W.A.B.: Aktualności

Szanowni Państwo,

zapraszamy do lektury aktualności:

Książka O sztuce oraz sposobach usidlenia kierownika działu w celu upomnienia się o podwyżkę Georgesa Pereca nagrodzona Złotym Gryfem

W sobotę, 2 czerwca, Polska Izba Druku przyznała książce O sztuce oraz sposobach usidlenia kierownika działu w celu upomnienia się o podwyżkę Georgesa Pereca i Drukarni Skleniarz nagrodę Złotego Gryfa za najlepszy pod względem technicznym i jakościowym produkt poligraficzny. Gratulujemy!

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1223&f=w

Etgar Keret nominowany do nagrody Frank O'Connor Prize

Miło nam poinformować, że Etgar Keret znalazł się na krótkiej liście nominowanych do prestiżowej nagrody literackiej Frank O'Connor Prize za książkę Nagle pukanie do drzwi.

Laureatów nagrody poznamy 23 września na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadań.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1227&f=w

Pomnik Haliny Mikołajskiej odsłonięty!

4 czerwca 2012 roku koło Kancelarii Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie odsłonięto pomnik niezwykłej artystki, aktorki i opozycjonistki, Haliny Mikołajskiej. W uroczystościach udział wziął m.in. Prezydent RP, Bronisław Komorowski.

O tej inspirującej nie tylko artystów, ale i działaczy politycznych kobiecie pisała Joanna Krakowska w książce wydanej przez Wydawnictwo W.A.B. Mikołajska. Teatr i PRL. Zapraszamy do lektury.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1224&f=w

Uwikłanie Zygmunta Miłoszewskiego w Chorwacji

Wydawnictwo Edicije Božičević opublikowało chorwackie wydanie Uwikłania Zygmunta Miłoszewskiego, pod tytułem Upleteni. Książkę przełożył Mladen Martić.

Prawa do tej powieści zakupione zostały także przez wydawnictwa z Rosji, Czech i Wielkiej Brytanii. Autorowi gratulujemy!

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1222&f=w

Baśniobór. Plaga cieni Brandona Mulla w czołówce najlepiej sprzedających się książek dla dzieci w sieci księgarń Empik

Miło nam poinformować, że Baśniobór. Plaga cieni Brandona Mulla znalazła się na 2. miejscu najlepiej sprzedających się książek dla dzieci w sieci księgarń Empik w okresie 14-27 maja 2012.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1208&f=w

Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim – autorem bestsellerowych kryminałów!

14 czerwca, w czwartek, o godzinie 18.00, Zygmunt Miłoszewski, autor Ziarna prawdy, Uwikłania i Domofonu spotka się z czytelnikami w Powsinie.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1226&f=w

Etgar Keret, autor książki Nagle pukanie do drzwi, w Polsce

18 czerwca, w poniedziałek, Etgar Keret spotka się z czytelnikami w Poznaniu w Kluboksięgarni Głośna, a 19 czerwca w Warszawie w Klubie Traffic. Autor odwiedzi Polskę z okazji premiery kolejnej książki Nagle pukanie do drzwi.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1216&f=w

Rozmowy z Etgarem Keretem na FB

Zapraszamy do lektury zapisu rozmowy Etgara Kereta, autora zbioru opowiadań Nagle pukanie do drzwi, z polskimi fanami na facebookowym profilu W.A.B. Konwersacja odbyła się 6 czerwca, w dniu premiery książki.

http://www.facebook.com/wydawnictwo.wab

Premiera książki Drugi oddech, na podstawie której powstał niezwykły film Nietykalni

Od premiery komedia Nietykalni wciąż znajduje się w czołówce polskiego box office'u. Film zgromadził już ponad 500 tysięcy widzów w Polsce, a na całym świecie ponad 40 milionów!

Scenariusz filmu został oparty na powieści Drugi oddech Philippe'a Pozzo di Borgo. Książka już 13 czerwca ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Jest to opowieść głównego bohatera filmu, przykutego do wózka po wypadku na paralotni. Autor odsłania w książce więcej niż filmie faktów ze swojego życia.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1217&f=w

Małżeństwo po raz pierwszy Izabeli Czajki Stachowicz już w środę w księgarniach

Manifest niezależności młodej Belli Hertz, dziewczyny cokolwiek niefrasobliwej, ale z pewnością szczerej i pełnej wdzięku – potrafiącej walczyć z ojcem o własne szczęście, ale i nie ograniczającej się tylko do roli przykładnej żony. To także pierwsza część obszernej kroniki jej małżeńskich przygód. Bo przecież nie każda zakochana dziewczyna jest w stanie zaplanować i doprowadzić do końca plan ucieczki z domu…

Ucieczka z siostrą do Nałęczowa, dorabianie jako „sławna lekarka z okolicy”, odrobina szaleństwa i dużo odwagi – to wszystko i jeszcze więcej składa się na przygody, jakie spotykają Czajkę na kartach jej wspomnień.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1361&v=_

Konkurs! Wyjdź z Cienia

Chciałbyś zostać aktorem, marzysz o karierze lektora radiowego? Spróbuj swoich sił, wyjdź z cienia i pokaż, co potrafisz!

Posłuchaj, jak aktor Andrzej Nejman czyta fragment książki i nagraj swoją interpretację.

Do wygrania: aparat fotograficzny oraz 10 egzemplarzy książki Baśniobór. Plaga cieni Brandona Mulla.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1225&f=w

Zapraszamy

Wydawnictwo W.A.B.

promocja@wab.com.pl

Komentarze