Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Małgorzata Kalicińska, współautorka książki Irena, na spotkaniu w Warszawie
18 grudnia, we wtorek, o godzinie 18.00 Empik Junior w Warszawie zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, współautorką książki Irena. Po spotkaniu autorka będzie podpisywała książki.

Piotr Kamiński i Anna Cetera o nowych przekładach dramatów Williama Shakespeare'a, na antenie Polskiego Radia PR 4
22 grudnia, w sobotę, o godzinie 13.00 zapraszamy do słuchania audycji Kontrkultura z udziałem Piotra Kamińskiego (autora nowego tłumaczenia Burzy, Makbeta i Wieczoru Trzech Króli) i Anny Cetery, szekspirologa. Program będzie poświęcony nowym przekładom Williama Shakespeare'a.

Miło nam poinformować, że powieść Nielegalne związki Grażyny Plebanek ukazała się w Anglii nakładem wydawnictwa Stork pod tytułem Illegal Liaisons. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez angielskich czytelników i uznana za znakomity przykład wielkiej europejskiej literatury.
Nielegalne związki to pierwsza powieść Grażyny Plebanek wydana w Anglii.

Kraina wódki i Obfite piersi, pełne biodra Mo Yana na liście bestsellerów sieci księgarń Empik
Dwie książki Wydawnictwa W.A.B.: Kraina wódki (16. miejsce) i Obfite piersi, pełne biodra (20. miejsce) Mo Yana, znalazły się na liście bestsellerów sieci księgarń Empik za okres 19.11-2.12.2012. Polecamy lekturę książek tegorocznego Noblisty!

Wywiad z Wojciechem Kuczokiem, autorem książki Poza światłem, na portalu Naszemiasto.pl
Przeciskam się przez szczeliny, aby się zresetować. Pod ziemią rodzę się na nowoWojciech Kuczok, Naszemiasto.pl.
Zapraszamy do lektury.

O książce Ciemno, prawie noc Joanny Bator na łamach Gazety Wyborczej
Oprócz niewątpliwej przyjemności czytania tej wartkiej, mięsistej prozy z lektury płynie i ta korzyść, że w prawdziwym Wałbrzychu nic was już nie zaskoczy – Olga Tokarczuk poleca powieść Ciemno, prawie noc na łamach Gazety Wyborczej. Zapraszamy do zapoznania się z rekomendacją książki.

Wywiad z Javierem Cercasem, autorem książek Żołnierze spod Salaminy i Prędkość światła, na łamach Gazety Wyborczej
Jedynym ratunkiem jest stworzenie takich potężnych mechanizmów politycznych, które narzucą reguły powszechne. Europa z USA i Chinami i z kim tam jeszcze muszą narzucić kapitalizmowi reguły. Państwo powinno spełniać funkcje regulacyjne. Bo utopia neoliberalna nie działa. Trzeba wymyślić normy, które zapobiegną zwycięstwu prawa dżungli – wywiad przeprowadził Maciej Stasiński dla Gazety Wyborczej.

Adaptacja nowej powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc w radiowej Trójce!
Codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 11.50 Wydawnictwo W.A.B. i radiowa Trójka zapraszają do fascynującej podróży do Wałbrzycha wraz z niezwykłymi bohaterami powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc. Czytają Ewa Skibińska i Marcin Czarnik.

Fragmenty książki Malczewski. Obrazy i słowa Doroty Kudelskiej na antenie Radia Kraków
W dniach 3 – 31 grudnia (poniedziałek-piątek), o godzinie 11.45 zapraszamy do słuchania fragmentów książki Malczewski. Obrazy i słowa Doroty Kudelskiej w cyklu Z radiowej biblioteki. Dla słuchaczy wybrano rozdziały dotyczące relacji rodzinnych Jacka Malczewskiego i jego życia w Krakowie. Tekst Doroty Kudelskiej czyta Roman Gancarczyk, głosem Jacka Malczewskiego jest Jacek Romanowski, a muzą malarza i jego wielką miłością Marią Kingą Balową – Ewa Kaim.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze