czwartek, 26 listopada 2015

Zaproszenie na spotkanie z Wajrakiem - i konkurs Śląskich Blogerów Książkowych!


Katowice są pierwszym miastem tournee Adama Wajraka po Polsce promującego jego najnowszą książkę Wilki - 1 grudnia odbędą się dwa spotkania z autorem.


Adam Wajrak, ulubiony dziennikarz przyrodnik Polaków, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej, w swojej najnowszej książce zatytułowanej Wilki opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy. 


Zapraszamy na spotkania z Adamem Wajrakiem w KATOWICACH inaugurujące trasę promocyjną Wilków:

1 grudnia (wtorek) start o godzinie 10:00 w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, ul. Gliwicka 93 - spotkanie z młodzieżą

1 grudnia (wtorek) godz. 17:00 w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, ul. Witosa 18 b - spotkanie z dorosłymi

Jeśli zaś ktoś mimo chęci nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu, będzie mógł przeczytać na fanpage'u Śląskich Blogerów Książkowych relację z tego wydarzenia, jedna z naszych koleżanek tam się wybiera i z pewnością podzieli się wrażeniami.

Na koniec... Pamiętajcie, że powyższy post jest postem konkursowym, w nim można szukać ostatniego słowa z hasła. 


środa, 25 listopada 2015

Konkurs z Wajrakiem! - Śląscy Blogerzy Książkowi

Dzisiaj na kilkunastu blogach ŚBK ukaże się podobny post z zapowiedzią konkursu. Zapamiętajcie dobrze te blogi, bo to na tych stronach JUTRO musicie szukać wskazówek do odgadnięcia konkursowego hasła.

Ale po kolei:

Konkurs Śląskich Blogerów Książkowych rozpocznie się 26.11.2015, ale dzisiaj prezentujemy jego przebieg i zasady, na jakich będzie się opierał.

"Konkurs z Wajrakiem" będzie polegał na tym, aby odnaleźć w ZAMIESZCZONYCH JUTRO wpisach, na blogach ŚBK słowa - klucze, które ułożą się w hasło konkursowe. 

Hasło to trzeba będzie wysłać na adres mailowy ŚBK: silesiabook@onet.pl

Nie powiemy Wam, jakich słów trzeba szukać, nie martwcie się jednak, słowo - klucz będzie bardzo wyraźnie zaznaczone i łatwe do znalezienia. Idąc po śladach, klikając na odpowiednie słowa, będziecie przechodzić od bloga do bloga, aż w końcu traficie na fanpage Śląskich Blogerów Książkowych na FB. To będzie dla Was sygnał, że ułożyliście całe hasło. Następnym krokiem będzie wysłanie hasła na adres mailowy podany wyżej. Dla ułatwienia konkursu, proponuję zacząć poszukiwania na moim blogu. Potem powinno pójść Wam jak z płatka.

Regulamin

1. Konkurs z Wajrakiem organizowany jest przez grupę ŚBK
2. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Agora
3. Nagrodą w konkursie jest książka "Wilki" Adama Wajraka
4. Konkurs trwa od 26.11.2015 do 01.12.2015.
5. Wyniki zostaną ogłoszone dnia następnego, czyli 02.12.2015.
6. Odpowiedzi na zadania konkursowe proszę wysyłać na adres:silesiabook@onet.pl
7. O wygranej w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Wygrywa DWUNASTA od KOŃCA osoba.
8. Pod uwagę brane będą tylko prawidłowe odpowiedzi wysłane drogą mailową, sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem
9. Nagroda zostanie przesłana na adres podany przez zwycięzcę. W przypadku nieodebrania nagrody organizatorzy konkursu mogą wyłonić innego zwycięzcę lub przeznaczyć nagrodę na inne cele.
10. Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez organizatora Grupę ŚBK oraz Wydawnictwo Agora, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) - które zostaną wykorzystane jednorazowo.
11. Wysyłka tylko na terenie Polski

Zadanie konkursowe:
Ze słów - kluczy podanych na blogach ŚBK ułóż hasło konkursowe.


czwartek, 19 listopada 2015

Angus Watson "Czas żelaza" (Fabryka Słów, 2015)

foto. Literacka kanciapa
Po lekturze Czasu żelaza zmagają się we mnie dwie natury. Pierwsza – ta niepokorna, hedonistyczna, która uwielbia tego typu historie, lubuje się w pobitewnych pobojowiskach, krwawych potyczkach i druga – uważnego czytelnika-krytykanta, który nie lubi gdy się z nim pogrywa. Staram się zachować dystans, by szala zwycięstwa nie przechyliła się na żadną ze stron. W tej recenzji znajdziecie, Drodzy Czytelnicy, tyle samo pochwał, jak i zarzutów w stosunku do książki.

Czas żelaza przenosi nas do starożytnej Brytanii, miejsca w którym tli się jeszcze wiara w magię oraz dawnych bogów, gdzie mieszają się kultury, po lasach i wioskach krążą druidzi, ale czuć też głęboki niepokój…  nad wyspiarzami wisi zagrożenie ze strony Rzymu. I własnych współplemieńców.

To z jednej strony żadna nowość, bo znamy takie historie z literatury i filmów. Pamiętny Król Artur, czy powieści wydane przez Telbit poruszały już, poniekąd, podobne tematy. Niemniej, osobiście nie spotkałem się jeszcze ze światem tak dopracowanym (co nie znaczy, że nie ma takowego na kartach literatury światowej) i intrygującym.

czwartek, 12 listopada 2015

"Pokój światów" Paweł Majka (Genius Creations, 2015)

fot: www.geniuscreations.pl
Długo, oj za długo zwlekałem z tą publikacją. Z lekturą nawet, za co kajam się i tarzam w pyle, wystawiając na chłoszczące krople jesiennego deszczu. Zasłużyłem. Mam jednak nadzieję, że ciepłe słowa, jakie kierować będę za chwilę do autora, że napisał, i wydawcy, że w świat wypuścił, zrekompensują gigantyczne faux pas, jakiego się dopuściłem.

Specjalnie dla tej pozycji dokonałem czynu karkołomnego dla mojego światopoglądu, a mianowicie zakupu czytnika, momentalnie zresztą przestawiając się na książki elektroniczne (tyle było mojego oporu…). Zaczynajmy więc, dość gadania po próżnicy.

Pokój światów Pawła Majki to pozycja, której nie da się jednoznacznie zaklasyfikować. Ba, nie do końca jestem w stanie ująć w odpowiedni sposób, jak bardzo była to fascynująca i wymagająca lektura

Autor bawi się konwencją gatunkową. Miesza, z premedytacją, fakty historyczne (choćby „Batory”), fikcję literacką i własną kreację, tworząc świat złożony z pozornie nieprzystających do siebie elementów. Pokój światów, jest jak gdyby kotłem, w którym na wolnym ogniu gotują się powoli różne historie, postaci i koncepcje, przenikając się wzajemnie i łącząc w osobliwe, ale jakże apetyczne danie. Warto było go spróbować, a potem zaczerpnąć solidniejszej porcji… Czekam na dokładkę.

środa, 11 listopada 2015

KONKURS - wygraj "Stację Nowy Świat" Bartka Biedrzyckiego

KONKURS! Atenszyn! Achtung!

Do zdobycia "Stacja Nowy Świat" Bartka Biedrzyckiego!

Trzy egzemplarze!

Świat po wojnie atomowej? Ludzie schodzą do metra (jedynego w Polsce), gdzie żyją przez kolejne lata? Wegetacja… i światełko w tunelu, że jednak jest ratunek. Wizja nad wyraz niepokojąca. Ale… nie ma rzeczy niemożliwych.

Temat trudny, książka dobra, więc i zadanie nie będzie łatwe:

Książki otrzymają te osoby, które w najciekawszy sposób opiszą swoją wizję własnego miasta po zagładzie… To mogą być Katowice, Warszawa (byle nie zrzynać bezczelnie!), Kraków, Zgorzelec – każde miejsce na świecie.

Zasady konkursu:

1.  Forma dowolna, można nawet wierszem. Tekst musi mieć minimum 1, 5 tysiąca znaków (ze spacjami).

2.       Zgłoszenie proszę kierować na adres: literackakanciapa@gmail.com, opatrzyć tytułem „Biedrzycki – konkurs”.

3.       Udostępnić ten wpis na swoim profilu/stronie na Facebooku (jest na stronie LK)

4.    Konkurs trwa do 25.12.15 r. (może zostać przedłużony).

Uwagi końcowe: W konkursie może wziąć udział każdy, ale w pierwszym rzędzie będą czytane prace osób mi nieznanych (co by nie było faworyzowania)!LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...