Aktualności Grupy Wydawniczej FoksalPowstanie Grupy Wydawniczej Foksal

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować, że 31 grudnia 2012 roku powstała Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., która łączy trzy obecne i od lat rozpoznawalne na rynku polskim oficyny wydawnicze: W.A.B., Wilga, Buchmann. Pełna wersja komunikatu do przeczytania: http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1483&f=wZmiany Mo Yana - jedyna autobiograficzna opowieść noblisty

Polecamy lekturę opowieści biograficznej Mo Yana, chińskiego pisarza, kontrowersyjnego laureata Nagrody Nobla 2012. W Zmianach Mo Yan wspomina swoje losy, od dzieciństwa, które przypadło na lata 60., po chwilę obecną. Wątki autobiograficzne wykorzystuje, żeby pokazać ojczyznę jakby od dołu, z perspektywy zwykłego człowieka, a nie wielkiej polityki.

Premiera 23 stycznia 2013 r.

http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1452&v=_Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy – premiera 23 stycznia 2013

XIX wiek, mężczyźni dzierżą władzę, kobiety siedzą w domu, grzejąc dłonie przy kominkach. Jednak nie wszystkie.

Przedstawiamy odważne damy, które postanowiły wyrwać się z ram konwenansu, poczuć smak niezależności, dać upust swojej prawdziwej naturze, zaspokoić ciekawość - słowem, wyruszyć w daleki świat.

http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1444&v=_twPo tamtej stronie śmierć Marii Nurowskiej – w księgarniach od 23 stycznia 2013

Druga powieść w dorobku Marii Nurowskiej - to intymny zapis doświadczenia straty bliskiej osoby, świadectwo żałoby podszytej trudną miłością, a zarazem przejmujące studium złożonej relacji między matką a córką. Opis skomplikowanej relacji między matką a córką to niełatwe zadanie dla pisarza, niezbędne są do tego literacki talent i ogromne wyczucie. Nurowskiej się to udało - Joachim T. Baer, „World Literature Today". Zapraszamy do lektury.

http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1451&v=_Audrey. Osobisty album Audrey Hepburn w 20. rocznicę śmierci aktorki

20 stycznia br. minęła 20 rocznica śmierci Audrey Hepburn. Z tej okazji Kino Iluzjon w Warszawie organizuje przegląd filmowy poświęcony aktorce. Przeglądowi towarzyszy multimedialna wystawa, przygotowana wspólnie z Wydawnictwem Buchmann, w oparciu m.in. o wydany album Audrey. Osobisty album Audrey Hepburn.

http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=7&id=3633

http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=456&lang=pl23 stycznia premiera Stanu zagrożenia Toma Clancy’ego

Tom Clancy jest klasą samą dla siebie – od lat należy do najlepszych i najbardziej popularnych autorów książek sensacyjnych na świecie. W ciągu ćwierćwiecza wydał ich kilkadziesiąt. Wszystkie znalazły się na listach bestsellerów. Kilka z nich, jak Stan zagrożenia, zostało zekranizowanych. W filmie tym (1994) zagrały największe gwiazdy, z Harrisonem Fordem (Jack Ryan) i Willemem Dafoe (John Clark) w rolach przyjaciół na śmierć i życie. http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89022&lang=plObnażeni Nikki Gemmell – książka, która obnażyła całą prawdę o kobietach, zanim ukazało się Pięćdziesiąt twarzy Greya

Jak to jest wprowadzić mężczyznę w świat seksu? Jak to jest nauczyć go kochać się tak, jak tego pragną kobiety? Ta książka to ucieczka od codzienności w świat namiętności i ekscytującej gry. To kronika seksualnego przebudzenia.

Obnażeni już w księgarniach!Specjalna oferta W.A.B. - rabaty nawet do 50%

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalną ofertą na wybrane tytuły W.A.B. W ofercie także książki Noblisty 2012!

http://www.wab.com.pl/?oferty-specjalneZima z kryminałem 2013 – mroczne powieści detektywistyczne z Polityką!

Kolejna odsłona Zimy z kryminałem. Tym razem polecamy doskonałe powieści Henninga Mankella, Aleksandry Marininy i Zygmunta Miłoszewskiego. Od 23 stycznia co dwa tygodnie ukazywać się będą poszczególne tomy: Powrót nauczyciela tańca, Obraz pośmiertny, Ziarno prawdy. Cała kolekcja dostępna na www.sklep.polityka.pl.

http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1485&f=wCo mamy w kieszeniach – filmowa adaptacja opowiadania Etgara Kereta

Zapraszamy do obejrzenia etiudy filmowej na podstawie opowiadania Etgara Kereta Co mamy w kieszeniach, z najnowszego zbioru Nagle pukanie do drzwi (W.A.B. 2012). Etiudę wyreżyserował Goran Dukic.

Zapraszamy,

Dział Promocji i Marketingu Grupy Wydawniczej Foksal

promocja@gwfoksal.pl

Komentarze