niedziela, 27 września 2015

"Furia rodzi się w... Sławie". Krzysztof Koziołek (Manufaktura Tekstów, 2015)

Kryminał retro to nie lada wyzwanie, z którym stara się mierzyć wielu autorów. I równie wielu poległo. Na polskim rynku prym wiodą takie nazwiska jak Marek Krajewski (z cyklem Breslau) czy Paweł Jaszczuk (słyszałem, że nieźle pisze, no i wydaje go Prószyński). Intrygujące są też powieści Adama Przechrzty z cyklu leningradzkiego czy najnowszy cykl Gołkowskiego, choć to raczej fantastyka/historie alternatywne, ale jednak z wyraźnymi elementami kryminału i sensacji. Warto zerknąć.

Nie da się ukryć, że to „sztuka” wstrzelić się w realia sprzed lat, zaintrygować, nie brnąć zbyt daleko w przeinaczaniu faktów, tak by nie narazić się na krytykę historyków i co wnikliwszych czytelników. Niektórym się jednak udaje i dziś do grona „moich” autorów dołącza kolejna postać…

Ostatnio otrzymałem e-mail od niejakiego Krzysztofa Koziołka, który para się pracą literata (i wydawcy, managera itd.). Zaproponował mi możliwość zrecenzowania swojej najnowszej powieści - Furia rodzi się w Sławie. Skuszony pochlebnymi słowami Mariusza Czubaja, które widnieją na okładce uznałem, że… zaryzykuję. Opłaciło się.

sobota, 12 września 2015

Słów kilka po Festiwalu Fantastyki i... Narodowym Czytaniu


Stoisko ŚBK. Tuż przed rozpoczęciem. Fot. ŚBK ;)
Festiwal Fantastyki

O tak, takie wydarzenia lubię. Miałem trochę obaw, czy całość wypali, bo zanosiło się na deszcz, ale było świetnie! Na całej imprezie pojawiło się od 200 do 300 osób. Patrząc na obszar zajęty przez stoiska, chwilami było dość tłoczno.

Wymiana książkowa – około 200 pozycji przeszło z rąk do rąk i niewiele mniej osób (w tym dwa lemury) przewinęło się obok naszego ŚBK-owego stoiska. Jedna książka trafiła w moje skromne ręce – Opera żebracza Havla, która urzekła mnie już w czasie podróży powrotnej. Kilka słów o tym dramacie powinno się pojawić na blogu już niebawem.

środa, 2 września 2015

Śląscy Blogerzy Książkowi na Festiwalu Fantastyki!


Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza Festiwal Fantastyki. Będzie się działo!

W planach:

planszówki, więcej planszówek,
gry historyczne, Jugger,
wiedzówki z Gwiezdnych Wojen i Władcy Pierścieni,
konkursy organizowane przez ludzi z
Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda,
pokazy szermierki i łucznictwa...
Spotkania autorskie:
Jarosław Nocoń (godz. 16:00)
Andrzej Ziemiański (godz. 17.00) 
oraz Robert J. Szmidt (godz. 18.30)

Cosplay! (o 19.30)

I, rzecz jasna - Wymiana Książkowa!

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ :) 

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...