Nowości, zapowiedzi i wydarzenia Wydawnictw W.A.B., Wilga, Buchmann.

Szanowni Państwo,
polecamy interesujące książki i zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach literackich.Młodszy księgowy. O książkach, czytaniu i pisaniu – premiera 13 lutego

„Kiedy miałem lat sześć, nie chciałem być strażakiem ani żołnierzem, ale gdyby mnie kto spytał, czy chciałbym zostać krytykiem literackim, to z pewnością też bym zaprotestował” - pisze Jacek Dehnel we wstępie do swej najnowszej publikacji.
http://wab.com.pl/?ECProduct=1455&v=_tw


Ta książka to Polski Almodovar!”
„Chciałbym zobaczyć film oparty na tej książce.”

Tymi słowami Agnieszka Holland i Marcin Dorociński rekomendują najnowszą powieść Joanny Fabickiej Second Hand.
Od 6 lutego książka dostępna w księgarniach!
http://wab.com.pl/?ECProduct=1457


Nagrody „Magazynu Literackiego Książki” dla publikacji Wydawnictwa W.A.B.
Miło nam poinformować, że aż trzy książki W.A.B. otrzymały tytuł „książki miesiąca” 2012 roku: Rozwiązła Jarosława Kamińskiego (jako „książka marca”, kategoria „proza polska”), Soweto - my love Wojciecha Albińskiego („książka maja”, kategoria „proza polska”) i Szkatułki Newerlego Jana Zielińskiego („książka lipca”, kategoria „biografie, wspomnienia”). Gratulujemy wyróżnionym autorom.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1489&f=w


Książki W.A.B. nominowane do Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz 2012

Z przyjemnością informujemy, że książki Rozwiązła Jarosława Kamińskiego oraz Szkatułki Newerlego Jana Zielińskiego znalazły się wśród tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz 2012, która przyznawana jest przez Fundację Zielona Gęś. Laureata poznamy 11 marca 2013 r.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1490&f=w


Piaskowa Góra Joanny Bator w języku hebrajskim
Tłumaczona na wiele języków powieść Joanny Bator, Piaskowa Góra, została właśnie opublikowana przez izraelskie wydawnictwo Keter Books w przekładzie Ilaya Halperna. Joanna Bator aktualnie promuje książkę podczas Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1499&f=w


Amerykańskie wydanie Nielegalnych związków Grażyny Plebanek 

Wydawnictwo New Europe Books zakupiło prawa do amerykańskiego wydania Nielegalnych związków Grażyny Plebanek w tłumaczeniu Antonii Lloyd-Jones. Publikacja NEB bazuje na angielskim wydaniu powieści przygotowanej przez Stork Press i ukaże się w 2013 roku.
Prawa do książki Grażyny Plebanek zakupiły także domy wydawnicze z Wietnamu, Rosji i Macedonii.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1488&f=w


„Współczesne podróże wymyśliły kobiety” – o niezwykłych Podróżniczkach czytamy w „Gazecie Wyborczej”
„Trudno uwierzyć, że w czasach, kiedy udka kurczaka zakrywane były na półmiskach krynolinkami z papieru, żeby nie gorszyć wiktoriańskich matron, one wędrowały do źródeł Nilu i granic Tybetu. Do tego w przeciwieństwie do męskich awanturników jechały w nieznane z potrzeby poznania świata. Współczesne podróże wymyśliły kobiety”. Książkę Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy Wolfa Kielicha poleca Juliusz Kurkiewicz.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1492&f=wMarcin Meller o Sprawie Colliniego von Schiracha 
„W zachwyt wprawiło mnie już jego debiutanckie Przestępstwo, prozatorski zapis 11 autentycznych spraw, które prowadził. Sprawa Colliniego to coś innego: jest jak mały ładunek wybuchowy podłożony pod mózg…” – zapraszamy do lektury felietonu Marcina Mellera. Premiera książki Sprawa Colliniego 6 lutego.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1496&f=w


Recenzja Sprawy Colliniego pióra Piotra Kofty w „Dzienniku Gazecie Prawnej”
„Von Schirach posługuje się słowem z zimną precyzją chirurga, ale ta literacka wyprawa musiała go sporo kosztować - ostatecznie sam jest wnukiem Baldura von Schiracha, przywódcy Hitlerjugend, skazanego przez Trybunał w Norymberdze na 20 lat więzienia. Sprawę Colliniego należy więc czytać również jako osobistą próbę zmierzenia się z ciężarem pamięci i odpowiedzialności” - polecamy recenzję Piotra Kofty oraz lekturę książki. http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1497&f=w


O cudownych przypadkach Etgara Kereta w „Gazecie Wyborczej”
Jak Etgar Keret został pisarzem? „Jak sam opowiada, żołnierzem był po prostu tragicznym, więc jego zwierzchnicy doszli do wniosku, że najlepiej powierzyć mu zadanie pilnowania magazynów, bo może tam niczego nie zepsuje. Siedział zatem godzinami sam ze sobą, a kiedy już znudziło mu się robienie głupich min do lustra i pompek na jednej ręce, napisał opowiadanie Rury” – więcej o cudownych przypadkach autora Nagle pukanie do drzwi w artykule Małgorzaty Niemczyńskiej: http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1498&f=w


Przypominamy o tegorocznej edycji „Polityki” ZIMA Z KRYMINAŁEM
Polecamy doskonałe powieści Henninga Mankella, Aleksandry Marininy i Zygmunta Miłoszewskiego. Od 23 stycznia co dwa tygodnie ukazują się: Powrót nauczyciela tańca, Obraz pośmiertny, Ziarno prawdy. Cała kolekcja dostępna na www.sklep.polityka.pl.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1485&f=w


Zostań autorem ilustracji do książki Wilk – zapraszamy do udziału w konkursie
Narysuj bohaterów książki Wilk Katarzyny Bereniki Miszczuk. Najlepsze prace zostaną opublikowane w książce, a ich autorzy dostaną egzemplarz książki Wilk z autografem autorki.
Konkurs trwa do 5 marca.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1501&f=w


Nagrody „Magazynu Literackiego Książki” dla Wydawnictwa Wilga 
Tytuł książki miesiąca (jako książka lutego, kategoria „dla dzieci i młodzieży”) otrzymała publikacja Wydawnictwa Wilga pt. Zawiłości miłości Doroty Gellner z ilustracjami Katarzyny Sadowskiej.


Książki Wilgi jako najlepsze książki roku 2012 w plebiscycie portalu Granice.pl
Miło nam poinformować, że 501 zabaw bez telewizora Di Hodges Wydawnictwa Wilga otrzymało nagrodę Internautów w kategorii „książki dla młodzieży” na portalu Granice.pl.


Style w modzie Marni Fogg w księgarniach od 13 lutego!
Najnowsza panorama dorobku ponad 100 najbardziej wpływowych projektantów mody, którzy kształtują trendy i styl, inspirując miliony entuzjastów na całym świecie. Publikację Style w modzie ozdabiają znakomite ilustracje prezentujące najciekawsze kreacje każdego z twórców.
http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89017&lang=pl

Grupa Wydawnicza Foksal, powstała 31 grudnia 2012 roku, łączy trzy obecne i od lat rozpoznawalne na rynku polskim oficyny wydawnicze: W.A.B., Wilga, Buchmann.Zapraszamy do lektury,

Dział Promocji i Marketingu Grupy Wydawniczej Foksal

promocja@gwfoksal.pl

Komentarze