Aktualności z W.A.B. - od Justyny Kawalec

Szanowni Państwo,

zapraszamy do lektury i na spotkania z autorami:Ziarno prawdy na liście bestsellerów portalu Merlin.pl i TOP empiku

Miło nam poinformować, że Ziarno prawdy Zygmunta Miłoszewskiego znajduje się na 2. miejscu listy bestsellerów portalu Merlin.pl i 5. miejscu TOP empiku. Autorowi gratulujemy!
Nasi autorzy na 15. Targach Książki w Krakowie

W dniach 5-6 listopada zapraszamy na stoisko Wydawnictwa W.A.B. (A35) oraz po autografy naszych autorów podczas 15. Targów Książki w Krakowie: Jacka Dehnela, Janusza Rudnickiego, Emila Pasierskiego, Łukasza Wierzbickiego, Katarzyny Bereniki Miszczuk, Barbary Kosmowskiej, Ireny Matuszkiewicz, Marii Nurowskiej i Joanny Olczak-Ronikier.
Wydawnictwo W.A.B. na Conrad Festival 2011 w Krakowie

W dniach 3-5 listopada zapraszamy na spotkania i dyskusje z polskimi i zagranicznymi autorami Wydawnictwa W.A.B.: Davidem Grosmanem, Zeruyą Shalev, które poprowadzi Beata Stasińska oraz z Michelem Houellebecqiem, Januszem Rudnickim, Agnieszką Drotkiewicz i Jackiem Dehnelem.
Biografia Iwaszkiewicz. Pisarz po katastrofie Marka Radziwona nominowana do Nagrody im. Moczarskiego

10 listopada, w czwartek poznamy laureata Nagrody im. Moczarskiego, a tym samym najlepszej książki historycznej ubiegłego roku, poświęconej historii Polski po roku 1918. Nominację do nagrody otrzymała biografia Marka Radziwona Iwaszkiewicz. Pisarz po katastrofie. Gratulujemy!
Powieść Jenny Erpenbeck Klucz do ogrodu nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus

Wśród siedmiu książek zakwalifikowanych do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (za 2010 rok) znajduje się opublikowana nakładem Wydawnictwa W.A.B. powieść Jenny Erpenbeck Klucz do ogrodu w przekładzie Elizy Borg.
Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 3 grudnia w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Gratulujemy!
Książki Wojciecha Kuczoka w Rosji

Rosyjskie wydawnictwo Azbooka zakupiło prawa do kolejnych książek Wojciecha Kuczoka. Azbooka w 2010 roku wydała Senność, która na rosyjskim rynku zebrała bardzo dobre recenzje. Obecnie planuje wznowienie w Rosji głośnej powieści Gnój w jednym tomie z niepublikowanym jeszcze zbiorem opowiadań Widmokrąg. Książki polskiego pisarza zostały przetłumaczone przez uznanego tłumacza Jurija Czajnikowa.
Prawa do książek Wojciecha Kuczoka zostały sprzedane do 18 krajów. Autorowi gratulujemy!
Maria Nurowska w Skwerze

3 listopada, w czwartek, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie z Marią Nurowską i promocję książki Requiem dla wilka. Fragmenty książki przeczyta Maria Seweryn. Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Autor Ziarna prawdy – persona non grata w Sandomierzu

W Sandomierzu nie odbędzie się planowana pod koniec października ogólnopolska prezentacja najnowszej książki Ziarno prawdy Zygmunta Miłoszewskiego – jednego z najbardziej znanych autorów powieści kryminalnych w Polsce. Pisarz powiedział Radiu Kielce, że władze miasta zerwały z nim współpracę.
Spotkania z Zygmuntem Miłoszewskim

Uroczysta premiera Ziarna prawdy w Sandomierzu nie odbyła się, ale...

23 listopada zapraszamy Państwa do Skweru Hoovera w Warszawie. O godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim, które poprowadzi Marcin Meller.Premiera kryminału Ryszarda Ćwirleja Mocne uderzenie
Lato 1988 roku, PRL jeszcze się trzyma, choć system chwieje się w posadach. Kończy się wszechwładza Służby Bezpieczeństwa. Jarocin, pogodny poranek, ostatni dzień festiwalu. Młodzi funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej wtapiają się w tłum fanów muzyki i mają na wszystko oko. Chwilę potem okazuje się, że w jednym z namiotów znajduje się martwa dziewczyna. Po dwu godzinach przybywa wsparcie z Teofilem Olkiewiczem na czele.
O książce Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura Andrew Lane’a

Joanna Olech, recenzentka książek dla młodzieży, autorka i ilustratorka, rekomenduje pierwszą część cyklu o młodzieńczych losach Sherlocka Holmesa – najsłynniejszego i błyskotliwego detektywa świata.

Frapująca fabuła, znakomicie oddany klimat miejsca i czasu oraz barwne postacie. Powieść dopięta na ostatni guzik, satysfakcjonująca przygoda.


Zapraszamy

Wydawnictwo W.A.B.


Justyna Kawalec – promocja serii: z wagą, archipelagi, Fortuna i Fatum, terra incognita, literatura polska poza seriami, j.kawalec@wab.com.pl

Violetta Wiśniewska – promocja serii: nowy kanon, Don Kichot i Sancho Pansa, mroczna, biosfera; kryminał, sensacja, thriller; wybrane tytuły literatury obcej poza seriami, v.wisniewska@wab.com.pl

Aleksandra Bieńko – promocja literatury dla dzieci i młodzieży oraz poradników, a.bienko@wab.com.pl

Agnieszka Słowik – patronaty, promocja serii z miotłą i wybranych tytułów literatury pięknej poza seriami: a.slowik@wab.com.pl

Komentarze