W.A.B.: "Maggie Cassidy" Jacka Kerouaca - po raz pierwszy w polskim przekładzie!

Maggie Cassidy to niezwykła pozycja w dorobku autora W drodze.
Kerouac zrywa na moment z wizerunkiem najsłynniejszego pijaka i wagabundy w historii literatury i przedstawia smutnego chłopca,
który pierwszy raz w życiu się zakochał...

Opis: http://wab.com.pl/images/cache/78968eb1cd712f4069214272f6a13f63.jpg
JACK KEROUAC MAGGIE CASSIDY
premiera: 1 sierpnia 2012
wydanie: I
tytuł oryginału: Maggie Cassidy
przekład: Maciej Świerkocki
Zapraszamy do wysłuchania recenzji książki: Rafał Księżyk o „Maggie Cassidy” – plik w załączniku.
Wydawnictwo W.A.B. udziela prawa do dwukrotnego wykorzystania promocyjnego nagrania w radiowej prezentacji książki, do zamieszczenia nagrania na portalach i stronach internetowych.
Jak byśmy czytali tę powieść, gdyby na okładce nie widniało nazwisko autora? Najprawdopodobniej jako jedną z wielu książek o pierwszej młodzieńczej miłości, niewinnej i naiwnej, na dodatek z akcją rozgrywającą się w obezwładniająco nudnej scenerii prowincjonalnego miasteczka. A teraz zerknijmy na nazwisko autora. Jack Kerouac. Zaraz, zaraz, Kerouac? Ten od bitników, „W drodze”, jazzu, podróży i buddyzmu? Ten sam. I nagle wszystko zaczyna się układać w wyrazistą całość – dostrzegamy językowe eksperymenty, nieoczywistą narrację i fakt, że w całej tej historii chodzi o coś więcej niż o obezwładniającą woń dziewczęcego ciała. A mianowicie – o narastający bunt i o zerwanie z młodzieńczymi ideałami, o czym Kerouac opowiada w niezwykle bezpośredni sposób. W „Maggie Cassidy” możemy zatem obserwować, jak rodziła się przyszła legenda amerykańskiej literatury.


Inne książki Jacka Kerouaca:

Szczególnie polecamy IV wydanie powieści W drodze. Już 29 sierpnia wydanie filmowe!
Kultową książkę Jacka Kerouaca przeniósł na ekran Walter Salles, twórca „Dzienników motocyklowych”. W swoim filmie zgromadził gwiazdorską obsadę, m.in. Kristen Stewart, Sama Rileya, Garretta Hedlunda i Kirsten Dunst. Muzykę skomponował Gustavo Santaolalla, autor ścieżek dźwiękowych do filmów „Babel” i „Amores Perros”.

Polska premiera filmu: 14 września 2012!

Opis: D:\VW\Desktop\KerouacWdrodze-filmowa2012.jpg


Włóczędzy Dharmy Opis: http://wab.com.pl/images/cache/4d6a503442d0cae0108b2e6272219da1.jpg                                                                                             Opis: http://wab.com.pl/images/cache/b20ead14e9b34205744ed0f35ae80035.jpg Big Sur

Komentarze