"Młodszy księgowy" - Jacka Dehnela fascynacja książkami, czytaniem i pisaniem.


Młodszy księgowy odkrywa, co myśli o cudzych książkach Jacek Dehnel - jeden z najgłośniejszych pisarzy polskich młodego pokolenia.

Dehnela interesuje prawie wszystko:

ü  obyczaje poetów w podróży służbowej,
ü  grafomania,
ü  perły znalezione w stuletnich sztambuchach,
ü  korespondencja pisarzy wielkich i tych mniej znanych.

Jacek Dehnel
Młodszy księgowy.
O książkach, czytaniu i pisaniu

premiera 13 lutego 2013
literatura faktu: felietony


Kiedy miałem lat sześć, nie chciałem być strażakiem ani żołnierzem, ale gdyby mnie kto spytał, czy chciałbym zostać krytykiem literackim, to z pewnością też bym zaprotestował - pisze Jacek Dehnel we wstępie do swej najnowszej książki.
Błyskotliwość, rozległa wiedza i swoboda łączenia spraw, zdawałoby się, odległych, dystans do siebie i znakomite poczucie humoru - Dehnel jest równie dobrym felietonistą, jak prozaikiem i poetą.


ü  W dniu premiery książka Młodszy księgowy zostanie zaprezentowana w programie Teleexpress TVP 1 à środa, 13 lutego, godz. 17:00.
Zapraszamy także do obejrzenia i wysłuchania wywiadu, którego udzielił Jacek Dehnel w programie Xięgarnia TVN 24: xiegarnia.pl/wideo/ostatnio-w-programie/xiegarnia-odcinek-21/


Jacek Dehnel – poeta, prozaik, tłumacz, malarz. Autor m.in. powieści Lala (W.A.B. 2006) i Saturn (W.A.B. 2011), tomu opowiadań Rynek w Smyrnie (W.A.B. 2007), zbioru czterech minipowieści Balzakiana (W.A.B. 2008) oraz zbioru szkiców Fotoplastikon (W.A.B. 2009). Ukazało się niemieckie, hebrajskie, włoskie, słowackie, węgierskie, tureckie, chorwackie, hiszpańskie i litewskie tłumaczenie Lali, przygotowywany jest przekład na język portugalski. Saturna zaś przełożono na angielski i niderlandzki; wkrótce tłumaczenie niemieckie, włoskie, węgierskie, słowackie i francuskie.
Jacek Dehnel jest laureatem m.in. Nagrody im. Kościelskich i Paszportu „Polityki”. Jego książki były nominowane do nagród „Nike”, „Cogito” i „Angelus”.


ü  Książka dostępna także jako e-book.
ü  Więcej informacji o książce na stronie wydawnictwa: www.wab.com.pl/?ECProduct=1455

Komentarze