czwartek, 29 sierpnia 2013

Nowości wydawnictwa Buchmann!

Atlas: GRZYBY
Lepiej się przygotuj - sezon grzybowy tuż tuż!

Atlas grzybów i książka kucharska w jednym!


W książce zamieszczono opisy kilkudziesięciu gatunków grzybów. W zwięzły i przystępny sposób przedstawiono najważniejsze informacje o grzybach oraz o tym, jak je zbierać.
Znajdziesz tutaj również najlepsze przepisy na pyszne dania z grzybami w roli głównej . Grzyby duszone i zapiekane, zupy, sosy i gulasze, mniej i bardziej pracochłonne potrawy- wszystkie przepisy opatrzono pięknymi zdjęciami.Premiera: 27.08.2013
Baśnie H. Ch. Andersena
Poruszający wyobraźnię zbiór opowieści duńskiego bajkopisarza


Baśnie Hansa Christiana Andersena, z przepięknymi ilustracjami Mai Chmury, inspirowanymi twórczością Roberta Ingpena.


Książka wydana w serii klasyki baśni i opowieści, w której do tej pory ukazały się m.in. „Alicja w krainie czarów”, „Wyspa skarbów”,  „Baśnie polskie”, „Piotruś Pan i Wendy”, „Mity greckie”.  Wydanie w ekskluzywnej formie edytorskiej, przeznaczone dla całej rodziny – nie tylko dla dzieci. Obowiązkowe w każdej domowej biblioteczce!

Premiera: 28.08.2013

środa, 28 sierpnia 2013

Recenzja: Dave Thompson "Deep Purple. Smoke on the water: opowieść o dobrych nieznajomych (SQN 2013)

Nowa recenzja, tym razem pisana dla serwisu Wyspa.fm
Recenzję znajdziecie więc tu: KLIK
Albo poniżej;)

Otwierając tę książkę, dostajemy nie tylko opowieść – skądinąd bardzo zajmującą – ale i coś na kształt encyklopedii muzyki rockowej. Dave Thompson w pełni zasługuje na miano specjalisty. Podaje nam tak duże ilości informacji, nazw zespołów, scen, sytuacji i ciekawostek, że po lekturze Deep Purple… możemy śmiało brylować wśród znajomych z solidną porcją wiedzy na temat tej kultowej grupy.czwartek, 22 sierpnia 2013

Dwu-zdaniowe horrory...

Buszując w sieci internetowej, natrafić można na fenomenalne rzeczy... Chwilę temu, na blogu Kultura w płot (pisane razem), udało mi się znaleźć mikro-opowiadania grozy.

Przyznam, że na prawdę mają w sobie to coś... Można się przestraszyć!

Niniejszym, jako że jestem pod wrażeniem wielu z nich - a szczególnie pierwszego (plus genialne zdjęcie) - rzucam linkiem, aby się i z Wami, Drodzy Czytelnicy, podzielić.


ps. na blogu jest też odnośnik do źródła, którego i oni korzystali. Jest w języku angielskim. Uprzedzam.

Fabryka: Stephanie Plum w księgarniach Matras

Takie oto info przyszło chwilkę temu na maila Kanciapy... Ciekawa promocja?
Kup dowolną książkę z serii o Stephanie Plum w księgarniach Matras
stacjonarnych bądź internetowej http://www.matras.pl/szukaj/?autor=Janet%20Evanovich

Wyślij paragon na konkurs@fabrykaslow.com.pl

Pierwsze 100 osób, które nadeślą paragony, otrzymają książkę z serii od wydawnictwa Fabryka Słów.

środa, 21 sierpnia 2013

Bellona: Spotkanie z Andrzejem Sową i Januszem Osicą wokół książki "Alternatywna historia II Wojny Światowej"


Szanowni Państwo, 
serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół książki 
Andrzeja Sowy i Janusza Osicy
Alternatywna historia II Wojny Światowej 

W spotkaniu weźmie udział dr hab.


Leszek Moczulski. 
Zapraszamy: 26 sierpnia (poniedziałek), godzina 16:00, 
księgarnia Historyczno-Wojskowa, ul. Grzybowska 77, Warszawa.

wtorek, 20 sierpnia 2013

Od Fabryki - "Wypychacz zwierząt" (fragment)Zbliża się premiera najnowszej powieści Jarosława Grzędowicza...

Fabryka podsyła film promujący... i fragment książki!

                             Do POCZYTANIA:

                  KLIK
DO PATRZENIA:


Jak nie działa, rzucam linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=db9Yc68lWiY

sobota, 17 sierpnia 2013

czwartek, 15 sierpnia 2013

Nowości - książki dziecięce W.A.B. oraz Wilgi. Polecamy!

Mistrz krótkiej formy, 
Etgar Keret, tym razem przedstawia:
NOC BEZ KSIĘŻYCA – ekscytujące opowiadania wywołujące dreszczyk emocji u najmłodszych czytelników!


Coś białego, wielkiego i okrągłego… czy to śpiący tłuściutki kot? Światło reflektora policyjnego radiowozu?  Czy może łysina samotnego pana mieszkającego na skraju lasu? Mała Zohar nie może zasnąć. Pomimo dręczących ją smutków postanawia wyruszyć na poszukiwania tego „czegoś” i odważnie wędruje przez ciemny zagajnik, kierując się w stronę znajomego światła. Etgar Keret ponownie puka do drzwi najmłodszych czytelników, udowadniając, że krótka i prosta forma może być najlepszą formą wyrazu.
środa, 14 sierpnia 2013

Nowy "Wypychacz zwierząt" w sprzedaży

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, których zachwycił Pan Lodowego Ogrodu i najlepsza okazja, by rozpocząć przygodę z prozą na najwyższym poziomie.

Doskonały popis możliwości pisarskich jednego z najpopularniejszych w Polsce autorów.
Jarosław Grzędowicz po raz kolejny udowadnia, że w swojej dziedzinie jest prawdziwym mistrzem.

Klasyczne short stories na miarę Stephena Kinga oraz Charlesa Dickensa.


Jarosław Grzędowicz – Wypychacz zwierząt – przedsprzedaż w salonach empik od 14-19 sierpnia, a już od 20 sierpnia książka do kupienia w księgarniach Matras i Świat Książki, a także w salonach Inmedio, Relay, Virgin i w  każdej dobrej księgarni.

wtorek, 13 sierpnia 2013

Recenzja: Gavin Menzies: Atlantyda odnaleziona. Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata (WAB, 2013)


Silne państwo rządzone przez dziesięciu królów, ziemia rodząca równie wiele diamentów, co warzyw, najwspanialsza ze starożytnych cywilizacji, pochłonięta przez wody potopu - tak brzmi opis mitycznej Atlantydy. Czy można dojść prawdy po trzydziestu wiekach od zniknięcia tej fantastycznej wyspy z powierzchni ziemi? Gavin Menzies, niestrudzony odkrywca, z ogromną pasją zgłębiający sekrety historii, jak wielu przed nim uległ fascynacji tajemnicą i wyruszył na poszukiwania.
Wykorzystuje archiwa, zabytki, badania naukowe, swoją wiedzę na temat budowy statków i starożytnej techniki nawigacji - wszystko po to, by rozwikłać zagadkę cywilizacji znanej tylko z opisu Platona, która w IX w. p.n.e. miała przypominać raj na ziemi, a potem nagle wskutek kataklizmu - na zawsze zniknąć pod wodą. Menzies krok po kroku odkrywa zdumiewającą prawdę, która wiąże się z niezwykle śmiałą tezą...
(opis ze strony W.A.B.)

Któż nie marzył o tym, by stać się wielkim odkrywcą? By siać popłoch wśród badaczy i sceptyków równocześnie? By odpowiadać, przynajmniej częściowo, na pytania, które nurtują ludzkość od wieków? Chyba każdy… Nielicznym się to udaje, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie. Jedną z takich osób jest Gavin Menzies, autor niedawno wydanej książki: Atlantyda odnaleziona. Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata.

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Nowości wydawnictw: W.A.B. i Wilga. Polecamy!


CalvinoNiewidzialneMiasta

Niewidzialne miasta czyta się jak baśnie z tysiąca i jednej nocy!

Italo Calvino
Niewidzialne miasta
Wydawnictwo W.A.B.
premiera: 7 sierpnia 2013

Italo Calvino – jeden z najważniejszych pisarzy i eseistów włoskich XX wieku!

Na dwór Kubłaj-chana, wnuka Czyngis-chana i pierwszego mongolskiego cesarza Chin, przybywa sławny podróżnik i kupiec z Wenecji. Książka to 55 opisów miast, 55 poetyckich impresji przeplatanych rozmowami dwóch myślicieli. Baśniowe krainy pojawiające się za sprawą opowieści na mapie wyobraźni w wielkim atlasie Kubłaj-chana stanowią jedyne w swoim rodzaju świadectwo potęgi języka.

Premiery Wydawnictwa Bellona

Życie listami pisane. Zbeletryzowana opowieść o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Agnieszka StabroPublikacja Agnieszki Stabro pozwala poznać Marię Pawlikowską nie tylko jako wspaniałą poetkę, pełną sprzeczności kobietę czy wielką indywidualistkę, lecz również jako człowieka złamanego przez życie, wojnę i nieuleczalną chorobę. Jaki Pawlikowska miała stosunek do własnego ciała przed i w trakcie choroby? Jak i czy akceptowała zmiany, które odciskał na nim czas? Jak znosiła chorobę i samotność? Jest to po prostu książka o uczuciu - nigdy nieprzemijającej miłości do drugiego człowieka, do świata, do poezji i do życia w całej jego okazałości.

Poczet kochanek i metres władców Polski
Iwona Kienzler 

O metresach królów Anglii czy Francji napisano tomy, nakręcono wiele mniej lub bardziej udanych filmów, a w rolę królewskich faworyt wcielały się najpiękniejsze aktorki Hollywood, ze zjawiskową Polą Negri na czele. Tymczasem życie prywatne polskich królów, a zwłaszcza ich życie miłosne, jest wciąż traktowane po macoszemu. Kobiety życia polskich monarchów ciągle są w cieniu wielkich wydarzeń historycznych, choć niejednokrotnie miały
na nie niemały wpływ. Wśród królewskich kochanek zdarzały się postacie niezwykłe, obdarzone nie tylko wyjątkową urodą, ale także nieprzeciętną osobowością.
I właśnie tym zapomnianym, często niedocenianym kobietom poświęcona jest niniejsza publikacja.
Książka opowiada o losach królewskich kochanek, począwszy od niemal legendarnych, tonących w mrokach historii nałożnic władców z dynastii Piastów, poprzez faworyty Jagiellonów i królów elekcyjnych, a kończąc na niebanalnych towarzyszkach życia ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta, który z równie wielką pasją kolekcjonował dzieła sztuki, jak i piękne damy.


niedziela, 4 sierpnia 2013

Nowość wydawnictwa Buchmann

Szanowni Państwo,


dziś premiera wyjątkowego albumu


German. 
Osobisty album Anny German  

wydawnictwo Buchmann
premiera: 31 lipca 2013
seria: osobisty album
oprawa: twarda
format: 195 x 235 mm
liczba stron: 200

Anna German – gwiazda estrady, którą Polacy odkryli i pokochali na nowo.

sobota, 3 sierpnia 2013

Recenzja: Dorota Gałaszewska-Chilczuk " Wrogie uniwersytety. Polityka państwa komunistycznego wobec Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1944-1969) " (WFW, 2013)

Dawno nie pisałem o publikacjach naukowych… Szczęśliwym trafem, kilka tygodni temu ukazała się pozycja na której zawiesiłem oko. Warto było i jeśli choć trochę interesujecie się historią PRL-u – pozwolę sobie ją polecić.

Tytuł właściwie wyczerpuje możliwość „opisu” treści. Brzmi on bowiem następująco: Wrogie uniwersytety. Polityka państwa komunistycznego wobec Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1944-1969).  

Ogrom informacji zawartych w tej publikacji powinien zadowolić każdego, kto tym okresem czasu się zajmuje. Analiza zebranego materiału, relacje respondentów, cytowane wypowiedzi, zapisy archiwalnych rozmów, wszystko to łączy się i splata w całość, której można się przerazić.

piątek, 2 sierpnia 2013

Nowości wydawnictwa Wilga

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z premierami wydawnictwa Wilga.


Książki dla dzieci, które podczas wakacji lubią połączyć świetną zabawę z nauką…Seria: UCZĘ SIĘ RYSOWAĆ

Tytuły w serii: UCZĘ SIĘ RYSOWAĆ POJAZDY, UCZĘ SIĘ RYSOWAĆ ZWIERZĘTA
wydawnictwo Wilga
premiera: 31 lipca 2013


czwartek, 1 sierpnia 2013

Nowości Wydawnictwa W.A.B

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszymi premierami Wydawnictwa W.A.B.,

czyli wszystkim tym, czego wytrawny czytelnik nie może przegapić!Niezwykłe opowieści inicjacyjne z czterech stron świata.Zakwitające dziewczęta. Opowieści ludowe o miłości i odwadze   MARITA DE STERCK

Premierowy fragment nowej powieści zdobywcy nagrody im. Philipa K. Dicka

Przed Wami, po raz pierwszy w Polsce, fragment powieści, na którą czekają fani twórczości Marka Hoddera i wszyscy ci, którzy kochają  steampunk:Wyprawa w Góry Księżycowe  to trzeci tom przygód Burtona i Swinburne'a.

Jest rok 1863, ale nie ten, który być powinien. Czas bardzo zboczył z kursu i mają miejsce wydarzenia, które doprowadzą do niszczycielskiej wojny światowej.

Cytując Jakuba Ćwieka: Steampunk według Hoddera to steampunk totalny. Fantastyczna przygoda, znakomite pomysły, bardzo dokładnie oddana epoka wiktoriańska uzupełniona o wizje autora.Mark Hodder – Wyprawa w Góry Księżycowe – premiera 30 sierpnia

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...