Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Ranking najlepiej sprzedających się tytułów Wydawnictwa W.A.B. we wrześniu 2012

Dennis Wojda laureatem 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier
Miło nam poinformować, że Dennis Wojda (scenariusz) i Sebastian Skrobol (grafika) otrzymali pierwszą nagrodę na 23. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 4000 zł za pracę Ghost Kids: the ribbon.
W kwietniu przyszłego roku nakładem W.A.B. ukaże się pierwsza autorska praca Dennisa Wojdy 566 kadrów. Gratulujemy!

Głosuj na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie nominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku
Zachęcamy czytelników do głosowania na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie nominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku w kategorii Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. Głosowanie trwa do 31 października na stronie internetowej www.ksiazkahistorycznaroku.pl.
Nagrodami w konkursie są książki o tematyce historycznej.
                                 
Irena Małgorzaty Kalicińskiej i Basi Grabowskiej na liście najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń Empik
Miło nam poinformować, że książka Irena Małgorzaty Kalicińskiej i Basi Grabowskiej, w niespełna tydzień od dnia premiery, znalazła się na 6. miejscu najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń Empik. Gratulujemy!

Max Cegielski, autor książki Mozaika. Śladami Rechowiczów, w Toruniu
11 października, w czwartek, o godzinie 19.00, zapraszamy na spotkanie z Maxem Cegielskim wokół książki Mozaika. Śladami Rechowiczów (i nie tylko) w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.
Spotkanie poprowadzi Radosław Rzeszotek.

O książce Alice Munro Za kogo ty się uważasz? w TVP Kultura
12 października, w piątek, po godzinie 22.00, w Tygodniku Kulturalnym omawiana będzie książka Alice Munro Za kogo ty się uważasz?. Zapraszamy do oglądania.

21 października, w niedzielę, o godzinie 14.30, zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Rożkiem, autorem książki Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd.

Ciemno, prawie noc Joanny Bator już w środę w księgarniach  
Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy
w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny.
W najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której nie chcemy pamiętać.

Właściwie to było tak. Przyjechałam, usiadłam w „Rotonde" z największym wewnętrznym przekonaniem, że to jest z góry przeznaczone mi jedyne miejsce na świecie, gdzie mogę być naprawdę szczęśliwa. Właśnie tu, na rogu boulevard Montparnasse i boulevard Raspail, tu, na tym skrzyżowaniu dwóch ulic, przy żelaznym stoliku i na składanym żelaznym krześle, objawiło mi się moje błogosławione miejsce na tej ziemi. Nareszcie odnalazłam! Tu przecież jest mój właściwy dom i nie chcę innego. Nigdy w życiu nie czułam się tak wolna i szczęśliwa. Poczucie tej radosnej wolności uderzało mi do głowy jak alkohol.
Zapraszamy do lektury kolejnego tomu cyklu głośnych powieści Izabeli Czajki-Stachowicz i dalszych losów bohaterki Małżeństwa po raz pierwszy i Nigdy nie wyjdę za mąż.

Kiedyś Witkowice były najnudniejszym miasteczkiem na świecie. Wszystko się zmieniło, gdy z miejscowego muzeum ktoś ukradł... widokówkę. Ile mogła być warta? W tym samym czasie w wypadku zginął pochodzący z Witkowic mężczyzna – Polak z niemieckim obywatelstwem. Czy te dwa zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? I czy to prawda, że w miasteczku ukryty jest skarb? Śledztwo połączy Karola, rudego komputerowca, i Tarantulę – piętnastoletnią fankę gotyku. Sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś, żądny przygód wikary i przypominający nietoperza nieoceniony pies Herkules!

Czego nie słyszał Arne Hilmen debiut literacki Iwo Zaniewskiego, reżysera i autora znanych reklam!
Akcja toczy się w Norwegii podczas nocy polarnej w bogatym mieście przemysłowym. Szef małego komisariatu w sennej dzielnicy willowej podczas rutynowych zajęć obserwuje szereg z pozoru błahych zdarzeń, które łączą się ze sobą, stwarzając wrażenie istnienia zagrażającego życiu zjawiska nieznanej natury. Nastrój grozy pojawia się powoli i jak gdyby znikąd, nabiera charakteru horroru i przechodzi w spekulacje z obszaru technical fiction. Sens śledztwa, które prowadzi Arne Hilmen, niemal do końca wydaje się urojony.
Thriller i dręcząca zagadka, niepokojąca fabuła i domniemane szaleństwo. W księgarniach od 17 października. Zapraszamy do lektury.

Audiobook Ręczna robota Ryszarda Ćwirleja z kolekcji ŠKODA. Wiesz co dobre! już w sprzedaży!
Miło nam poinformować, że od 1 października audiobook Ręczna robota Ryszarda Ćwirleja jest już w sprzedaży. To pierwszy audiobook, który ukazał się w kolekcji Škoda. Wiesz co dobre! tworzonej przez użytkowników portalu lubimyczytać.pl. Książkę czyta Leszek Filipowicz. Audiobook jest dostępny w serwisie www.audioteka.pl.
Dodajmy, że również 1 października poznaliśmy wyniki głosowania w kolejnej kategorii – Kierunkowskazy, czyli książki, które wyznaczają wartości. Największą liczbę głosów zdobyła książka Drugi oddech Philippe'a Pozzo di Borgo. Książka ukaże się w formie audiobooka już w listopadzie.

Książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa do 40 % taniej!
Polecamy książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa. Od 1 października wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa do końca października. Zapraszamy do zakupu
i lektury książek!

Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi w Muzeum Kinomatografii w Łodzi
W ramach wystawy poświęconej Januszowi Korczakowi Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentuje książki opublikowane przez Wydawnictwo W.A.B.:
Pamiętnik i inne pisma z getta Janusza Korczaka oraz Korczak. Próba biografii Joanny Olczak-Ronikier.
Dodatkowo można obejrzeć ilustracje Marianny Oklejak pochodzące z książek Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na bezludnej wyspie oraz Kajtuś Czarodziej.
Zapraszamy także dzieci i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach i projekcjach poświęconych Januszowi Korczakowi.
  
Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze