W.A.B.: Pierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie. "Ostatni dzień lipca" Bartłomieja Rychtera.

Szanowni Państwo,
już 25 lipca premiera najnowszej powieści kryminalnej Bartłomieja Rychtera, autora Kursu do Genewy i Złotego wilka!
Akcja Ostatniego dnia lipca rozpoczyna się dokładnie na dzień przed wybuchem powstania warszawskiego.

Bartłomiej Rychter Ostatni dzień lipca

Opis: cid:image001.jpg@01CD4D3B.3BE735F0

Pierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie, młody żołnierz Wehrmachtu i AK-owiec inwalida, którzy nie mają nic do stracenia… Ostatni dzień lipca to dynamiczna opowieść o przyjaźni czasów wojny łącząca w sobie solidną dawkę historii, intrygującą fabułę, realizm psychologiczny i zaskakujący finał.

Zapraszamy Państwa do lektury książki, do jej zrecenzowania i do przeprowadzenia wywiadu z autorem.
Kontakt: Violetta Wiśniewska, v.wisniewska@wab.com.pl, tel. 509 385 724

Media niemieckie o książce Bartłomieja Rychtera Złoty wilk:

Autorowi udało się stworzyć tak przekonującą opowieść o duchach, że nawet ten czytelnik, który absolutnie w podobne historie nie wierzy, zaczyna mieć wątpliwości.

Napięcie rośnie. Czuć nadciągające nieszczęście. Stopniowo staje się jasne, że zabójca, bestialski seryjny morderca, postępuje zgodnie z pewnym planem i zasadza się na określone osoby. A jednak związek między wydarzeniami jest na tyle niejasny, że czytelnika dosłownie zżera ciekawość, jakież to autor szykuje rozwiązanie zagadki. Wszystko wyjaśnia się w finale, który w doskonały sposób zamyka tę naprawdę świetnie wymyśloną historię.
Heike Rau, blog leselupe.de

W końcówce powieści Rychter nie pozostawia niezamkniętych wątków i prowadzi całą akcję do dość logicznego, w najwyższym stopniu emocjonującego finału, w którym nie brakuje kilku niespodzianek. […] Złoty wilk jest znakomitą lekturą.
Matthias Kühn, www.krimi-couch.de

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Opis: Opis: Opis: Opis: \\Serwer\public\Promocja\Logo\Serie_WAB\Mroczna\Mroczna.JPG „Mroczna seria" prezentuje współczesne gwiazdy światowej literatury kryminalnej oraz autorów polskich, którzy umiejętnością budowania intrygi dorównują mistrzom gatunku. Wśród ponad pięćdziesięciu tytułów serii znajdujemy klasyczne powieści detektywistyczne, kryminały retro i thrillery oraz efektowne fabuły i wyrazistych bohaterów, takich jak profiler Rudolf Heinz, dziennikarka Paddy Meehan czy Richard Jury, inspektor Scotland Yardu. Tłem akcji są zazwyczaj sugestywnie pokazane miasta: współczesna i dawniejsza Warszawa, przedwojenny Lublin, ponury Reykjavik, prowincjonalne Ystad czy piękne włoskie Bari.

Opis: Opis: Opis: file://///Serwer/public/Grafik/Promocja/dlaVioletty/TorbyMroczna_06k-popr.jpg

Komentarze