Nowości, zapowiedzi i wydarzenia Wydawnictwa W.A.B., Wilga, Buchmann.


Szanowni Państwo,


polecamy interesujące książki i zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach literackich.


Józef Hen, autor „Nie boję się bezsennych nocy”, w Klubie Trójki
Zapraszamy o wysłuchania audycji Klub Trójki Polskiego Radia Pr 3, w poniedziałek 4 marca o godz. 21.00. Gościem Dariusza Bugalskiego będzie Józef Hen, autor dziennika „Nie boję się bezsennych nocy”. Premiera książki 13 marca.

Jacek Dehnel na antenie Polskiego Radia Pr 1
Jacek Dehnel będzie gościem w magazynie Magdaleny Mikołajczuk "Moje książki" na antenie Polskiego Radia Pr 1 w środę 6 marca po godz. 20.15. Autor opowie o swojej najnowszej książce "Młodszy księgowy". Zapraszamy do wysłuchania audycji.

„Oprzyj swe stopy na moich ramionach” – wywiad z Joanną Fabicką w Zwierciadle
Zapraszamy do lektury wywiadu z Joanną Fabicką, autorką „Second Handu”, książki okrzykniętej przez Agnieszkę Holland „polskim Almodovarem”.
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1457Joanna Fabicka w radiu PIN
W piątek, 8 marca w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy do słuchania audycji Agnieszki Horaczy z udziałem Joanny Fabickiej. Autorka opowie o swojej najnowszej powieści „Second Hand”, książce o której recenzenci piszą: „To fenomen literatury polskiej ostatnich lat”; „To książka symbol”. Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi opiniami oraz do lektury książki. http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1457

„Klaudyna powraca” Colette po raz pierwszy w polskim przekładzie!

Już 27 lutego w księgarniach pojawiła się ostatnia część słynnego cyklu: Klaudyna powraca, swego rodzaju postscriptum do słynnej tetralogii Colette. Książka została napisana tuż po rozstaniu z Willym, uznawanym przez długi czas za twórcę tego cyklu. Jest to także pożegnanie autorki z wieloletnim literackim alter ego - szczególnie nostalgiczne, jako że w ostatniej z „Klaudyn" autorka żegna się również ze swoją młodością...
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1464&v=_twNajnowszy retro kryminał Marcina Wrońskiego – „Pogrom w przyszły wtorek”
Piotr Kofta: „Na kryminały Wrońskiego czeka się - na ich gorzki humor, wierność logice historii i nawiązania do najlepszych wzorów powieści noir. Oto przed państwem piąta część cyklu”. Już od 6 marca książka dostępna w księgarniach! Komisarz przedwojennej policji, już rok spędził w więzieniu i jest rozpracowywany przez okrutnego ubeka. Wprawdzie major Grabarz nie zdołał skłonić Zygi do kolaboracji, lecz wie, że dopnie swego…
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1463

„Upadek” – najnowsza powieść Karin Slaughter!
Fabryka Sensacji poleca lekturę najnowszej powieści jednej z najsłynniejszych autorek powieści kryminalnych i thrillerów, Karin Slaughter (Buchmann luty’2013).

UPADEK - Faith Mitchell agentka federalna pracująca w Biurze Śledczym Georgii, wraca spóźniona do domu, gdzie rano pod opieką matki zostawiła maleńką córeczkę, i trafia w sam środek rozgrywającej się tam właśnie tragedii. Widzi dziecko zamknięte w komórce na narzędzia, a za zakrwawionymi drzwiami domu natyka się na zmasakrowane zwłoki, bestialsko torturowanego mężczyznę oraz bandytę mierzącego do niej z pistoletu.

Już teraz zapraszamy na spotkanie z autorką – Karin Slaughter pierwszy raz przybędzie do Polski w II połowie maja 2013. Wizyta odbędzie się w związku z premierą kolejnej książki „Zbrodniarz” (oryg. wyd. 2012, Buchmann maj’2013).

Zapraszamy do zapoznania się ze znakomitymi recenzjami „Sprawy Colliniego” Ferdinanda von Schiracha.
Autor bestsellerowych zbiorów opowiadań „Przestępstwo” i „Wina” zyskał wielkie uznanie polskich mediów jako powieściopisarz. Polecamy recenzje Beaty Kęczkowskiej, Marty Syrwid, Beaty Zatońskiej, Marcina Mellera, Piotra Kofty i Juliusza Kurkiewicza – w zakładce Media o książce.
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1458O imponujących „Podróżniczkach” w Voyage
„XIX-wieczne podróżniczki były nieliczne, ale imponujące. (…) i robią na czytelniku piorunujące wrażenie”. – rekomendacja książki „Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy” Wolfa Kielicha w magazynie Voyage.
http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1505&f=w

"Historie opisane w książce Wolfa Kielicha „Podróżniczki” mogą być inspirujące dla kobiet nawet teraz" – Tak zachęcała do lektury książki na antenie Polskiego Radia Pr 3 tłumaczka Małgorzata Diederen-Woźniak.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1506&f=wZostań autorem ilustracji do książki "Wilk"!

Narysuj bohaterów książki Wilk Katarzyny Bereniki Miszczuk. Najlepsze prace zostaną opublikowane w książce „Wilk”, a ich autorzy dostaną egzemplarz książki z autografem autorki. Na ilustracje czekamy do 5 marca. Zapraszamy do udziału w konkursie.
http://wab.com.pl/?showNewsPlus=1501&f=w

Zapraszamy do lektury,

Dział Promocji i Marketingu Grupy Wydawniczej Foksal

promocja@gwfoksal.pl

Komentarze