Michelle Zink: "Krąg Ognia" Telbit 2012

Krąg Ognia

Do księgarń trafił ostatni, długo wyczekiwany tom głośnej trylogii w stylu gothic „Proroctwo sióstr” Michelle Zink w przekładzie Marty Kapery. „Krąg Ognia” jest kontynuacją powieści „Proroctwo sióstr” i „Strażniczka Bramy”.

HISTORYCZNE PROROCTWO ROZDZIELA DWIE SIOSTRY UOSOBIENIE DOBRA...

I WCIELENIE ZŁA...

KTÓRA Z NICH ZWYCIĘŻY?

Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice - bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...

Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie wzajemnie zaufać - albo zginą...

„Jak mam zebrać wszystkich w Avebury i dopełnić Obrzędu, tak jak wymaga tego ode mnie proroctwo? Jak mam wykonać to najbardziej niewykonalne zadanie i przeciągnąć Alice na naszą stronę? Przecież przepowiednia wyraźnie mówi, że Strażniczka i Brama muszą się sprzymierzyć, aby Brama mogła zamknąć się na zawsze”.

Booklist:

Przykuwająca uwagę opowieść przenosząca czytelnika w inny wymiar.

The Guardian:

Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną narracją.

Kirkus:

Niezwykle mroczna historia, od groźnych scen mających nieubłagane konsekwencje po mrożące krew w żyłach morderstwo. Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika.

Publishers Weekly:

Zniewalająca tragedia...

Tamora Pierce, New York Times:

Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć opowieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie gothic, od której po prostu nie sposób się oderwać.

MICHELLE ZINK mieszka w Nowym Jorku, ma czworo dzieci. Pomysł na trzyczęściową powieść o historycznej przepowiedni zrodził się z jej wielkiej fascynacji dawnymi mitami i legendami. Pierwszy tom trylogii, Proroctwo sióstr, znalazł się na liście dziesięciu najlepszych debiutów roku 2009 opracowanej przez prestiżowe czasopismo „Booklist”. Chicago Public Library oraz New York Public Library rekomendowały powieść jako jedną z najwybitniejszych książek dla młodzieży.

Proroctwo sióstr - Michelle Zink, przekład: Marta Kapera

I tom trylogii Proroctwo Sióstr, Format: 144 x 208 mm

Liczba stron: 368, Oprawa: Twarda z obwolutą, złocenia

ISBN: 978-83-60848-87-6, EAN: 9788360848876

Cena det.: 39,90 zł

Wydawnictwo TELBIT, www.telbit.pl

Strażniczka Bramy - Michelle Zink, przekład: Marta Kapera

II tom trylogii Proroctwo Sióstr, Format: 144 x 208 mm

Liczba stron: 388, Oprawa: Miękka ze skrzydełkami, złocenia

ISBN: 978-83-62252-15-2, EAN: 9788362252152

Cena det.: 39,90 zł

Wydawnictwo TELBIT, www.telbit.pl

Krąg Ognia - Michelle Zink, przekład: Marta Kapera

III tom trylogii Proroctwo Sióstr, Format: 144 x 208 mm

Liczba stron: 360, Oprawa: Miękka ze skrzydełkami, złocenia

ISBN: 978-83-62252-83-1, EAN: 9788362252831

Cena det.: 39,90 zł

Wydawnictwo TELBIT, www.telbit.pl

Komentarze