Aktualności Wydawnictwa W.A.B.


Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Spotkanie wokół książki Mama dookoła świata Ofelii Grzelińskiej w Warszawie
11 grudnia, we wtorek, o godzinie 16.00, zapraszamy na spotkanie z Ofelią Grzelińską, autorką książki Mama dookoła świata oraz z bohaterkami książki.

Nominacja IBBY w konkursie Książka Roku 2012 dla Joanny Olech za powieśćTarantula, Klops i Herkules
Miło nam poinformować, że Joanna Olech otrzymała literacką nominację IBBY w konkursie Książka Roku 2012 za powieść dla nastolatków Tarantula, Klops i Herkules. Gratulujemy!
Laureatów poznamy 6 grudnia, w czwartek, o godzinie 17.00 na uroczystości w Bibliotece Głównej w Warszawie (ul. Koszykowej 26/28).


Informujemy, że wydawnictwo URBINO opublikowało ukraińskie wydanie UwikłaniaZygmunta Miłoszewskiego pod tytułem Терапія злочину. Książkę przełożyła Bożena Antoniak. 
Prawa do tej powieści zakupione zostały także przez wydawnictwa z Rosji, Wielkiej Brytanii oraz Czech.


Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu Brandona Mulla na liście najlepiej sprzedających się książek sieci księgarń Empik  
Z przyjemnością informujemy, że książka Baśniobór. Tajemnice smoczego azyluBrandona Mulla, znalazła się na 3. miejscu najlepiej sprzedających się książek sieci księgarń Empik w kategorii literatura dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

Książki Wydawnictwa W.A.B. na liście TOP 40 sieci księgarń Empik
Miło nam poinformować, że 4 książki Wydawnictwa W.A.B.: Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu Brandona MullaIrena Małgorzaty Kalicińskiej Basi GrabowskiejKraina wódki i Obfite piersi, pełne biodra Mo Yana, znalazły się na liście TOP 40 najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń Empik w okresie 28.11 – 11.12.2012.

Dyskusja z udziałem Małgorzaty Szpakowskiej poświęcona książce„Wiadomości Literackie" prawie dla wszystkich
7 grudnia, w piątek, o godzinie 17.00, Wydawnictwo W.A.B., Instytut Kultury Polskiej UW, Instytut Książki oraz redakcja „Dialogu" zapraszają na dyskusję NOWOCZEŚNI?wokół książki Małgorzaty Szpakowskiej „Wiadomości Literackie" prawie dla wszystkich. W dyskusji udział wezmą: Agata Bielik-Robson, Dariusz Gawin, Iwona Kurz, Piotr Laskowski, Andrzej Mencwel oraz Małgorzata Szpakowska.

Mariusz Czubaj, autor „Kołysanki dla mordercy”, w Toruniu
W piątek, 7 grudnia, o godzinie 16.00, zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Czubajem, laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru, autorem kryminałów w mrocznej serii: 21:37Kołysanka dla mordercy
i powieści napisanych z Markiem Krajewskim: Aleja samobójców i Róże cmentarne 
Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 65-lecia Filii nr 2 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.


Małgorzata Kalicińska, współautorka książki Irena, na spotkaniu w Łodzi
W sobotę, 8 grudnia, o godz. 16.00, Mega Empik Manufaktura w Łodzi zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, współautorką książki Irena. Po spotkaniu autorka będzie podpisywała książki.

Iwo Zaniewski, autor książki „Czego nie słyszał Arne Hilmen”, w Warszawie
11 grudnia (wtorek), godz. 19.30, MiTo art.cafe.books zaprasza na wieczór autorski IwoZaniewskiego, twórcy książki Czego nie słyszał Arne Hilmen. W spotkaniu wezmą udział: Iwo Zaniewski, Wojciech Fiedorczuk, Sławek Szczęśniak oraz Marek Kondrat, który przeczyta fragmenty książki.

Pierwszy wywiad z Mo Yanem przeprowadzony po ogłoszeniu Literackiej Nagrody Nobla 2012
Czytając kolejne książki, coraz głębiej interesowałem się literaturą. Czułem, że chcę wyrazić tak wiele za pomocą słów, a najlepszą, najmniej ograniczoną metodę takiej ekspresji oferowała mi właśnie literatura. Dlatego zacząłem pisać. Oczywiście, niebagatelnym czynnikiem była również chęć udowodnienia swojej wartości oraz pragnienie zmiany swego przeznaczenia – Mo Yan.
Wywiad przeprowadziła Yan Shuang Lindblom. Tekst z języka chińskiego przetłumaczył Liu Pu Zheng.

Wywiad z Dorotą Kozińską, autorką książki Dobra pustynia, na portalu Szuflada.net
Wreszcie zdecydowałam się na swoisty eksperyment literacki: książkę krótką i bardzo skondensowaną, w której żongluję miejscem i czasem akcji, wprowadzam drugiego narratora, fragmenty fabularyzowane łączę z dygresjami historycznymi. Chciałam przykuć uwagę czytelnika, zmusić go do myślenia, do wczucia się w sytuację ludzi, którzy chwilami czuli się jak uczestnicy eksperymentu Zimbardo – Dorota Kozińska, Szuflada.net.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze