wrońskiego (od 4 lipca), Pod Anodynowym Naszyjnikiem Marthy Grimes (od 18 lipca), Zapora Henninga Mankella (od 1 sierpnia), Nie ma takiego miasta Tomasza Konatkowskiego (od 15 sierpnia).
Już po raz siódmy Wydawnictwo W.A.B. wspólnie z tygodnikiem Polityka polecają wakacyjną, 6-tomową kolekcję powieści detektywistycznych. Całą serię można zakupić w dobrych punktach sprzedaży prasy oraz na stronie www.skleppolityki.pl.
showNewsPlus=1312&f=w

Podróż Sycylii, okrętu, na którego pokładzie płyną Hugo z Tarsu i jego podopieczny Tankred, ma właśnie dobiec końca. Niestety, pasażerowie nie dotrą do celu. Najpierw przeszkodzi im straszliwy w skutkach sztorm, później zaatakują ich piraci. Po krwawej walce Hugo i Tankred trafią na wyspę, która skrywa odizolowany od świata klasztor cystersów. Czy tutejsi zakonnicy oddają się tylko modlitwie? Jakie mają tajemnice? I do kogo należy głos, który zabija? Okręt przeklętych to już trzecia część cyklu Rycerze Sycylii. I trzecie śledztwo prowadzone przez średniowiecznych detektywów.
Bezpretensjonalna opowieść, obdarzona energią, której nie sposób się oprzeć, i interesujący główny bohater, który nie przestaje zaskakiwać czytelników Les Echos.
1388&v=_tw

Jednak to nie nowatorstwo warsztatowe decyduje o tym, że Henry'ego Jamesa czyta się dziś znakomicie. Choć akcja jego powieści i opowiadań toczy się głównie wśród wyższych sfer brytyjskiej, amerykańskiej i francuskiej socjety, to są one uniwersalne. (...) Królują tu, co prawda, obce naszym czasom konwenanse (zastąpiliśmy je innymi), ale świat opisywany przez Jamesa aż kipi od subtelnie przedstawionych emocji, które są przecież jak przekonuje wielka literatura podobne w każdej epoce. Jeśli celem realisty powinno być uchwycenie ludzkich uczuć, ukazanie ich niewytłumaczalności i wielowymiarowości, to James bez wątpienia należy do gigantów – Krzysztof Cieślik, Xiegarnia.pl.
showNewsPlus=1318&f=w
  
Płynę na fali dobrych, polskich kryminałów. Tym razem to kryminał piłkarski, znakomicie wpisujący się w sportowy klimat tegorocznego lata. Przeczytałam go jednym tchem w trakcie drogi powrotnej z wakacji a to najlepsza rekomendacja dla tej książki. Świetnie napisanej, z ciekawym pomysłem na fabułę i intrygującym głównym bohaterem. Zdaje się, że Mariusz Czubaj obok Zygmunta Miłoszewskiego i Marcina Wrońskiego będzie odtąd moim ulubionych autorem kryminałów Mrocznej serii – Magdalena Bożko, Czytajcie.blogspot.com.
showNewsPlus=1315&f=w

Wywiad z Bartłomiejem Rychterem, autorem książki Ostatni dzień lipca, na portalu TVP.info
Czytałem monografie naukowe i dużo pamiętników z tamtego okresu. Ostatnio ukazało się sporo nowych wydań. Korzystałem też ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, zgromadzonych tam map, dokumentów, itp. Powieliłem mapy w kilku egzemplarzach, nanosząc na nie zmiany pozycji powstańczych i wojsk niemieckich, które następowały z godziny na godzinę. Prowadząc swoich bohaterów ulicami powstańczej Warszawy musiałem być pewny, czy dana ulica była przejezdna, czy przecinała ją powstańcza barykada, czy można było się tamtędy jakoś przecisnąć, czy też nieBartłomiej  Rychter w wywiadzie Beaty Zatońskiej, TVP.info.
showNewsPlus=1316&f=w

Trup w bagażniku? Głosuj na Ręczną robotę i Mocne uderzenie
Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii Trup w bagażniku, który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie. W głosowaniu biorą udział dwie książki Ryszarda Ćwirleja Ręczna robota i Mocne uderzenie. Zachęcamy do głosowania na te kryminały.
Co miesiąc do wygrania iPod Touch, iPod Nanoi inne nagrody.
showNewsPlus=1301&f=w

Książki w serii z miotłą do 40 % taniej!
Na wakacje polecamy książki z serii z miotłą. Od 1 sierpnia wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja trwa przez cały sierpień. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!
showNewsPlus=1295&f=w

Polski zwiastun filmu W drodze
Film W drodze to adaptacja jednej z najsłynniejszych amerykańskich powieści XX wieku, nazywana manifestem bitników. Kultową już książkę (W drodze) Jacka Kerouaca przeniósł na ekran Walter Salles, twórca słynnych Dzienników motocyklowych i Dworca nadziei. W filmie zgromadził prawdziwie gwiazdorską obsadę, bowiem zobaczymy w nim m.in. Kristen Stewart, Sama Rileya, Garretta Hedlunda, Kirsten Dunst i Viggo Mortensena. Muzykę skomponował popularny Gustavo Santaolalla, mający w dorobku ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Babel czy Amores Perros. Film trafi do polskich kin 14 września, a już 29 sierpnia w księgarniach filmowe wydanie książki W drodze. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu i lektury powieści Jacka Kerouaca.
showNewsPlus=1269&f=w

Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi w Muzeum Kinomatografii w Łodzi
W ramach wystawy poświęconej Januszowi Korczakowi Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentuje książki opublikowane przez Wydawnictwo W.A.B.:
Pamiętnik i inne pisma z getta Janusza Korczaka oraz Korczak. Próba biografii  Joanny Olczak – Ronikier.
Dodatkowo można obejrzeć ilustracje Marianny Oklejak pochodzące z książek Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na bezludnej wyspie oraz Kajtuś Czarodziej.
Zapraszamy także dzieci i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach i projekcjach poświęconych Januszowi Korczakowi.
showNewsPlus=1299&f=w
  
Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze