Koncert Kaliny Jaglarz!

W Katowicach, co ja piszę, na Śląsku całym, poezja nie ma się za dobrze. Działa kilka mniejszych grup twórczych, którym za nic nie udaje się wypłynąć na szerokie wody. Czasem zabłysną – i tyle. Słuch po nich ginie. Jednorazowe akcje nie przynoszą pożądanych skutków. Pora to zmienić!

Kto dziś czyta poezję? Wbrew stereotypom, całkiem spore grono ludzi. Tylko dlaczego nie ma ich na wieczorkach, salonach, spędach? Słaba promocja? Era komputera? – być może. A przecież warto ruszyć się sprzed telewizora, wyjrzeć zza książki i wziąć czynny udział w poetyckim przedstawieniu.

A skoro warto czytać wiersze… to słuchać poezji tym bardziej. Mam zaszczyt zaprosić na koncert młodej, niezwykle utalentowanej (i skromnej zarazem) artystki – Kaliny Jaglarz. Za pomocą gitary, pięknego głosu i fantastycznego zmysłu interpretacji, potrafi tchnąć życie w dawno zapomniane teksty.

Ci, którzy mieli przyjemność jej słuchać zawsze domagali się więcej i więcej! No i jest!

Już 16 maja o godzinie 19 zagra w katowickim klubie Granda (plac K. Miarki 6). W repertuarze znajdą się m.in. teksty Tadeusza Nowaka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Sergiusza Jesienina. Do tego, szczypta własnej twórczości.

Wszystkich tych, którzy łakną subtelności, którym w smak dobra i dobrze zaśpiewana poezja, zapraszam serdecznie!

Czas, by poezja zagościła na Śląsku na stałe!

Patroni medialni:
Literacka Kanciapa
Magazyn Spinacz
Silesia Cafe
Radio Egida
Radio Liryka
Lustro Biblioteki

Komentarze