WAB: Aktualności!

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Jarosław Kamiński, autor książki Rozwiązła, w Jeleniej Górze
25 kwietnia, w środę, o godzinie 17.00, zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Kamińskim, autorem książki Rozwiązła. Po spotkaniu autor będzie podpisywał książki.

Spotkania z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem książki Ziarno prawdy, w różnych zakątkach Polski
W dniach 25 i 26 kwietnia zapraszamy Czytelników z Fabianek, Włocławka i Torunia na spotkania z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem m.in. książek Uwikłanie i Ziarno prawdy, w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Joanna Fabicka, autorka książek o Rudolfie Gąbczaku, w Empik Junior  
26 kwietnia, w czwartek, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie z Joanną Fabicką, autorką książek o Rudolfie Gąbczaku w ramach Światowego Dnia Książki. Po spotkaniu autorka będzie podpisywała książki.

Codziennie (do 27 kwietnia), o godzinie 9.30, zapraszamy do słuchania fragmentów książki Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców Franza Kafki w interpretacji Jarosława Gajewskiego.

Znani płocczanie czytają Króla Maciusia Pierwszego na antenie Katolickiego Radia Płock
W najbliższych dniach (do 2 maja), o godzinie 18.40 zapraszamy do słuchania fragmentów książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy w interpretacjach znanych osób z Płocka, m.in. prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, dyrektor Książnicy Płockiej Joanny Banasiak czy aktorów Teatru Dramatycznego. Nagraniom towarzyszy ciekawa muzyka i konkurs, w którym nagrodami są książki Król Maciuś Pierwszy z dedykacją od prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

Premiera książki Co na kolację? Jamesa Schuylera
Niewielkie prowincjonalne miasto w Stanach. Delehanteyowie – staroświeccy, konserwatywni katolicy, których dwaj nastoletni synowie wymykają się spod kontroli. Norris i Lottie Taylorowie – bezdzietne, pozornie szczęśliwe małżeństwo, którego lepsza połowa niepostrzeżenie pogrąża się w alkoholizmie. Rozszczebiotana Mag Carpenter – niedawno owdowiała, teraz szukająca nowej miłości.
Lottie postanawia pójść na odwyk. Mimo że terapia grupowa sprawia wrażenie dziwacznej farsy, kobieta powoli dochodzi do siebie. Tymczasem jej mąż wplątuje się w romans z Mag.
Co na kolację? to jedno z najzabawniejszych i najbardziej nieoczywistych dzieł literatury amerykańskiej. Łącząc komizm z powagą, świetnie oddaje zarówno kruchość, jak i energię zwyczajnego życia.

Laureatka Nagrody Pulitzera prezentuje najbardziej intrygującą kobietę w dziejach świata – królową Egiptu Kleopatrę. Stacy Schiff w swojej książce odczarowuje Kleopatrę, zdejmując z niej, warstwa po warstwie, ów szlachetny kulturowy osad, oddzielając fakty od fikcji. Buduje przy tym obraz antycznego świata, bo osadza swoją bohaterkę pośród ludzi z krwi i kości, na tle ówczesnych realiów. Przy okazji portretuje również jej dwóch sławnych kochanków, a wraz z nimi przybliża polityczną zawieruchę w ówczesnym imperium rzymskim.
Jednak to nie polityka i nie wodzowie są głównymi bohaterami, ale ona – kobieta, o której Blaise Pascal powiedział, że nawet kształtem nosa wpłynęła na kształt świata.

Majowa premiera książki Baśniobór. Plaga cieni Brandona Mulla  
Czy Seth dzięki brawurze znów uratuje Baśniobór? Czy Kendra sprosta czekającemu ją zadaniu? Sprawdź! Daj się wciągnąć Pladze cieniIII części bestsellerowego cyklu!
Kolejne przygody całkiem zwykłego rodzeństwa w niezwykłym Baśnioborze od 16 maja w księgarniach.

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Wywiad z Anną Ceterą, redaktorem naukowym przekładów Williama Shakespeare'a na portalu coolturka.com.pl
Przekłady Piotra są gęste, zwięzłe, niesłychanie dynamiczne, wolne od jakichkolwiek wtrętów i powtórzeń. Jest niebywale dokładnym i czujnym tłumaczem, wrażliwym na obraz i dźwięk, wręcz wsłuchanym w Szekspira. Myślę, że łączy zalety wielu poprzednich przekładów, ale przewyższa je dokładnością – Anna Cetera, redaktor naukowy przekładów Shakespeare'a.

Entuzjastyczna recenzja Dariusza Nowackiego książki Noc żywych Żydów na łamach Gazety Wyborczej
O Igorze Ostachowiczu mówi się, że jest ważnym doradcą i zaufanym PR-owcem Donalda Tuska, autorem przemówień premiera i bez mała szarą eminencją. Nie dziwi więc, że o jego książce zrobiło się głośno długo przed jej opublikowaniem. Ostachowicz miał rzekomo popełnić dzieło skandaliczne, więc dla polityka samobójcze. Autokompromitacja? To byłoby coś! Ale jest dokładnie odwrotnie – dostaliśmy świetnie napisaną, inteligentną i nad wyraz przewrotną powieść. Dla dorosłych i kumatych – Dariusz Nowacki, Gazeta Wyborcza.

Komentarze