Spotkanie z Tomaszem Rożkiem, autorem książki "Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd", w Katowicach!

Od czego zależy kształt piorunów?
Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna?Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli
Tomasz Rożek
autor książki
Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd

Zapraszam na spotkanie:
 21 października (niedziela), godz. 14.30, Empik Megastore, CH Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice.Nauka – to lubię to książka familijna – dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku!

 

 Tomasz Rożek (ur. 1976) – dziennikarz naukowy, doktor fizyki. Artykuły popularnonaukowe publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wiedzy i Życiu”, „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” czy „National Geographic Polska”. Kierownik działu Nauka i Gospodarka w tygodniku „Gość Niedzielny”. Autor programu „Kawiarnia Naukowa” emitowanego w TVP Kultura. Współpracuje z telewizją TVN: przybliża zagadnienia naukowe w sobotnim programie „Dzień dobry TVN”. Założyciel stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. W 2008 roku otrzymał tytuł „Popularyzatora nauki” przyznawany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz PAP. Autor książki Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi (2011), uznanej przez Instytut Książki, redakcję czasopisma „Nowe Książki” oraz Warszawski Festiwal Nauki za najlepszą publikację popularnonaukową w sezonie wydawniczym 2010/2011. Mieszka na Śląsku z żoną Anną i siedmioletnimi bliźniętami: Zuzią i Jasiem.
Komentarze