Kulturalny maraton w katowickiej Hospodzie

Nie samym piwem nawet Czech żyje... I podobnie jest z Hospodą (Katowice, ul. Gliwicka 6/1). W związku z czym przygotowaliśmy dość bogaty – i zróżnicowany, program dla każdego.
Wtorek, 23 kwietnia, godz. 19.00
Polsko-czeskie rozmówki kulturalne
Bohemistka Ewa Gajewska wprowadza w tajniki czeskiej kultury i czeskiego języka.


Środa, 24 kwietnia, godz. 19.00
Podroze bliskie.jpgInauguracyjne spotkanie Klubu Podróży Śląskich
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach Klubu Podróży Śląskich: chcemy promować miejsca, tradycje, historie mało lub w ogóle nieznane z naszego regionu. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyć wciąż żywych tradycji ludowych woj. śląskiego, a filmy im poświęcone zaprezentuje Robert Garstka (Regionalny Ośrodek Kultury).
Czwartek, 24 kwietnia, godz. 19.00
Koncert gitarowy „Fingerstyle i okolice”: Piotr Krępeć i Piotr Zajdek

Finger style.jpgCóż to takiego fingerstyle? Gra na jednej gitarze brzmiąca jak aranż dla całego zespołu muzycznego.To tak pokrótce. Zapraszamy na gitarowy koncert właśnie z takich okolic w wykonaniu Piotra Krępęcia i Piotra Zajdka.

Piotr Krępeć – pochodzący ze Szczytna gitarzysta akustyczny. Twórczość artysty wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom. Sam autor dodaje, że muzyka może być ponad wszystkimi podziałami i wyrażać to co inaczej nieuchwytne. Piotr uznany został przez branżowy magazyn TopGuitar objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary.
Autor muzyki do filmu "Podróż z bagażem podręcznym" w reżyserii Arka Biedrzyckiego, zakwalifikowanego na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w CANNES 2012
Występował oraz prowadził warsztaty na wielu liczących się w Polsce festiwalach m.in.: Acoustic Guitar Show 2010 – 2011, Fingerstyle Feeling 2011, Akustyczeń 2009, FAMA 2008, ATA 2000. Uczestniczył w projektach muzycznych m.in.: Piotr Krępeć & Marek Kazana 2010, Tribute to Ciechowski 2009, Tehillim 2008.
Piotr Zajdek - gitarzysta elektryczny związany z zagłębiowską sceną muzyczną. Współgracz 100 Tvarzy Grzybiarzy, Teatru Jednego Wina,Transkolektywu a obecnie Pieniędzy. Zagrał kilkanaście autorskich koncertów akustycznych, uczestniczył w T.Burton Festival 2010, Fingerstyle Feeling 2012, obecnie współpracuje z Piotrem Krępeciem, Darkiem Szwedą, Darkiem Ziólkiem oraz wokalistami Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Komentarze