Nowości, zapowiedzi i wydarzenia Wydawnictwa W.A.B., Wilga, Buchmann.

Od Grupy Foksal

Szanowni Państwo,
polecamy interesujące książki i zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach literackich.Mariusz Zawadzki nominowany do Nagrody im. R. Kapuścińskiego
Mariusz Zawadzki, autor książki Nowy wspaniały Irak wydanej nakładem W.A.B., znalazł się wśród 10 autorów nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1508&f=w

Książki W.A.B. nominowane do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2013
Z tytułów Wydawnictwa W.A.B. o Angelusa w tym roku powalczą Joanna Bator, autorka Ciemno, prawie noc oraz Oksana Zabużko, autorka Muzeum porzuconych sekretów.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1513&f=w


Dziewczynka z parku ma szansę na tytuł najlepszej książki dziecięcej 2012 – zapraszamy do głosowania!
Książka Barbary Kosmowskiej, Dziewczynka z parku, znalazła się wśród 10 książek nominowanych w konkursie Przecinek i Kropka 2012. Nagroda przyznawana jest co roku dla najlepszej książki dziecięcej. Głosować na książkę można do 16 kwietnia na portalu przecinekikropka.pl
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1515&f=w


Powieść Ja, diablica Katarzyny Bereniki Miszczuk w filmie!
Alvernia Studios - największa i najnowocześniejsza wytwórnia filmowa w Polsce – kupiła prawa do ekranizacji powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk Ja, diablica Wydawnictwa W.A.B.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1514&f=w


Mroczne kulisy wyboru Papieża – Roberto Pazzi Konklawe
Trwa konklawe. Mijają dni, tygodnie i miesiące, jednak z komina Kaplicy Sykstyńskiej nie wydobywa się biały dym… Pazzi z niezwykłym wyczuciem dozuje napięcie, łącząc elementy thrillera z głęboką refleksją nad współczesnym społeczeństwem. „Konklawe szybko stało się bestsellerem we Włoszech i trafiło na listę pięćdziesięciu najlepszych książek roku magazynu” - „Publishers Weekly".
http://wab.com.pl/?ECProduct=523


Józef Hen Nie boję się bezsennych nocy – nowe wydanie
„Dziennika nie prowadzę. Ale nauczyłem się kłaść obok tapczanu mały notesik, czasem jakieś luźne kartki i długopis. W bezsenne noce, kiedy myśli rozpoczynają swoją męczącą gonitwę, zapalam lampkę i usiłuję je uchwycić. Na chwilę pierzcha udręka. Przestaję bać się bezsennych nocy". Tymi słowami Józef Hen rozpoczyna swoje zapiski z lat powojennych - premiera 13 marca 2013.
http://wab.com.pl/?ECProduct=1470&v=_tw

Dialogi zwierząt Sidonie-Gabrielle Colette – premiera 13 marca 2013

Dialogi zwierząt stają się pretekstem do refleksji nad życiem, starością, wojną oraz relacjami między ludzkimi, przyjaźnią i miłością. Jest to debiut pisarski Colette, który pozwolił młodej autorce podążyć własną drogą. Dowodzi mistrzowskiego zmysłu obserwacji i wielkiego talentu. Książka opatrzona jest posłowiem Kazimiery Szczuki.
http://wab.com.pl/?ECProduct=1449

Seria Alfabet zbrodni Sue Grafton - recenzja
„(…) Powieści Sue Grafton o prywatnej detektyw Kinsey Millhone oraz książki Sary Paretsky o V.I. Warshawski odegrały ważną rolę w zdefiniowaniu na nowo miejsca kobiet w amerykańskim kryminale. Już nie tylko femme fatale, już nie mdlejące blondynki lub łatwo wpadające w ramiona męskich bohaterów uczuciowe desperatki. (…)” - Piotr Gociek Do rzeczy (całość recenzji w Nr 6/006)
http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88942&lang=pl 


Style w modzie Marnie Fogg - recenzja
„Uniwersalna pozycja dla każdego fashionisty i entuzjasty świata mody. Zebrany w jednym miejscu przekrój stu dwudziestu pięciu najważniejszych sylwetek projektantów od początku XX wieku do roku 2011 (…)” - Moda w Polsce (całość recenzji w nr 1/2013)
http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89017&lang=pl Zapraszamy do lektury,

Dział Promocji i Marketingu Grupy Wydawniczej Foksal

promocja@gwfoksal.pl

Komentarze