Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Dyskusja wokół książki Pamiętnik i inne pisma z getta Janusza Korczaka
6 września, w czwartek, o godzinie 18.00, Wydawnictwo W.A.B. i Żydowski Instytut Historyczny zapraszają na spotkanie wokół jednego z najważniejszych polskich pamiętników XX wieku – Pamiętnika i innych pism z getta Janusza Korczaka.
W dyskusji wezmą udział prof. Jacek Leociak, Marta Ciesielska oraz Piotr Matywiecki. Rozmowę poprowadzi Wojciech Lasota.

Stephen Clarke, autor książki 1000 lat wkurzania Francuzów, w Polsce!
Już we wrześniu Stephen Clarke, autor książki 1000 lat wkurzania Francuzów, spotka się z czytelnikami w Gdańsku (12 września), Warszawie (13 września) i Kielcach (14 września). Zapraszamy do udziału w rozmowach z autorem i po autografy.

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. i Nagroda Nobla
Z ogromną przyjemnością przekazujemy Państwu wiadomości ze światowego rynku literackiego, dotyczące przyznania tegorocznej Nagrody Nobla.
W pierwszej trójce pisarzy, którzy według agencji bukmacherskiej Ladbrokes mają szansę otrzymać tegoroczną najbardziej prestiżową z nagród, są: Haruki Murakami, Mo Yan (W.A.B.: Kraina wódki, Obfite piersi, pełne biodra) i Cees Nooteboom (W.A.B.: Drogi do Santiago, Utracony raj i Hotel nomadów).
Laureatom gratulujemy, a nominowanym życzymy powodzenia.

Że wielkim malarzem był – wiadomo. Ale że pisał wiersze, nałogowo palił papierosy i grał w karty z taką samą namiętnością, jak jego żona, z tą tylko różnicą, że ona przegrywała – już niekoniecznie. Znakomita biografia Jacka Malczewskiego przynosi erudycyjny, daleki od mitologizacji, przykuwający uwagę portret jednego z największych polskich artystów.
Niezwykle rzetelna praca, w której otrzymaliśmy wielostronny, szczegółowy i wnikliwy wizerunek artysty, ukazanego w różnych sytuacjach i kolejach życia. Ustalenia Doroty Kudelskiej staną się niezbędnym punktem wyjścia dla jakichkolwiek dalszych badań nad twórczością Jacka Malczewskiegoprof. dr hab. Maria Poprzęcka.

Młody Sherlock Holmes. Czerwona pijawka druga część cyklu o młodzieńczych losach Sherlocka Holmesa
Sherlock Holmes zawsze był ciekawy świata, wręcz wścibski. Nic dziwnego, że już jako czternastolatek wplątał się w międzynarodową aferę. Wszystko zaczyna się od wiadomości, że w okolicy ukrywa się słynny morderca i że w sprawę zamieszany jest Mycroft, brat Sherlocka. Młody detektyw nie może pozostać bezczynny! Poszukując mężczyzny, który oficjalnie nie żyje, bierze udział w porwaniach i pościgach, rozszyfrowuje spisek amerykańskich gangsterów, a wreszcie stawia czoło okrutnemu człowiekowi w porcelanowej masce.
Wartka akcja, dziewiętnastowieczne realia, barwne postacie, niezwykłe tajemnice. Doskonała rozrywka dla wielbicieli Holmesa i miłośników historii przygodowych. Premiera książki: 29 sierpnia.

Premiera nowego wydania książki W drodze Jacka Kerouaca
W drodze to legendarny manifest bitników, najważniejsze – obok Nagiego lunchu Burroughsa i Skowytu Ginsberga – dzieło w literackim dorobku pokolenia, utwór, w którym pod pseudonimami pojawiają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele beat generation. Ta na poły autobiograficzna książka, która uczyniła Kerouaca sławnym, jest porywającą, ekstatyczną przygodą – taką jak opisana w niej podróż. 
Nowe wydanie książki ukazuje się w związku z polską premierą filmu W drodze (14 września) w reżyserii Waltera Sallesa.
Zapraszamy do kin i lektury książki.

O książce Więcej gazu, Kameraden! Krystiana Piwowarskiego na Portalu Społeczności Żydowskiej
Żołnierz, który patrzy z zainteresowaniem na nagie ciała młodych kobiet, mężczyzna, który przynosi kochance futro, z którego przed chwilą ktoś oderwał żółtą gwiazdę, maszyniści, którzy z braku węgla decydują się palić w piecu zwłokami dopiero co zastrzelonych dzieci. To bohaterowie kilkunastu opowiadań Krystiana Piwowarskiego, który postanowił opowiedzieć o Zgładzie z punktu widzenia tzw. zwykłych ludzi – Katarzyna Markusz, jewish.org.pl.

O Dobrej pustyni Doroty Kozińskiej na portalu Onet.pl
Opowieść Doroty Kozińskiej o podróży do Afganistanu to jeszcze jedno świadectwo potwierdzające, jak niełatwe jest poznanie Obcego, otwarcie się na jego inność, nieepatowanie swoją kulturą i uszanowanie reguł, które na co dzień nas nie obowiązują – Bernadetta Darska, Onet.pl.

O książce Nagle pukanie do drzwi Etgara Kereta na portalu Telewizji Literackiej
W prozie tego izraelskiego pisarza lubimy też zaskakujące zwroty akcji i dosadny, prosty język, ten podsłuchiwany i ten autoironiczny. Czym zaskoczył tym razem Keret? Zdradzać jego pomysły to odbierać przyjemność czytania, ale wyobraźmy sobie Boga na wózku inwalidzkim, psa konsultanta w sprawach podatkowych, zamek błyskawiczny pod językiem, a znajdziemy się w Keretowej krainie snów, fantazji, równoległych światów, nieskończonych możliwości, choć na chwilę zaspokojonych tęsknot – Telewizjaliteracka.pl.

O książce Elfriede Jelinek Moja sztuka protestu na portalu Wszczecinie.pl
Choć wydawałoby się, że to właśnie Jelinek jak nikt inny, okiełznała język i potrafiła wydobyć z niego jak najwięcej, to ona sama co kilka zdań wątpi w swe umiejętności w tym względzie (Język wie czego chce. Zazdroszczę mu, bo ja tego nie wiem, nie potrafię nazywać rzeczy)wszczecinie.pl.

Zagadki Marcina Wrońskiego, autora cyklu o komisarzu Maciejewskim, na łamach Gazety Wyborczej
Codziennie (do 31 sierpnia) autor lubelskich retrokryminałów Marcin Wroński wspólnie z Gazetą Wyborczą w Lublinie oraz portalem lublin.gazeta.pl egzaminują czytelników ze znajomości miasta.
Zagadki zawierać będą cytaty z powieści Marcina Wrońskiego, a zadaniem czytelników będzie odgadnięcie o jakie miejsca lub postaci związane z Lublinem chodzi, a następnie sfotografowanie tego miejsca, którego dotyczy zagadka, lub z którym kojarzy się postać z zagadki.
Na zwycięzców czekają książki z serii Zrób to!... i smartfony Sony Xperia P.

Trup w bagażniku? Głosuj na Ręczną robotę i Mocne uderzenie
Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii Trup w bagażniku, który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie. W głosowaniu biorą udział dwie książki Ryszarda Ćwirleja Ręczna robota i Mocne uderzenie. Zachęcamy do głosowania na te kryminały.
Co miesiąc do wygrania iPod Touch, iPod Nanoi inne nagrody.

Książki w serii z miotłą do 40 % taniej!
Na wakacje polecamy książki z serii z miotłą. Od 1 sierpnia wszystkie tytuły z serii można zakupić do 40 % taniej. Promocja potrwa do końca sierpnia. Zapraszamy do zakupu i lektury książek!
   
Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze