W.A.B. Aktualności!

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Joanna Krakowska, autorka książki Mikołajska. Teatr i PRL, laureatką Konkursu Literackiego PTWK
W czwartek, 31 maja, o godzinie 18.00, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Biblioteka Raczyńskich zapraszają na uroczyste wręczenie nagród laureatom XI edycji Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W kategorii esej nagrodę otrzyma Joanna Krakowska za książkę Mikołajska. Teatr i PRL. Autorce gratulujemy!

Baśniobór. Plaga Cieni Brandona Mulla w czołówce najlepiej sprzedających się książek dla dzieci w sieci księgarń Empik
Miło nam poinformować, że Baśniobór. Plaga Cieni Brandona Mulla znalazł się w czołówce najlepiej sprzedających się książek dla dzieci w sieci księgarń Empik w okresie od 30 kwietnia do 13 maja 2012. Autorowi gratulujemy!

Dariusz Rekosz, autor książki Czarny Maciek i groźny tunel, w Krakowie
1 czerwca, w piątek, o godzinie 10.00, zapraszamy wszystkich fanów książek Dariusza Rekosza, autora Czarnego Maćka i weneckiego starodruku, Czarnego Maćka i Wieży Śmierci oraz najnowszej – Czarny Maciek i tunel grozy, na spotkanie z autorem i rozmowę przy stoisku na Targach Książki Dla Dzieci. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy super promocje: 20% i 50% rabatu na wybrane tytuły.

3 czerwca, w niedzielę, zapraszamy do słuchania audycji z cyklu Tygodnik literacki – suplement, w której Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta omawiać będą książkę Nim nadejdzie mróz Henninga Mankella. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Szymankiewicz.

Igor Abramow-Newerly był pisarzem, bibliotekarzem, wychowawcą, stolarzem i kajakarzem. Młodość spędził w ZSRR, skąd uciekł przed zsyłką na Syberię. W przedwojennej Polsce debiutował jako publicysta i redagował wydawany przez Janusza Korczaka Mały Przegląd. W trakcie wojny, aresztowany za działalność konspiracyjną, trafił do obozu koncentracyjnego. Po wojnie powrócił do pracy publicystyczno-wychowawczej, rozpoczął także karierę pisarską. Jan Zieliński nie ogranicza się do odtworzenia życia pisarza, ale ukazuje jego losy na tle burzliwych dziejów środkowo-wschodniej Europy. Korzysta nie tylko z licznych tekstów źródłowych, ale też oddaje głos samemu Newerlemu, sięgając do jego powieści, z których wiele ma charakter autobiograficzny.

Trzeci kryminał z Rudolfem Heinzem! Piłkarski światek i makabryczne zabójstwa, niezawodny Kastoriadis i przeszłość, która powraca w życiu komisarza...
Zarówno powieść kryminalna, jak i mecz piłkarski mają formułę zamkniętą: kryminał ciąży ku nieuchronnemu finałowi i rozwiązaniu sprawy, mecz kończy ostatni gwizdek sędziego (jakkolwiek zdarzają się przypadki, że piłkarze pragną wymierzyć sobie sprawiedliwość w drodze do szatni). I kryminał, i futbol mają swoją dramaturgię oraz bohaterów, na których temat prowadzi się zażarte dyskusje. Przede wszystkim bowiem kryminał i piłkę łączy to, że odwołują się do emocji fanowskich: do czystych, bezinteresownych odczuć tych, którzy tracą mnóstwo czasu, by zyskać coś nieuchwytnego: coś, co możemy nazwać suspensem i dreszczykiem przebiegającym po plecach i niedającym spokojnie zasnąć – Mariusz Czubaj.

Wygraj książkę Doroty Warakomskiej Droga 66!
By otrzymać książkę Doroty Warakomskiej Droga 66 wystarczy opowiedzieć o swojej drodze: metaforycznie, wprost lub niebezpośrednio. Forma dowolna (zdjęcie, filmik, list, wiersz, itd.). Na Wasze opowieści czekamy pod adresem: owlpr@owlpr.pl do 31 maja do godz. 24.00.

Relacja z Nocy Literatury Europejskiej w Londynie z Zygmuntem Miłoszewskim
W dniach 16-17 maja Zygmunt Miłoszewski, autor książki Ziarno prawdy, reprezentował polską literaturę podczas Nocy Literatury Europejskiej w Londynie.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania z autorem.

Przedpremierowa recenzja Dziewczyny z poczty Stefana Zweiga, kolejnej książki w serii nowy kanon
Jako mężczyzna świetnie wczuł się w rolę kobiety odkrywając emocje Christine, jej przemyślenia, bolączki i pragnienia. Odważnie i bez żadnego tabu dotykając jej skołatanego serca, uniesionej bogactwem doznań emocjonalnych duszy, czy wreszcie po jakże bolesnym upadku moralnym próby zmierzenia z podłym światem, który ją otaczał – Artur G. Kamiński, planetakobiet.com.pl.

O książce O kuchnia! Kill Grill 3 Anthony'ego Bourdaina na łamach Polska Dziennik Łódzki
Pieprzne sekrety restauracyjnej elity jak i zmywaka. Lekcja życia dla wszystkich, z takim zapałam – i w niezliczonej liczbie – kandydują do szkół gastronomicznych, a ich marzeniem pozostaje zostać szefem kuchni – Polska Dziennik Łódzki.

Nowe książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki
Lista ebooków Wydawnictwa W.A.B. powiększyła się o tytuły: Czarny Maciek i tunel grozy Dariusza Rekosza, Wieczór Trzech Króli Williama Shakespeare’a, Nigdy nie wyjdę za mąż Izabeli Czajki Stachowicz. Zapraszamy do lektury.

Konkurs! Wygraj wycieczkę do Paryża!
Z okazji premiery książki Stephena Clarke’a Paryż na widelcu przygotowaliśmy konkurs, w którym główną wygraną jest 6-dniowa wycieczka do Paryża oraz egzemplarze książek z bestsellerowego cyklu o przygodach Anglika we Francji: Merde! Rok w Paryżu, Merde! W rzeczy samej, Merde! Chodzi po ludziach, M jak Merde.
Wystarczy, że kupisz książkę Paryż na widelcu, zachowasz dowód zakupu, odpowiesz na pytanie konkursowe: Które miejsce w Paryżu chciałbyś zobaczyć najbardziej i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@wab.com.pl.

Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze