"IRENA" - nadzieja dla wszystkich matek i córek

IRENA” – nadzieja dla wszystkich matek i córek
„Irena to książka, w której autorki pokazują, jak zmienia się postrzeganie świata w zależności od wieku i zdobytych doświadczeń,
jak wygląda ten skomplikowany dialog między pokoleniami i czy jest on w ogóle możliwy.”
Agnieszka Biczyńska, obliczakultury.pl

„Konflikt na linii matka – córka będzie zawsze aktualny (…). Im więcej będzie zatem w literaturze kolejnych punktów widzenia, historii i refleksji związanych z tą relacją tym lepiej.
Ważne, że zawiera w sobie kluczowy komunikat: „Spróbujmy i chciejmy zrozumieć innych”.”
Anna Ewelina Wilczyńska, female.pl

„Jaga wypowiada się głosem młodego pokolenia, pod którym i ja się podpisuję – ona mówi o nieposzanowaniu wartości, niezrozumieniu tradycji i ignorowaniu wszelkich zasad przez współczesnych młodych ludzi. Autorki uchwyciły w tej postaci bardzo ważny historycznoliteracki kontekst – bunt części pokolenia 89’.”
Anna Ewelina Wilczyńska, female.pl

Kalicińska swoim debiutem literackim o domu nad rozlewiskiem udowodniła już, że instynktownie wyczuwa potrzeby polskich czytelniczek. Teraz tylko to potwierdza, stając się nie lada konkurencją dla dotychczasowej królowej literatury kobiecej z naszego podwórka, a mianowicie Katarzyny Grocholi. Która notabene ostatnimi czasy także popełniła powieść ze swoją córką.
Może warto sprawdzić, czy ich Makatka jest lepsza od Ireny…”
Anna Solak, opetaniczytaniem.pl

cid:image004.jpg@01CDD6F1.F0187710
Jagoda odnosi sukcesy zawodowe, jednak dla jej matki, Doroty, nie są one sukcesami, tylko zgodą na korporacyjne zniewolenie. Wolałaby, żeby córka wyszła wreszcie za mąż. Jagoda źle znosi brak akceptacji, ale domyśla się, że prawdziwa przyczyna konfliktu tkwi głębiej. I ma rację. Kobiety oddalają się od siebie, w końcu Jagoda postanawia odciąć się od toksycznej matki. Wtedy do akcji wkracza Irena, „babka”, świeża wdowa…Poruszający portret trzech kobiet, z których każda znajduje się na życiowym zakręcie.
Więcej o książce na stronie: http://wab.com.pl/?ECProduct=1433

cid:image005.jpg@01CDD6F1.F0187710

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ KALICIŃSKĄ

18 GRUDNIA (WTOREK), 18.00
EMPIK JUNIOR
ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Komentarze