Noc z teatrem na Wydziale Filologicznym

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=5fb4688ff9&view=att&th=13dc5b3c16d681b4&attid=0.4&disp=inline&safe=1&zw&saduie=AG9B_P-Crgfjet2DaPjW_ckXOmTs&sadet=1365542721662&sads=5p9uuyY9mGwSR8n2jtvZS4Tf1XoProjekt „Nocki teatralne” to inicjatywa studentów kulturoznawstwa skierowana do ich rówieśników oraz wszystkich, którzy chcą doświadczyć teatru w inny niż zwykle sposób. Całonocne projekcje nagrań najważniejszych spektakli ostatnich lat połączone z prelekcją wprowadzającą to ciekawa propozycja stanowiąca alternatywę dla innych form spędzania
piątkowych wieczorów.

Wspólne oglądanie spektakli, powiązanych motywem przewodnim, daje możliwość poszerzenia horyzontów oraz jest doskonałą okazją do spędzenia czasu na uczelni w niecodziennej atmosferze.

Organizatorzy chcą w niebanalny sposób przybliżyć osiągnięcia współczesnego teatru zwłaszcza młodym osobom, nierzadko znudzonym utartymi interpretacjami klasyki. Chcą pokazać, że teatr jest miejscem dyskusji na najważniejsze tematy oraz doskonałym komentarzem do otaczającej nas rzeczywistość. Wierzą, że promowanie teatru i jego osiągnięć oraz ułatwianie dostępu do nich, pozwoli im powiększyć grono świadomych widzów, zainteresowanych dyskusją o współczesnym teatrze i zdolnych do rzeczowej, dogłębnej oceny życia teatralnego w Polsce.

„Nocki teatralne” to także propozycja odejścia od formy sztywnego akademickiego wykładu
oraz zakurzonego teatralnego fotela na rzecz pokazania teatru w przystępnej i atrakcyjnej formie.
W założeniu impreza ma mieć charakter cykliczny, organizatorzy już planują kolejne cykle projekcji.
Wstęp wolny.
Termin: 12/13 kwietnia 2013r. Godz. 19.30 – 6.00
Miejsce: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1)
Gość specjalny: prof. dr hab. Tadeusz Sławek
Zapisy pod adresem: eteatralni@gmail.com
Więcej informacji na: facebook.com/nockiteatralne

nocki teatralne1 logo.png

Komentarze