Aktualności Wydawnictwa W.A.B.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami:

Spotkanie O sztuce przekładu z Piotrem Kamińskim, Anną Ceterą i Andrzejem Sewerynem w Teatrze Polskim
28 listopada, w środę, o godzinie 19.00, zapraszamy na spotkanie pt. O sztuce przekładu z udziałem Piotra Kamińskiego (autor nowego tłumaczenia Burzy, Makbeta
i Wieczoru Trzech Króli), Anny Cetery, szekspirologa (redakcja naukowa nowych przekładów dramatów Williama Shakespeare'a) i Andrzeja Seweryna (odtwórca roli Prospera w spektaklu „Burza”
w Teatrze Polskim).

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na 21.Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek
W dniach 30 listopada – 1 grudnia zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B. w ramach 21.Wrocławskich Promocji Dobrych Książek: 30 listopada z Joanną Olech, autorką książki Tarantula, Klops i Herkules. Przygoda pierwsza oraz 1 grudnia z Dariuszem Rekoszem, autorem książki Czarny Maciek i tunel grozy i Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką biografii Słonimski. Heretyk na ambonie.

Dyskusja z udziałem Małgorzaty Szpakowskiej poświęcona książce „Wiadomości Literackie" prawie dla wszystkich
7 grudnia, w piątek, o godzinie 17.00, Wydawnictwo W.A.B., Instytut Kultury Polskiej UW oraz redakcja „Dialogu" zapraszają na dyskusję poświęconą książce Małgorzaty Szpakowskiej „Wiadomości Literackie" prawie dla wszystkich. W dyskusji wezmą udział: Małgorzata Szpakowska, Iwona Kurz (prowadzenie), Agata Bielik-Robson, Dariusz Gawin, Piotr Laskowski i Andrzej Mencwel.

Małgorzata Kalicińska, współautorka książki Irena, w Łodzi
8 grudnia, sobota, godz. 16.00, Mega Empik Manufaktura w Łodzi zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, współautorką książki Irena. Po spotkaniu autorka będzie podpisywała książki.

Dlaczego ciąża w Japonii trwa dziesięć miesięcy? Jak smakuje i na co wpływa napój zrobiony z gniazd jaskółek, który piją chińskie mamy? Po co w Armenii niespokojnym małym dzieciom wkłada się pod poduszkę ostry nóż? Czemu Litwinki nie kąpią noworodków w niedzielę? W książce Ofelii Grzelińskiej matki z całego świata opowiadają o tym, jak kobiety w ich stronach rodzinnych dbają o siebie w czasie ciąży, jak przygotowują się do porodu i połogu, jak pielęgnują i karmią dzieci. Stosunek do macierzyństwa w innych krajach niejednokrotnie może zaskakiwać, budzić wątpliwości, a nawet niepokój.

Amatorki Elfriede Jelinek w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
Nasza postać matki nie płacze. W każdym razie nie z powodu dzieci. Przecież do wszystkiego da się doprowadzić siłą woli i siłą ręki – Michał Buszewicz, dramaturg Amatorek Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak. 24 listopada na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbyła się premiera Amatorek w reżyserii Eweliny Marciniak opartych na książce Elfriede Jelinek o tym samym tytule. Zapraszamy do obejrzenia spektaklu oraz do lektury artykułu na portalu Dwutygodnik.com, w którym zestawiono fragmenty monologów postaci, pisanych przez aktorów z cytatami z powieści Jelinek.

Relacja naszej Czytelniczki, laureatki konkursu Paryż na widelcu – z wycieczki do Paryża!
Zapraszamy do lektury relacji Jolanty Kubik, laureatki konkursu Paryż na widelcu z wycieczki do Paryża oraz obejrzenia zdjęcia na schodach przed Sacre Coeur z książką Paryż na widelcu Stephena Clarke'a, która przyniosła jej zwycięstwo.

O Mo Yanie – tegorocznym Nobliście na kanale nPremium HD
Zapraszamy do obejrzenia programu Premium Box Office. O twórczości tegorocznego Noblisty Mo Yana opowie dyrektor Działu Promocji W.A.B. Edyta Woźnica.
1 grudnia (sobota), godz. 10.55, kanał nPremium HD (powtórki o 12.55 w nPremium 2 HD, i o 16.15 w nPremium 3 HD).

Wywiad z Wojciechem Kuczokiem, autorem książki Poza światłem, na portalu Dwutygodnik.com
Dla mnie docelowym punktem są jaskinie, skały – to, co kamienne. To są często skały organiczne, więc życie kiedyś tam było, zostało w pewien sposób zamknięte, uwięzione w tym kamieniu. Ale w grotach jestem poza światem, poza światłem, więc i poza życiem – jedyny hałas, który mnie tam niepokoi, to bicie własnego serca – Wojciech Kuczok, Dwutygodnik.com.

Polecamy najnowszy wywiad z Joanną Bator, autorką Ciemno, prawie noc, na łamach Gazety Wyborczej
Słowa nie tylko znaczą, ale i działają. Mogą stać się ciałem, rozpalić ogień, sprawić, że ktoś zostanie zniszczony, zdeptany. Cyganie, Żydzi, kobiety, sierściuchy, cykliści, co za różnica. Dziś Ty, jutro ja. (...) Gdyby w czasach Hitlera istniały fora internetowe, wyglądałyby jak te, które dzisiaj czytam w Polsce. Trwa wojna, wojna na opowieści – Joanna Bator, Gazeta Wyborcza.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu Xięgarnia TVN24. Gościem Agaty Passent i Mariusza Cieślika był Wojciech Kuczok, autor Poza światłem. Pisarz opowiadał między innymi o swojej pasji, jaką jest odkrywanie jaskiń.

Wywiad z Oksaną Zabużko, autorką książki Muzeum porzuconych sekretów, na portalu Xiegarnia.pl
Oksana Zabużko, najważniejsza współczesna pisarka ukraińska, opowiada o rozbitej pamięci historycznej, sztucznym podziale Ukrainy na Wschód i Zachód, wielkim głodzie, trwającym w Ukraińcach duchu wolności, który pozwolił przetrwać zniewolonemu narodowi ostatnie 200 lat, a także o tym, o czym jej rodacy nie lubią mówić na głos.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z Oksaną Zabużko, autorką książki Muzeum porzuconych sekretów, na portalu Xiegarnia.pl.

Joanna Bator, autorka Ciemno, prawie noc, w programie „Hala odlotów” TVP Kultura
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Hala odlotów”, który poświęcony jest aktualnym wydarzeniom kulturalnym, wzbudzającym emocje i kontrowersje. Gościem Katarzyny Janowskiej i Maksa Cegielskiego była m. in. Joanna Bator.Zapraszamy
Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze