WAB: Nowe wydanie książki "W drodze" Jacka Kerouaca i polska premiera filmu w reżyserii Waltera Sallesa.

Nowe wydanie książki W drodze Jacka Kerouaca
ukazuje się w związku z polską premierą filmu w reżyserii Waltera Sallesa.

W drodze to legendarny manifest bitników, najważniejsze - obok Nagiego lunchu Burroughsa i Skowytu Ginsberga - dzieło w literackim dorobku pokolenia, utwór, w którym pod pseudonimami pojawiają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele beat generation. Ta na poły autobiograficzna książka, która uczyniła Kerouaca sławnym, jest porywającą, ekstatyczną przygodą - taką jak opisana w niej podróż.
Jack Kerouac W drodze
Opis: http://www.wab.com.pl/images/cache/dab18ebc2fb243b3d4d99c7040bb7be0.jpg
Wydanie: IV
Premiera: 29 sierpnia 2012 r.
Przekład: Anny Kołyszko

Kultową książkę Jacka Kerouaca przeniósł na ekran Walter Salles, twórca Dzienników motocyklowych.
W swoim filmie zgromadził prawdziwie gwiazdorską obsadę, zobaczymy w nim bowiem m.in. Kristen Stewart, Sama Rileya, Garretta Hedlunda i Kirsten Dunst. Muzykę skomponował Gustavo Santaolalla, autor ścieżek dźwiękowych do filmów Babel i Amores Perros.

Film w kinach już 14 września 2012!
Dystrybutor: Gutek Film

O adaptacji filmowej W drodze:

Symbolicznym „poszukiwaniem straconego czasu”, przywołaniem XX-wiecznych wolnościowych poszukiwań jest W drodze Waltera Sallesa – patchwork niezwykle intensywnych obrazów Ameryki rozpadających się na osobne epizody, to znów skupiających się, jakby podrywających do lotu. […] Salles naśladuje spontaniczny rytm prozy Kerouaca, kojarzony z oddechem. Fenomenalnie odtwarza materialny wygląd Ameryki roku 1947 czy 1950, tak że nie czuje się stylizacji.
Tadeusz Sobolewski

Piękna i pełna szacunku do oryginału adaptacja przełomowego dzieła Jacka Kerouaca, która co pewien czas odrywa się od ziemi, by odlecieć. 
Todd McCarthy
hollywoodreporter.com

Komentarze