NOC ŻYWYCH ŻYDÓW: od WAB !!

Dostaliśmy świetnie napisaną, inteligentną i nad wyraz przewrotną powieść.
Dla dorosłych i kumatych.

Dariusz Nowacki, Gazeta WyborczaPowieść „o szokującej traumie, w której pogrąża się główny bohater.
Arlena Sokalska, Polska The TimesIgor Ostachowicz
Noc żywych ŻydówPremiera 18 kwietnia 2012

literatura pięknaPopkulturowa teraźniejszość i historia Zagłady.

Ofiary z warszawskiego getta powracają do współczesnej stolicy.

Powieść, która prowokuje.


Trzydziestoletni cynik, glazurnik z uniwersyteckim dyplomem, w dziwnym związku z uzależnioną od internetu anorektyczką. Blok z lat sześćdziesiątych na warszawskim Muranowie, nieopodal miejskie nekropolie i centrum handlowe Arkadia. Wieloletnie milczenie i wypierany lęk muszą wywołać koszmary. I być może ozdrowieńcze przebudzenie.


Znakomity styl, żywa akcja i widmo historii.

Noc żywych Żydów to książka śmiała i błyskotliwa.
„Świetne są, czynione jak gdyby na marginesie nadrzędnej intrygi, obserwacje socjologiczne i obyczajowe (…) Mnóstwo tu złośliwych i inteligentnych komentarzy wycelowanych w nasze życie zbiorowe. Nie brakuje też fajerwerków wyobraźni, także tej ryzykownej”. 
Dariusz Nowacki, Gazeta WyborczaNoc żywych Żydów „nie jest ani horrorem, ani powieścią sensacyjną, to właściwie gorzka komedia o traumie. Jeśli już szukać pokrewieństw, to znajdziemy je w kinie Tarantino”. 
Justyna Sobolewska, Polityka„Bohater powieści Ostachowicza (…) wkracza w świat alternatywny, dziś powiedzielibyśmy wirtualny, w którym odkryć musi swe przeznaczenie, lęki oraz traumę”.
Arlena Sokalska, Polska The Times„Czasem mamy wrażenie, że to nie powieść, ale gra komputerowa.”
Justyna Sobolewska, Polityka
Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki:


– To nie było prawdziwe Auschwitz, prawda?

Popatrzył na mnie jak na przygłupa, ale odpowiedział tak, jak się odpowiada nieciekawemu, przypadkowemu pasażerowi w przedziale.

– W każdym razie nie to, które było na ziemi. To tutaj to taki sekłel albo rodzaj franczyzy. To na ziemi jest niedoścignione, przede wszystkim tam byli niewinni, często dobrzy ludzie, tutaj tacy są niedostępni.

– A ja? – zapytałem oburzony.

– Ty? Ty prawdopodobnie do mnie wrócisz.O autorze:
Igor Ostachowicz urodził się w 1968 roku. Mieszka w Warszawie. Był sanitariuszem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, menedżerem w wielu firmach, a od paru lat jest urzędnikiem państwowym. Noc żywych Żydów jest jego drugą powieścią. Pierwszą, Potwór i Panna (2009), wydał pod pseudonimem Julian Rebes.Komentarze