Aktualności z W.A.B. NewsletterWarszawska Premiera Literacka dla Hanny Kirchner 
Dziś (28 lutego, wtorek) o godzinie 17.00, zapraszamy na spotkanie z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Hannie Kirchner za książkę lutego 2012 – Nałkowska albo życie pisane.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1066&f=kMarcin Wroński, autor książki Skrzydlata trumna, w Lublinie 
29 lutego, w środę, o godzinie 17.30 w Lublinie odbędzie się uroczysta premiera książki Skrzydlata trumna i spotkanie z Marcinem Wrońskim, które poprowadzi Józef Szopiński.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1092&f=kMariusz Zawadzki, autor książki Nowy wspaniały Irak, w Instytucie Reportażu Wrzenie Świata

2 marca, w piątek, o godzinie 19.00, Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na spotkanie z Mariuszem Zawadzkim, autorem książki Nowy wspaniały Irak. Prowadzenie Wojciech Orliński.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1095&f=w
Premiera książki Corvus. Życie wśród ptaków Esther Woolfson 
Woolfson ma dwie najważniejsze cechy autora książek przyrodniczych: bystre oko i nienasyconą ciekawość. Bez egzaltacji czy patosu, z czułością, ale i z poczuciem humoru pisze o zwierzętach – o współodczuwaniu, o przełamywaniu stereotypów i o przyjaźni ponad gatunkami. Rozprawia się z powszechnym przekonaniem, że tylko rzadkie i egzotyczne zwierzęta zasługują na uwagę i ochronę.
http://wab.com.pl/?ECProduct=1295&v=_twWywiad z Marcinem Wrońskim, autorem książki Skrzydlata trumna, na łamach Dziennika Wschodniego 
Współpracuję ze swoimi czytelnikami, rozmawiam z nimi, liczę się z ich zdaniem. Podpowiadają mi różne rzeczy, a ja uważnie ich słucham – Marcin Wroński, Dziennik Wschodni.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1093&f=wO książkach Tiziano Terzaniego
Po przeczytaniu jego książek ma się wrażenie, że był doskonale szczery. Naprawdę chciał, żeby zachodni świat zrozumiał, że kroczy drogą ku przepaści – Miłada Jędrysik, Książki Magazyn do czytania.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1098&f=wAdam Wajrak o książce Corvus. Życie wśród ptaków Esther Woolfson

Na pierwszy rzut oka w krukowatych nie ma nic fascynującego. Polubić krukowate nie jest łatwo. Do tego trzeba być wrażliwym, bystrym obserwatorem. Sprytnym podpatrywaczem. Z takiego podpatrywania może się zrodzić naprawdę głęboka fascynacja. (...) Woolfson wyczerpująco, ale bez naukowej nudy opisuje niezwykłą inteligencję tych ptaków. Bezwzględnie rozprawia się z określeniem „ptasi móżdżek" i ciekawie opisuje, jak działają pióra i po co ptaki śpiewają. Do tego dostajemy całą masę opisów, w jaki sposób − zwykle niesprawiedliwie − na przestrzeni wieków traktowaliśmy krukowate oraz inne ptaki. Woolfson pisze o krukowatych ciepło, jak o bliskich przyjaciołach, ale robi to z lekkim brytyjskim dystansem. Ma świetne pióro i sporą wiedzę. Każdy, kto przeczyta tę pozycję, na pewno już złego słowa nie powie o wronach, gawronach, srokach czy krukach – Adam Wajrak, Książki. Magazyn do czytania.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1099&f=w


Komu Maciej Wojtyszko poleca książkę Żuk w pudełku oraz 99 innych eksperymentów myślowych?

Gdybym miał moc sprawczą Ministra Edukacji, zrobiłbym wszystko, aby ta książka znalazła się wśród lektur obowiązkowych uczniów ostatnich klas liceum. Gdybym miał moc sprawczą Ministra Szkolnictwa Wyższego, zrobiłbym wszystko, aby z tą książką zetknęli się wszyscy studenci wszystkich kierunków humanistycznych i politechnicznych. Gdybym prowadził lekcje religii bądź etyki, nie rozstawałbym się z tą książką przez okrągły rok. Ponadto polecam tę lekturę wszystkim autorom scenariuszy, bo podsuwa ona znakomite pomysły na prawdziwe dramaty, konflikty niepozorne, sprzeczności sięgające samej istoty bytu i naszego pojmowania świata – Maciej Wojtyszko, Nowe Książki.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1089&f=wO książce Skrzydlata trumna Marcina Wrońskiego na łamach Wprost 

Książki Wrońskiego łączą kryminalny suspens, poczucie humoru i przemyślaną głębię dobrej powieści historycznej. Nieodmiennie polecam – Piotr Kofta, Wprost.
Zapraszamy do lektury recenzji książki Marcina Wrońskiego Skrzydlata trumna na łamach Wprost.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1097&f=wO twórczości Wiktora Pielewina na łamach dziennika Polska
Wiktor Pielewin: Jedyną tradycją literacką w Rosji jest pisanie dobrych książek w oryginalny sposób.
Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego Wiktorowi Pielewinowi, autorowi książki T, na łamach dziennika Polska.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1096&f=wO książce Stracony poranek Gabrieli Adameşteanu na portalu Salonkulturalny.pl
Rozgrywająca się na dwóch planach czasowych – we wspomnieniach Viki i Ivony, od wybuchu Wielkiej Wojny przez kolejne polityczne zawieruchy, oraz w latach osiemdziesiątych – książka Adameşteanu przedstawia gorzkie losy trzech rumuńskich pokoleń. Jednak świat Straconego poranka opisany został ciepło, a na tę, która nam go przybliża, pisarka wybrała mądrą i dzielną kobietę – www.salonkulturalny.pl.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1084&f=w

Konkurs Requiem dla wilka – wygraj weekend w Bieszczadach!
Wygraj weekend w gospodarstwie agroturystycznym Wilcza Jama w Bieszczadach – krainie wilka i zaproś trzy osoby towarzyszące. Wystarczy, że wejdziesz na stronę konkursową, wsłuchasz się w odgłosy z klipu video, wkleisz wykonaną przez siebie fotografię, która kojarzy Ci się z klimatem klipu i skomentujesz ją cytatem z książki Marii Nurowskiej Requiem dla wilka. Powodzenia!
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1085&f=wWygraj książki o Klaudynie Colette w konkursie Różne dylematy singielki
Czy singielki to nowe zjawisko, które pojawiło się wraz z nastaniem nowego milenium? A może to jedynie nowa, modna nazwa na postawę, która istniała od zawsze? Odpowiedzi na te pytania pozostawiamy Wam i Waszej wyobraźni. Chętnie poznamy Wasze historie o singielkach, ich życiu, uczuciach i kobiecości.
Konkurs trwa do 31 marca.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1094&f=wPozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi Claire Dederer do wygrania w konkursie Jestem kobietą…
Jestem kobietą... Co oznacza dla Was to stwierdzenie? Kiedy tak o sobie myślicie? Rozwińcie tę myśl dzieląc się swoimi odczuciami i emocjami. Portal mamanazakupach.pl przygotował 18 nagród książkowych dla autorów najciekawszych zgłoszeń, a wśród nich jest Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi Claire Dederer. Odpowiedzi należy przesyłać do 2 marca.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1081&f=wKonkurs dla Self-publihserów – niezależnych Autorów eBooków pod patronatem W.A.B.!
Jesteś Self-publisherem? Piszesz i kreujesz rzeczywistość? Prześlij próbkę swojej twórczości, a redaktorzy W.A.B. we współpracy z Virtualo wyłonią najlepszą pracę, która zostanie nagrodzona profesjonalną redakcją i korektą. Na okładce zwycięskiej pracy opcjonalnie znajdzie się również informacja o rekomendacji wydawnictwa.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1070&f=wZapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.
promocja@wab.com.pl
Komentarze