Aktualnośc​i Wydawnictw​a W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:
Zygmunt Miłoszewski, autor książki Ziarno prawdy, laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2012
Miło nam poinformować, że laureatem najważniejszej nagrody kryminalnej w Polsce – Nagrody Wielkiego Kalibru 2012 przyznawanej przez jury Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu został Zygmunt Miłoszewski za książkę Ziarno prawdy. To już drugi Wielki Kaliber Zygmunta Miłoszewskiego– pierwszy otrzymał za powieść Uwikłanie. Gratulujemy!
Nagroda Found in Translation przyznana przez Wydawnictwo W.A.B. po raz piąty
26 października, w piątek, o godzinie 17.00, na Ohio State University odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody Found in Translation przyznawanej przez Instytut Książki, Instytuty Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Instytuty Kultury Polskiej w Londynie oraz Wydawnictwo W.A.B. Laureatkątegorocznej Nagrody jest Joanna Trzeciak za przekład wyboru wierszy Tadeusza Różewicza opublikowanego pod angielskim tytułem Sobbing Superpower (W.W. Norton, 2011).
Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na Festiwal Conrada
W dniach 22-28 października w Krakowie odbędzie się Festiwal Conrada z udziałem autorów Wydawnictwa W.A.B.: Zygmunta Miłoszewskiego, Mariusza Czubaja, Oksany Zabużko, Jacka Dehnelai Joanny Olech. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa pt. Bogusław Bachorczyk: Historia naturalna według W.G. Sebalda.http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1364&f=w
Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na 16. Targach Książki w Krakowie
W dniach 26-28 października Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na stoisko, spotkania z autorami i krótkie rozmowy podczas podpisywania książek w ramach 16. Targów Książki w Krakowie. Gośćmi Targów będą: Katarzyna Zimmerer, Dariusz Rekosz,Dorota Kudelska,Robert Ostaszewski, Tomasz Rożek, Dorota Warakomska, Małgorzata Kalicińska, Joanna Olczak-Ronikier, Joanna Bator i Katarzyna Berenika Miszczuk.
Dyskusja na temat dylematów i strategii translatorskich w książce Moja sztuka protestu. Eseje i przemówienia Elfriede Jelinek
24 października, w środę, o godzinie 18.00, Wydawnictwo W.A.B., Austriackie Forum Kultury oraz Katedra Germanistyki zapraszają na dyskusję poświęconą dylematom i strategiom translatorskim na przykładzie esejówElfriede Jelinek zebranych w tomie Moja sztuka protestu. Eseje i przemówienia.
Debata poświęcona Halinie Mikołajskiej w Teatrze Polskim
29 października, w poniedziałek, o godzinie 18.00, zapraszamy na IV Publiczną Debatę Otwartej Rzeczpospolitej i Teatru Polskiego dedykowaną Halinie Mikołajskiej, która była aktorką Teatru Polskiego i bohaterką książki Joanny Krakowskiej Mikołajska. Teatr i PRL. W debacie wezmą udział: Paweł Łysak, Maciej Nowak, Dorota Sajewska, Ewa Wójciak, Michał Zadara oraz PUBLICZNOŚĆ.
Prowadzi: Beata Chmiel.
Niebezpieczne spotkanie z hrabią Draculą wśród zamków i gór malowniczej Transylwanii.
Antoś został sam, ponieważ jego niezwykli znajomi, Rydygier, Ania i Lumpi, wrócili do Transylwanii, ojczyzny wampirów. Podąża w ich ślady, gdy rodzice, za radą psychologa Wymiatałka, zabierają go na wakacje do Rumunii. Jego mama wierzy, że dzięki zwiedzaniu owianych legendą zamków Antoś wyleczy się z fascynacji wampirami, i nawet nie podejrzewa, że jej syn tylko czeka na znak od przyjaciół. Oni zaś pojawiają się, gdy chłopiec jest już nieco zmęczony przygodami w miejscowych hotelach, i namawiają go na udział w uroczystości całego rodu Trzęsikamieniów. Tam w niecodziennym przebraniu Antoś poznaje całąwampirzą rodzinę oraz spotyka najsłynniejszego i najbardziej niebezpiecznego wampira – hrabiego Draculę!
Ośmioletni Szymek jest zwyczajnym chłopcem, mieszka w domu z rodzicami, trzyletnią siostrą Hanką i babcią, chodzi do szkoły, odrabia lekcje, bawi się z kolegami, czasem chce być piratem, a czasem jastrzębiem. Dorośli nie zawsze się domyślają, jak naprawdę się czuje w codziennych sytuacjach... Szymek nie chce, żeby dorośli go krytykowali, karcili i zawstydzali tylko dlatego, że są dorośli, a on jest chłopcem, który ma swoje pragnienia, pomysły i obawy i nie zawsze wie, jak o nich powiedzieć. Czy mamie, tacie, babci lub wujkowi Szymka uda się zrozumieć jego świat? I czy pomoże w tym przesłanie Korczaka?
Powieść IrenaMałgorzaty Kalicińska, Basia Grabowska dostępna w formie audiobooka
Miło nam poinformować, że Irenanajnowsza powieść Małgorzaty Kalicińskiej, autorki cyklu Dom nad rozlewiskiem oraz jej córki Basi Grabowskiej, jest jużdostępna w formie audiobooka! Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki. Czytają Anna Apostolakis i Marta Król.
Wywiad z Małgorzatą Szpakowską, autorką książki WIADOMOŚCI LITERACKIE prawie dla wszystkich, na portalu Dwutygodnik.com
Demokracja zakłada, że ludzie mają olej w głowie. A z tym bywa różnie. Umasowienie wiedzy przyniosło ze sobą zrównanie i zarazem sprofilowanie wszystkiego, świat myśli rozpadł się na kawałki. Za czasów moich studiów dostęp do dóbr kultury był ograniczony, zresztą i podażbyła nieporównanie mniejsza; czytaliśmy i oglądali mniej więcej to samo –i mogliśmy o tym dyskutować. W tej chwili każdy z nas czyta i ogląda co innego, ginie wspólna płaszczyzna, rosną trudności w komunikacji. (...) Świat nam sięrozpada na części i paradoksalnie zmniejsza – Małgorzata Szpakowska.
Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki
Zapraszamy do lektury.
Dom Etgara Kereta, autora książki Nagle pukanie do drzwi, w Warszawie
20 października odbyło się uroczyste otwarcie instalacji artystycznej Dom Kereta. Projekt autorstwa Jakuba Szczęsnego powstał w szczelinie między budynkami przy Chłodnej 22 i Żelaznej 74. Jego gospodarzem będzie Etgar Keret, izraelski pisarz polskiego pochodzenia, autor najnowszego zbioru opowiadań Nagle pukanie do drzwi. Uroczystego otwarcia dokonała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Obejrzeć dom przyszli również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz tłumy warszawiaków.
Głosuj na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonie nominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku
Zachęcamy czytelników do głosowania na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak Słonimski. Heretyk na ambonienominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku w kategorii Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. Głosowanie trwa do 31 października na stronie internetowej www.ksiazkahistorycznaroku.pl.
Nagrodami w konkursie są książki o tematyce historycznej.
Książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa do 40 % taniej!
Polecamy książki z serii Don Kichot i Sancho Pansa. Od 1 października wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa do końca października. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!
Wydawnictwo W.A.B. na Facebooku!
Zapraszamy na fanpage Wydawnictwa W.A.B. na Facebooku. Na naszych fanów czekają liczne atrakcje! Nowości, zapowiedzi, recenzje, spotkaniach z autorami, filmy oraz dyskusje z Czytelnikami! Każdego dnia najbardziej aktualne informacje, które mogą się przydać...
Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze