Finał bestsellerowego cyklu Baśniobór Brandona Mulla - piąta i ostatnia powieść serii - Klucze do więzienia demonów - już w sprzedaży!

Finał bestsellerowego cyklu Baśniobór Brandona Mulla - piąta i ostatnia powieść serii - Klucze do więzienia demonów - już w sprzedaży!

Baśniobór (2006) to debiut powieściowy Brandona  Mulla, który szybko znalazł się na listach bestsellerów!

Wartka akcja, nieszablonowe ujęcie tematu, różnorodność dobrze skonstruowanych bohaterów, wreszcie ich wolty charakterologiczne sprawiają, że całość czyta się jednym tchem. 
Dorota Kuśmirek-Wrzos‎, fantasta.pl

Baśniobór: Klucze do więzienia demonów  Brandona Mulla
Przełożył Rafał Lisowski
premiera 17 kwietnia 2013 roku

Mull-Basniobor5_01

Świat od tysiącleci był bezpieczny, ponieważ najpotężniejsze istoty ciemności zamknięto w Zzyzxie. Teraz przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej jest o krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy potrzebnych do otwarcia więzienia. Jeśli mu się uda, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Podróżują po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować ostatnich strażników. Jeśli zawiodą, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie.
Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata? Kto zwycięży w starciu sił światła i mroku?
Pojedynek między Rycerzami a Stowarzyszeniem wkracza w decydującą fazę. Trzymajcie się mocno!


Bohaterowie odkrywają swoje nowe umiejętności, pokazują innym prawdziwątwarz, uczą się wciąż czegoś nowego o sobie i innych. I choć nasze pozornie nudne,
zwyczajne życie wydaje się mocno odległe od kolorowego, oszałamiającego światawykreowanego na kartach powieści – wnioski możemy mieć takie same.

To crème de la crème doskonałej zabawy i szalonych pomysłów rodem z laboratorium wyobraźni Mulla.
Krzysztof Pochmara, Katedra.nast.pl

Zadziwia brawura, z jaką autor panuje nad tak potężnie rozbudowanym światem i różnorodnością zaludniających go istot oraz solidnie przemyślana
konstrukcja powieści – Mull nie odkrywa wszystkich kart, dawkuje emocje, harmonijnie łącząc ze sobą poszczególne wątki, no i tworząc klimat, w którym wyczuwa się wiszącą w powietrzu grozę.
Karolina Małkiewicz, merlin.pl


Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazały się: Baśniobór (2011), Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi (2011), Baśniobór. Plaga cieni (2012), Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu (2012). Trwają prace nad ekranizacją serii.
Mull jest też autorem innych książek: Pingo, The Candy Shop War oraz serii Pozaświatowcy.
Serdecznie zapraszam również  do lektury nowego cyklu książek Brandona Mulla Wojna cukierkowa. Pierwszy tom już w październiku 2013!
Przeżyj niezwykłe przygody z czwórką bohaterów: Natem, Trevorem, Pigeonem i Summer!

Komentarze