WAB: Powieść "Heroina" Tomasza Piątka - za granicą i w filmie


Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że książka Heroina Tomasza Piątka jest wydawana w Argentynie (Acuatico) oraz na Węgrzech (Silenos).

W przygotowaniu także adaptacja filmowa powieści. Film trafi do kin najprawdopodobniej już w 2014 roku.


Heroina to błyskotliwa, transowa powieść o uzależnieniu. Nie ma w niej dydaktyzmu, choć klęski, które spadają na jej bohaterów, bywają przerażające. Jeszcze bardziej przerażają przemiany, jakie Tomasz i jego towarzysze przechodzą w pogoni za heroinowym szczęściem. W tym świecie nie ma nieprzekraczalnych granic.Heroina została opublikowana po raz pierwszy w roku 2002 i zdobyła ponad czterdzieści tysięcy czytelników w Polsce i na świecie.


Heroina napisana jest po mistrzowsku. Nad pierwszymi siedemnastoma stronami autor pracował dwa lata, co zaowocowałoogromnym wyczuciem słowa i wewnętrzną dyscypliną tekstu. Oryginalna pod względem literackim, precyzyjnie skonstruowana powieść.
Beata Bojdecka, Polityka

Heroina Tomasza Piątka to wciągający literacki thriller – może bez pełnej napięcia akcji, ale za to ze scenami pełnymi okropności, a przede wszystkim z wszechobecną grozą, wiszącą nad bohaterami, i nieuchronnością tragedii.
Piotr Huniewicz

Więcej informacji o książce oraz autorze na stronie: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=774

Komentarze