Zrozumieć Amerykę i Amerykanów - podróż "Drogą 66" z Dorotą Warakomską

Zapraszamy do literackiej podróży przez USA Drogą 66 wraz z Dorotą Warakomską.Dorota Warakomska, podróżując legendarną Drogą 66, patrzy na Amerykę oczami znawcy i przybysza. Zadaje pytania: Czy nadal działa american dream? Czy Ameryka rzeczywiście jest synonimem demokracji i wolności? Jacy są dzisiejsi Amerykanie? Jak żyją kobiety Ameryki: te młode i te stare, mieszkające w przyczepach na pustyni i w luksusowych willach Beverly Hills? Droga 66 to spojrzenie na świat i Amerykę oczami ludzi zwykłych i niezwykłych, to próba wyjaśnienia fenomenu wolności w zestawieniu z konserwatyzmem Amerykanów.

Dorota Warakomska - dziennikarka telewizyjna, związana z TVP (1991-2006), zajmowała się najważniejszymi wydarzeniami w Polsce i na świecie. Przez cztery lata była korespondentem w USA, przeprowadziła wywiady m.in. z Hillary Clinton, Madeleine Albright, George'em Bushem i Johnem McCainem. W 2007 roku pisała reportaże do miesięcznika turystycznego „Podróże". Współautorka książek Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie (1998), Grzeczność nasza i obca (2003) oraz Grzeczność na krańcach świata (2007). Od 2007 roku prowadzi firmę, zajmującą się działalnością dziennikarską i doradztwem mediowym. Działa społecznie w Kongresie Kobiet.Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Warakomską oraz prezentację książki Droga 66
podczas American Film Festival we Wrocławiu!

Spotkanie z autorką poprzedzać będzie projekcja filmu W objęciach rzek/ Between Two Rivers, reż. Jacob Cartwright, Nick Jordan. Seans rozpoczyna się 14.11 (środa), godz. 12.45, Kino Helios, (sala nr 7), Wrocław.

Komentarze