W.A.B.: Aktualności wydawnicze

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na Festiwalu Literackim SOPOT
W dniach 18-22 sierpnia zapraszamy na blisko 50 wydarzeń kulturalnych związanych z promocją szeroko pojętej literatury i czytelnictwa, w których wezmą udział autorzy Wydawnictwa W.A.B.: Wojciech Jagielski, Joanna Bator i Rafał Bryndal, w ramach Festiwalu Literackiego SOPOT.

Bartłomiej Rychter, autor książki Ostatni dzień lipca, w TVP 2
19 sierpnia, w niedzielę, Bartłomiej Rychter opowie o swojej najnowszej powieści Ostatni dzień lipca w programie WOK (Wiadomości o Kulturze). Zapraszamy do oglądania.

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem
Już po raz siódmy Wydawnictwo W.A.B. wspólnie z tygodnikiem Polityka polecają wakacyjną, 6-tomową kolekcję powieści detektywistycznych Lato z kryminałem. Kolejne tomy będą wydawane co dwa tygodnie w cenie 15 zł. Zakupić je można w dobrych punktach sprzedaży prasy oraz na stronie www.skleppolityki.pl. Na kolekcję składają się następujące książki: Złowroga pętla Aleksandry Marininej (od 20 czerwca), Kino Wenus Marcina Wrońskiego (od 4 lipca), Pod Anodynowym Naszyjnikiem Marthy Grimes (od 18 lipca), Zapora Henninga Mankella (od 1 sierpnia), Nie ma takiego miasta Tomasza Konatkowskiego (od 15 sierpnia) i Głos Arnaldura Indridasona (od 29 sierpnia).

Powieści Marii Nurowskiej w kolekcji Wprost
Podczas wakacji polecamy lekturę powieści Marii Nurowskiej w kolekcji Wprost. Edycję rozpoczęło Tango dla trojga. 20 sierpnia wraz z kolejnym numerem tygodnika Wprost ukaże się powieść Innego życia nie będzie. Do tej pory ukazały się kolejno: Wybór Anny, Listy miłości, Nakarmić wilki.
Zapraszamy do lektury!

Filozof wśród podróżników Cees Nooteboom, autor Hotelu nomadów
Nadal buduję swój hotel, tę nieistniejącą budowlę, która egzystuje jedynie w mojej głowie, hotel z bliskiego i dalekiego świata, z miasta i ciszy, z zimna i upału. Nieistniejące okna, które wychodzą na ogrody i betonowe place, na parki i pustynie. Łóżka unoszą się w powietrzu, ściany powstały z materii, z jakiej zrobione są sny, telefony rozmawiają wyłącznie ze sobą, pokoje są z powietrza, a w każdym z nich pisałem - książki, listy, notatki, opowieści o rzeczach, miejscach, które zobaczyłem. O miastach i wierszach, o książkach i wystawach, o podróżach i zdjęciach Cees Nooteboom.
Hotel nomadów to zbiór esejów obejmujących podróże Ceesa Nootebooma z ostatnich czterdziestu lat.

1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke’a już 22 sierpnia w księgarniach!
Czy Francuzi zdobyli Anglię w 1066 roku? Nie, to byli Normanowie! Czy gilotynę wynalazł doktor Guillotin? Ależ nie, wymyślono ją w Yorkshire! A czy bąbelki w szampanie to dzieło słynnego Doma Pérignon? W żadnym wypadku, szampan francuską ma jedynie nazwę, a w rzeczywistości jest dziełem Anglików! To może bagietka jest francuska? Albo croissant? Stek? Nie, nie, nie!
Clarke błyskotliwie obala powszechne przekonania i mity na temat Anglii i Francji. Opisuje tysiąc lat skomplikowanych i trudnych stosunków potężnych sąsiadów, których dzieli dwadzieścia mil kanału La Manche i wiele nierozwiązanych spraw...
Stephen Clarke we wrześniu spotka się z polskimi czytelnikami w Gdańsku, Warszawie i Kielcach.

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki
Lista ebooków Wydawnictwa W.A.B. powiększyła się o 2 tytuły: Opowiadania nowojorskie Henrego Jamesa i Anna w Nowym Jorku. Czyli życie z (ob) ciachem Gitty Daneshvari.

Rozmowa z Wojciechem Albińskim, autorem książek Soweto my love i Kalahari, na portalu Szkielkoioko.com
Nie jest to książka fikcyjna. Wszystko wynika z podpatrzonych i opowiedzianych historii, z przeżytych sytuacji, tak jak moje pierwsze książkiWojciech Albiński, autor książek Soweto my love.
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki i rozmowy z autorem.

O Nocy Żywych Żydów Igora Ostachowicza na portalu Artpapier.pl
Igor Ostachowicz snuje wizję współczesności skupionej na gadżetach i przyjemnościach, w której człowiek przed śmiercią żałuje, że nie pojechał do Egiptu. Nie potrafimy zrozumieć walki, prawdziwego zagrożenia i wzniosłych ideałów. Trzydziestolatek nie ma o czym rozmawiać z powstańcem z getta. Nigdy go nie zrozumie, nieważne, ile obejrzał filmów, ile przeczytał wierszy o zagładzie. Autor zwraca uwagę, jak płytka jest nasza wiedza o wojnie. Karuzela obok getta, Różewicz, Pianista układają się w symulację holocaustu, makietę getta. Żydzi Ostachowicza są więc naszym wyobrażeniem Żydów. Smutnych, pięknych i dzielnych. Popkultura przemieliła ten temat na milion sposobów. Nic już nie jest prawdziwe, żadne wspomnienie – Emilia Konwerska, Artpapier.pl.

Trup w bagażniku? Głosuj na Ręczną robotę i Mocne uderzenie
Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii Trup w bagażniku, który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie. W głosowaniu biorą udział dwie książki Ryszarda Ćwirleja Ręczna robota i Mocne uderzenie. Zachęcamy do głosowania na te kryminały.
Co miesiąc do wygrania iPod Touch, iPod Nanoi inne nagrody.

Książki w serii z miotłą do 40 % taniej!
Na wakacje polecamy książki z serii z miotłą. Od 1 sierpnia wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa przez cały sierpień. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!

Polski zwiastun filmu W drodze
Film W drodze to adaptacja jednej z najsłynniejszych amerykańskich powieści XX wieku, nazywana manifestem bitników. Kultową już książkę (W drodze) Jacka Kerouaca przeniósł na ekran Walter Salles, twórca słynnych Dzienników motocyklowych i Dworca nadziei. W filmie zgromadził prawdziwie gwiazdorską obsadę, bowiem zobaczymy w nim m.in. Kristen Stewart, Sama Rileya, Garretta Hedlunda, Kirsten Dunst i Viggo Mortensena. Muzykę skomponował popularny Gustavo Santaolalla, mający w dorobku ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Babel czy Amores Perros. Film trafi do polskich kin 14 września, a już 29 sierpnia w księgarniach filmowe wydanie książki W drodze. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu i lektury powieści Jacka Kerouaca.

Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi w Muzeum Kinomatografii w Łodzi
Trwa Rok Janusza Korczaka, więc warto świętować: naszym nakładem ukazały się znane książki Starego Doktora – Król Maciuś, Król Maciuś na bezludnej wyspie oraz Kajtuś Czarodziej z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak oraz Pamiętnik i inne pisma z getta, które prezentujemy w Łodzi w Muzeum Kinematografii! Oprócz naszych książek na dzieci i dorosłych czekają warsztaty i projekcje poświęcone Januszowi Korczakowi.

Wygraj wycieczkę do Paryża! Konkurs trwa do 22 sierpnia!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.
promocja@wab.com.pl

Komentarze