Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Mo Yan, autor książek Kraina wódki i Obfite piersi, pełne biodra, laureatem Nagrody Nobla
Miło nam poinformować, że Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury otrzymał Mo Yan! Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazały się dwie książki autora: Kraina wódki (2006) oraz Obfite piersi, pełne biodra (2007). Mo Yan był uważany przez znawców chińskiej literatury za najpoważniejszego kandydata do tegorocznej nagrody Nobla.
Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, między innymi hiszpański, niemiecki i francuski.

Książki Mikołajska. Teatr i PRL, Korczak. Próba biografii i Nałkowska albo życie pisane nominowane do Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego
Wśród 10 książek nominowanych do Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego za najlepszą książkę historyczną roku znalazły się aż 3 tytuły Wydawnictwa W.A.B.:
Honorowy patronat nad Nagrodą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Laureata poznamy około 11 listopada (Święto Niepodległości).
 
Fanpage Kota Simona w Top 10 marek najaktywniej angażujących fanów na FB
Kot Simona dziękuje swoim fanom, a jest ich już ponad 36 500, za wszystkie „Lubię to”, publikowane komentarze i udostępnienia na profilu Facebook. Dzięki dużej aktywności użytkowników portalu fanpage Kota Simona znalazł się wśród pierwszych 10 marek najaktywniej angażujących fanów na FB.

Iwo Zaniewski, autor książki Czego nie słyszał Arne Hilmen, na antenie Polskiego Radia Czwórka
17 października, w środę, w godzinach 23.00-23.50, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Iwo Zaniewskim, w dniu premiery jego książki Czego nie słyszał Arne Hilmen w audycji Na 4 ręce.
Prowadzący: Bogusia Marszalik i Jan Bajorek.

Grażyna Plebanek, autorka książki Nielegalne związki, w Wielkiej Brytanii
W dniach 17-20 października zapraszamy na spotkania z Grażyną Plebanek i jej książką Nielegalne związki w czterech miastach Wielkiej Brytanii: w Oxfordzie, Londynie, Manchesterze i Edynburgu w ramach Festiwalu Pole Position – Polish Book Autumnfest.

Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książki Głową o mur Kremla, w Krakowie
17 października, w środę, o godzinie 18.00, Klub Dziennikarzy Pod Gruszką zaprasza na spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką książki Głową o mur Kremla.

Tomáš Zmeškal i Jacek Dehnel, nominowani do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, we Wrocławiu
W dniach 19-20 października, piątek-sobota, zapraszamy na spotkania z pisarzami Wydawnictwa W.A.B. nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus: Tomášem Zmeškalem, autorem książki List miłosny pismem klinowym i Jackiem Dehnelem, autorem książki Saturn.
Przypominamy, że wśród siedmiu pisarzy nominowanych do Nagrody Angelus 2012 znalazł się również László Krasznahorkai, autor książki Wojna i wojna.

Joanna Olczak-Ronikier, autorka książki Korczak. Próba biografii, w Berlinie
19 października, w piątek, o godzinie 20.00, Polnisches Institut Berlin i Wydawnictwo W.A.B. zapraszają na spotkanie z Joanną Olczak-Ronikier poświęcone biograficznej książce Korczak. Próba biografii.

21 października, w niedzielę, o godzinie 14.30, zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Rożkiem, autorem książki Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd.

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na Festiwal Conrada
W dniach 22-28 października w Krakowie odbędzie się Festiwal Conrada z udziałem autorów Wydawnictwa W.A.B.: Zygmunta Miłoszewskiego, Mariusza Czubaja, Oksany Zabużko, Jacka Dehnela i Joanny Olech. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa pt. Bogusław Bachorczyk: Historia naturalna według W.G. Sebalda.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1364&f=w

Owady mają nad ludźmi przewagę liczebną. Co więcej, gdyby nie różnica wielkości, nie mielibyśmy z nimi żadnych szans. Jednak niektórych powinniśmy się obawiać nawet pomimo ich niewielkich rozmiarów! Istnieją owady, które potrafią wyssać z człowieka krew do ostatniej kropli, takie, które są w stanie uśmiercić całą rodzinę, a nawet pokonać armię. A to wszystko nic w porównaniu z tym, co robią innym insektom...
To nie jest obszerny przewodnik, ale zaledwie garść informacji o robalach – informacji strasznych, bolesnych i na wszelkie inne sposoby nieprzyjemnych. Stewart pisze prosto i konkretnie, pozwala, żeby okropieństwa mówiły same za siebie – Kirkut Reviews.

Czego nie słyszał Arne Hilmen debiut literacki Iwo Zaniewskiego, reżysera i autora znanych reklam!
Akcja toczy się w Norwegii podczas nocy polarnej w bogatym mieście przemysłowym. Szef małego komisariatu w sennej dzielnicy willowej podczas rutynowych zajęć obserwuje szereg z pozoru błahych zdarzeń, które łączą się ze sobą, stwarzając wrażenie istnienia zagrażającego życiu zjawiska nieznanej natury. Nastrój grozy pojawia się powoli i jak gdyby znikąd, nabiera charakteru horroru i przechodzi w spekulacje z obszaru technical fiction. Sens śledztwa, które prowadzi Arne Hilmen, niemal do końca wydaje się urojony.
Thriller i dręcząca zagadka, niepokojąca fabuła i domniemane szaleństwo. W księgarniach od 17 października. Zapraszamy do lektury.

O wielu wcieleniach Wojciecha Kuczoka, globtrotera, alpinisty i taternika, grotołaza, turysty, bywalca oraz mieszkańca różnych miast w książce Poza światłem
Tyle razy zamęczano mnie pytaniem o to, ile jest autobiografizmu w moich fikcjach. Choć raz chciałem móc szczerze odpowiedzieć: Tak, to ja. W wypisach z dzienników podróżnych i raptularzy włóczęgowskich przyłapuję się na gorących uczynkach. Ta książka opowiada o tym, co robię, kiedy nie mogę się skupić na pisaniu książek. Wszystkie postacie i wydarzenia pojawiające się na jej kartach są prawdziwe – Wojciech Kuczok.

Głosuj na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie nominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku
Zachęcamy czytelników do głosowania na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie nominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku w kategorii Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. Głosowanie trwa do 31 października na stronie internetowej www.ksiazkahistorycznaroku.pl.
Nagrodami w konkursie są książki o tematyce historycznej.

Książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa do 40 % taniej!
Polecamy książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa. Od 1 października wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa do końca października. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!

Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi w Muzeum Kinomatografii w Łodzi
W ramach wystawy poświęconej Januszowi Korczakowi Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentuje książki opublikowane przez Wydawnictwo W.A.B.:
Pamiętnik i inne pisma z getta Janusza Korczaka oraz Korczak. Próba biografii Joanny Olczak-Ronikier.
Dodatkowo można obejrzeć ilustracje Marianny Oklejak pochodzące z książek Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na bezludnej wyspie oraz Kajtuś Czarodziej.
Zapraszamy także dzieci i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach i projekcjach poświęconych Januszowi Korczakowi.
  
Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Edyta Woźnica – Dyrektor Działu Promocji, promocja serii: biosfera; zmysłowa e.woznica@wab.com.pl
Paulina Panek – promocja serii: z wagą, archipelagi, Fortuna i Fatum, terra incognita, literatura polska poza seriami, p.panek@wab.com.pl
Violetta Wiśniewska – promocja serii: Don Kichot i Sancho Pansa, mroczna; kryminał, sensacja, thriller; wybrane tytuły literatury obcej poza seriami, v.wisniewska@wab.com.pl
Aleksandra Bieńko – sekretarz działu, promocja serii z kotem, literatury dla dzieci i młodzieży, a.bienko@wab.com.pl
Weronika Balcerzak – promocja serii z miotłą, z drzewem; nowy kanon; Shakespeare; poradniki; wybrane tytuły z literatury pięknej poza seriami, w.balcerzak@wab.com.pl

Komentarze