Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Joanna Olczak-Ronikier, autorka książki Korczak. Próba biografii, laureatką konkursu Varsaviana
8 października, w poniedziałek, o godzinie 17.00, Towarzystwo Miłośników Historii, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy i Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego zapraszają na uroczystość wręczenia dyplomów honorowych autorom książek – laureatom konkursu Varsaviana 2011/2012 imienia Hanny Szwankowskiej, a wśród nich Joannie Olczak-Ronikier, autorce książki Korczak. Próba biografii. Gratulujemy!

Anda Rottenberg, autorka książki Proszę bardzo, laureatką Nagrody Ministra Kultury!
24 września w Arkadach Kubickiego odbyło się wręczenie Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2012. Wśród uhonorowanych znalazła się Anda Rottenberg – historyczka sztuki, kuratorka wystaw. Jej książka Proszę bardzo wydana przez W.A.B w 2010 roku została uznana za Książkę Wiosny 2009 oraz zdobyła Nagrodę w Konkursie Literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek 2010. Była również nominowana do wielu prestiżowych nagród: Nagroda im. Reymonta 2010, Konkurs Literacki Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagroda Literacka SREBRNY KAŁAMARZ 2009, Nagroda Literacka GDYNIA, Nagroda Literacka NIKE. Autorce gratulujemy!

Anita Halina Janowska, autorka książki Wariacje jesienne, w Klubie Księgarza
8 października, w poniedziałek, o godzinie 18.00, Klub Księgarza, Fundacja im. Róży Luksemburg i Wydawnictwo W.A.B. zapraszają na rozmowę o książce Anity Haliny Janowskiej Wariacje jesienne. Książkę zaprezentuje i spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela. Fragmenty książki przeczyta Autorka. Część muzyczną wypełnią utwory fortepianowe w wykonaniu Macieja Grzybowskiego.
Po spotkaniu zapraszamy na rozmowy towarzyskie przy lampce wina.

Międzynarodowy Dzień Tłumacza 2012 w Krakowie i Warszawie
W dniach 1-2 października EUNIC Warszawa, EUNIC Kraków i Komisja Europejska zapraszają na dyskusje z udziałem tłumaczy, pokazy filmowe portretów tłumaczy, zabawy leksykalne i wystawę książek Znalezione w tłumaczeniu, w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2012. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na znaczenie tłumaczy, współtwórców światowej literatury.

Ilustracje Simona Tofielda do książki Kot Simona kontra reszta świata
Zapraszamy do obejrzenia kilku ilustracji Simona Tofielda, które pochodzą z albumu Kot Simona kontra reszta świata. Premiera książki i kalendarzy: Kot Simona na każdy dzień 2013 i Kot Simona kalendarz 2013 – już 3 października.

Ja, potępiona Katarzyny Bereniki Miszczuk już w środę w księgarniach
Wiktoria Biankowska, była diablica i niedoszła anielica, po raz trzeci wpada w kłopoty. A wszystko zaczyna się od białego krzyżyka na chodniku i pewnej ciężarówki z mrożonkami. Dziewczyna już sądziła, że wreszcie wszystko zaczyna się układać po jej myśli. Zdała sobie sprawę, że kocha diabła Beletha, wyzbyła się boskich mocy, a jej wielki przeciwnik Moroni został zamknięty w anielskim więzieniu. Ponadto diabeł Azazel tymczasowo nie planował niczego złowieszczego, zajęty pielęgnowaniem związku z królową Kleopatrą. Życie wydawało się piękne. Do czasu, kiedy przypadkiem trafiła do Tartaru.
Polecamy lekturze pierwszą i drugą cześć trylogii: Ja, diablica i Ja, anielica.

Małgorzata Kalicińska po raz pierwszy w pisarskim duecie z córką, Basią Grabowską! Powieść IRENA od 3 października w księgarniach!
Irena to poruszający portret trzech kobiet, z których każda znajduje się na życiowym zakręcie. Dorota, Jagna i Irena.Dorota – mama, wiek 53+. Niezbyt zaradna życiowo, trochę eko, trochę hippie, bałaganiara. Jagna – córka, wiek 27+, bardzo zaradna pracowniczka korporacji. Mieszka sama, a właściwie z wielkim ślimakiem. Irena – babka. Przyszywana ciotka Doroty. Świeża wdowa. Krynica rozsądku, by nie powiedzieć mądrości. Jagna odnosi sukcesy zawodowe, jednak dla matki nie są one sukcesami, tylko zgodą na korporacyjne zniewolenie. Wolałaby, żeby córka wyszła wreszcie za mąż. Jagna źle znosi brak akceptacji, ale domyśla się, że prawdziwa przyczyna konfliktu tkwi głębiej. I ma rację.
Debiut duetu Kalicińska & Grabowska wypada znakomicie.
   
O książce Elfriede Jelinek Moja sztuka protestu. Eseje i przemówienia na portalu Krytyki Politycznej
... Jelinek przyznaje, że być może wcześniej uwierzyłaby, że nie ma sensu czegokolwiek pisać, gdyby nie ci, którzy jej powtarzali, że nie powinna pisać. Wierzyła w pisanie na złość tym, którzy chcieliby, żeby przestała to robić. Może właśnie o to chodzi? Żeby pisać przeciwko? Przeciwko podłości i niesprawiedliwości. Przeciwko krzywdzie i tym, którzy znają na wszystko odpowiedzi – Jan Kapela, Krytyka Polityczna.

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki

Szybki cash oparty na powieści Jensa Lapidusa niebawem w kinach
Od 5 października zapraszamy do kin na pokazy filmu Szybki cash w reżyserii Daniéla Espinosy. Ekranizacja bestsellerowej powieści Jensa Lapidusa Szybki cash to nie tylko zaskakujący, obfitujący w niespodzianki rasowy thriller, ale też ciekawy obraz szwedzkiego społeczeństwa, opowieść o nie zawsze legalnych fortunach bogaczy i chciwości, która cechuje zarówno bandytów, jak i elity.
W główne role wcielili się Joel Kinnaman, Matias Padin Varela,Dragomir Mrsic i Lisa Henni.
Szybki cash odniósł wielkie sukces kasowy w Szwecji (premiera: styczeń 2010 roku). Po zaledwie 3 tygodniach w kinach film obejrzało 430.000 widzów. Zapraszamy do kin i lektury bestsellerowej powieści.

Książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa do 40 % taniej!
Polecamy książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa. Od 1 października wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa do końca października. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!

Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi w Muzeum Kinomatografii w Łodzi
W ramach wystawy poświęconej Januszowi Korczakowi Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentuje książki opublikowane przez Wydawnictwo W.A.B.:
Pamiętnik i inne pisma z getta Janusza Korczaka oraz Korczak. Próba biografii Joanny Olczak-Ronikier.
Dodatkowo można obejrzeć ilustracje Marianny Oklejak pochodzące z książek Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na bezludnej wyspie oraz Kajtuś Czarodziej.
Zapraszamy także dzieci i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach i projekcjach poświęconych Januszowi Korczakowi.
  
Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze