Rebel Garden: Festiwal Wolności i słowiańskie klimaty

Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia, które odbędą się w klubokawiarni Rebel Garden, obok bramy Zoo.

Festiwal Wolności – w 45. rocznicę wydarzeń 1968 r.
(polski marzec, praska wiosna, paryski maj)

piątek 10 maja, 18.00
W programie:
Spotkanie z Przemysławem Wielgoszem, redaktorem naczelnym polskiej edycji „Le Monde Diplomatique”
Koncerty Los Perdidos (Czechy, chiapas punk) oraz The Tinners (punk rocka z elementami reggae i ska)
Wystawa Jednego Dnia: Plakaty z paryskich barykad maja'68
Informacje o zespołach:
Los Perdidos
Czeski zespół, który charakteryzuje się: „punkowym powerem, latynoskimi wpływami i sporą dawką jamajskich klimatów”. W ich muzyce słychać wpływ wielu gatunków. Południowe rytmy są obecne nawet w kołysance „Canción de cuna”, czy antycznej balladzie „Adonis”. Melodyjna fuzja różnych stylów oraz latynoskie rytmy tworzy klimat fiesty, który porywa ludzi do tańca. Grali na wielu koncertach i festiwalach w całej Europie. Nawet na obcasach można było tańczyć pogo. Muzyce, przez cały czas trwania koncertu, pod hasłem: „!Somos Los Perdidos, amamos la Música!!Viva la Música, Viva la Vida, Viva el Amor!”.

The Thinners
Zespół powstał w 1994 r. w Wodzisławiu Śląskim,gra punk rocka z elementami reggae i ska. W 2002 roku utwór The Thinners pt."Wykopmy rasizm ze stadionów" znalazł się na międzynarodowej składance obok takich zespołów Big Cyc,czy Los Fastidios. Zespół zagrał m.in. na Przystanku Woodstock oraz na licznych koncertach w Polsce i w Czechach. Obecnie kończy prace nad kolejną płytą.
>>
www.thethinners.manifo.com

Z kolei następnego dnia zagoszczą u nas słowiańskie klimaty.

Koncert grupy Jar (słowiański folk)
sobota 11 maja, 19.00
Zespół powstał w Sławkowie zainspirowany Słowiańszczyzną oraz wczesnym średniowieczem. Wykorzystuje kopie instrumentów historycznych oraz instrumenty pasterskie, które również sami członkowie zespołu wykonują. Jak sami muzycy podkreślają: „Chcemy odtwarzać muzykę jaką wtedy grano i przede wszystkim trzymać się stylistyki wczesnośredniowiecznej” Do tej pory zespół ma za sobą kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą m.in. na festiwalach średniowiecznych, piknikach historycznych, ale także w filharmonii czy na scenach kameralnych.

Komentarze