Wernisaż i... miasteczko HASIOKowe w Rebel Garden


Otwieram cytat ;)

czworte powstaniue.jpgSzanowni Państwo
Wraz z wiosną kultura w Rebel Garden nabiera wiatru w żagle :)
Już w piątek 19 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasz Bohajedyna "La idzie" (informacje w załączniku).
Natomiast w niedzielę 21 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na Miasteczko HASIOKowe, a więc na wspólne dopingowanie śląskiemu zespołowi Hasiok, który wystąpi podczas półfinału polsatowskiego programu "Must be the music". Przypomnimy także starsze utwory Hasioka, a to wszystko oczywiście w towarzystwie prawdziwych... hasioków różnych rozmiarów :)
Natomiast już za dwa tygodnie, 26 kwietnia, zaprosimy na Jugonostalgię - szczegoły już wkrótce.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Zalega
Rebel Garden, Park Śląski, obok Bramy Zoo

Pracownia T. Bohajedyn.jpgTomasz Bohajedyn – (ur. w 1974 roku w Bieczu), grafik i rysownik. Studia ukończył na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kilkanaście lat pracował jako redaktor w Wydawnictwie Ossolineum. Obecnie jest rysownikiem polskiej edycji „Le Monde diplomatique”. Rysunki i grafiki publikuje również w „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”, „Gazecie Wyborczej”, „Midraszu”, „Ricie Baum” i berlińskim „floppy myriapoda”. Jego teksty drukowano m.in. na łamach „Akantu”, „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”, „Przekroju”, „Rity Baum” oraz „Zdania”. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, na przykład w Klubie Polskich Nieudaczników w Berlinie, w Le Madame w Warszawie, w Falansterze we Wrocławiu oraz na festiwalach sztuki współczesnej Kontrapunkt w Szczecinie i Labirynt we Frankfurcie. Dotychczas wydał pięć książek graficznych (Kongo, Warszawa 2007; Sopaghetti western, Warszawa 2008; Osad, Warszawa 2010, Liga zwalczania śmierci pozornej, Wrocław 2012; Las idzie, Warszawa 2012).
Na wystawie zostaną zaprezentowane plansze komiksowe, których kadry są syntezą nie tylko technik plastycznych, w których pracuję, lecz także „zapisem” miejsc i doświadczeń z polskich [i nie tylko] dróg i bezdroży.

Komentarze

  1. Zawsze mi się wydawało, że wernisaże mają słabą reklamę, to znaczy zbyt mało osób się do nich dowiaduje. To, że na blogach pojawiają się takie informacje, to duży plus. Ludzie powinni mieć kontakt ze sztuką.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, wiele firm nie zna się na reklamie. Gdyby pokazać im kilka "grepsów", o ewentualnych wystawach wiedziałoby więcej osób.

      Usuń

Prześlij komentarz