Aktualności z W.A.B. - od. J. Słowik

Oto co było w newsletterze ;):

Nasi autorzy nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru 2010

Wśród książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną 2010 roku znalazły się Morderstwo w Alei Róż Tadeusza Cegielskiego, Ręczna robota Ryszarda Ćwirleja, Granatowa krew Wiktora Hagena i Officium Secretum. Pies Pański Marcina Wrońskiego.

Nagroda w wysokości 25 000 złotych ufundowana przez Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Rafała Dutkiewicza zostanie wręczona podczas Gali przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru 26 listopada 2011 roku w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011. Dzień wcześniej – w piątek, 25 listopada – jurorzy spotkają się publicznie z nominowanymi autorami, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji osobiście z nimi porozmawiać.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=953&f=wKsiążka Iwaszkiewicz. Pisarz po katastrofie Marka Radziwona nominowana do Nagrody im. Moczarskiego

10 listopada, w czwartek, poznamy laureata Nagrody im. Moczarskiego, a jednocześnie najlepszej książki historycznej ubiegłego roku, poświęconej historii Polski po roku 1918. Nominację do nagrody otrzymała biografia Marka Radziwona Iwaszkiewicz. Pisarz po katastrofie.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=928&f=kRanking najlepiej sprzedających się tytułów Wydawnictwa W.A.B. w październiku 2011

1. Mapa i terytorium – Michel Houellebecq
2. Ziarno prawdy – Zygmunt Miłoszewski
3. Kot Simona na każdy dzień 2012 – Simon Tofield
4. Kot Simona kalendarz 2012 – Simon Tofield
5. Requiem dla wilka – Maria Nurowska

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=151&f=wJoanna Olczak-Ronikier o książce Korczak. Próba biografii w Teleexpressie

Dzisiaj, 9 listopada, zapraszamy do obejrzenia przedziału literackiego Teleexpressu, w którym Joanna Olczak-Ronikier opowie o książce Korczak. Próba biografii.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=954&f=wO książkach Wydawnictwa W.A.B. w TVN Style

11 listopada, w piątek, Dorota Wellman będzie mówić o książkach: Korczak. Próba Biografii Joanny Kolczak-Ronikier oraz o Królu Maciusiu Pierwszym i Królu Maciusiu na wyspie bezludnej Janusza Korczaka w programie Kino Kanapa Książki.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=904&f=kPremiera książki Powrót Młodego Księcia Alejandra Guillerma Roemmersa

Młody Książę to zagubiony obieżyświat, który już kiedyś odwiedził planetę Ziemię. Teraz wrócił i, choć czasy się zmieniły, on nadal potrafi poruszyć ludzkie serca. Zadając pozornie banalne pytania, zmusza swojego towarzysza do zastanowienia się nad sprawami najprostszymi, a zarazem najważniejszymi.

W książce, która powstała w ciągu dziewięciu dni spędzonych w odosobnieniu, autor, jak sam przyznaje, zawarł mądrość i doświadczenie, które zbierał przez całe swoje życie.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1206&v=_twW środę w księgarniach Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę. Nowe spojrzenie Krystyny Kofty

Krystyna Kofta po raz kolejny podejmuje dyskusję ze stereotypami, które przez stulecia zawładnęły naszym europejskim postrzeganiem ról społecznych kobiet i mężczyzn. Mówi też o nowych wzorcach, jakie wykształciły się w ostatnim dwudziestoleciu, które choć radykalnie inne, wcale nie muszą być takie dobre. Dlatego, by żyło się nam lepiej, autorka z obu perspektyw wyłuskuje, to co najlepsze.
Nikt nie ma takiego poczucia humoru jak ona. I nikt tak mądrze nie potrafi mówić o życiu – Iza Bartosz, Gala.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1207&v=_tw

Piramida Henninga Mankella wkrótce w księgarniach

Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera! Piramida jest bodaj ostatnią okazją, by spotkać introwertycznego i samotnego detektywa z Ystad – będzie to jednak spotkanie inne od tych, do których przyzwyczaił nas szwedzki pisarz. Tym razem dostajemy zbiór pięciu opowiadań o Kurcie Wallanderze, z których jedno dało tytuł całości.

http://wab.com.pl/?ECProduct=1241&v=_twPremiera książki Idy Fink Podróż już w styczniu 2012

Już w styczniu 2012 nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukaże się znakomita powieść Idy Fink Podróż (wydanie III), opublikowana po raz pierwszy w 1990 roku; na jej podstawie powstał w 2002 r. film Ostatnia kryjówka w reż. Pierre'a Koralnika.

Książka Idy Fink jest przejmującym świadectwem losu ludzi pozbawionych prawa do istnienia, postawionych przed dylematami: jak odróżnić wrogów od przyjaciół, jak ocalić własną tożsamość i jak przetrwać w oszalałym świecie.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=948&f=wZapraszamy

Wydawnictwo W.A.B.

promocja@wab.com.pl

Komentarze